Nägu Juuksed Keha ja toitumine Ilusoovitus
Kollektsioon Stiilivihjed Staari stiil Disain Pildigaleriid
Foorum Kosmopoliitne Fitness Suhted Sotsiaalia
Arvustused Persoon Mitmesugust Maru köögis
Kätlin Mariann Keilit

Kutse KohvikuKlubisse

Saada sõbrale Prindi Teade toimetajale

Kelly Kipper
30.10.2012
Foto: Piia Kauts

Mis seostub sõnaga „kohvikukultuur“? Romantilise miljööga kohvik, kus õhus on hurmav kohvihõng, kõrvu paitavad sumedad rütmid, taldrikult vaatab vastu midagi hõrgutavat ning Sinu vastas istub inimene, kellega võiksid tunde vestelda...Või oled ehk tulnud üksi, et nautida meeldivas atmosfääris head raamatut ja klaasikest veini? Et kauneid kohvikuhetki oleks rohkem, korraldab Femme koostöös Reval Café kohvikuõhtu Vein ja Toit, kuhu on külla oodatud veiniekspert Rein Kasela.

Tallinna kohvikukultuuri edendamise eesmärgil toimuv mõnus õhtupoolik on suunatud kohvi- ja kohvikukultuuri nautivatele inimestele. Neljapäeval, 15. novembril kell 19.00 Vene tänava Reval Cafés aset leidval KohvikuKlubi avaüritusel Vein ja Toit kõneleb külalistele tunnustatud veinispetsialist Rein Kasela.

„Mul on palju sõpru, kes on öelnud, et tead, ma lähen Itaaliasse – ühte veinipiirkonda –, ega sul juhuslikult seal tuttavaid pole? Kui ma vastan, et jah, meil on seal koostööpartner, lepime tavaliselt aja kokku. Sõber saab minna veinimajja, käia kohapeal põldudel ning keldris. Ta saab nautida suupistet ja vein. Aga kui ta koju tagasi jõuab, ostab ta sama veini ja küsib minult järgmisel päeval, et Rein, kas see on ikka sama vein, mida ma Itaalias proovisin, sest see ei maitse samamoodi. Ma vastan, et on küll, aga sul jääb feeling puudu. Sa olid teises keskkonnas, nautisid teistsugust emotsiooni. Vot seda emotsiooni püüan ka mina kohvikuõhtul edasi anda,“ ütleb hinnatud veiniekspert. „Kui ma hakkan mõnest paigast kõnelema, proovin kuulajaid vaimusilmas sinna viia. Nuusutades ja maitstes on vein küll mõnus jook, aga sinna juurde on ka storyt vaja. Seda püüangi kuulajateni tuua,“ lisab Rein.
 
Lisaks kuulevad kohvikusõbrad lähemalt ka orgaanilistest veinidest. „Ma ütleks, et orgaaniline vein on unustatud vana,“ mõtiskleb Rein. „Orgaanilise veini tuumaks on keemia kasutamise miinimumini viimine. Reisime ajas 150 aastat tagasi. Palju siis oli keemiat? Viinamarju kasvatati ja veini tehti, aga kahjurite ning haigustega võideldi naturaalsete vahenditega. Üks orgaanilise veini tootja ütles mulle kord väga hästi, et kui kasvatate last ja laps jääb haigeks, on selge, et annate talle rohtu, aga kui ta terveks saab, üritate teda karastada, et ta oleks tugev ega jääks uuesti haigeks. Vastasel juhul, kui aju ja organism harjuvad tablettidega ära, hakkavad nad ka tablette nõudma. Kui oled aga karastunud, seda ei juhtu ning sa ei jää nii kergesti ka haigeks. Viinamarjadega on sama lugu: kui laseme neil võidelda, saavad nad iseendaga hakkama. See ongi orgaaniline,“ selgitab ta.

Õdusal õhtul saavad külalised lisaks uutele teadmistele ja meeldivale seltskonnale nautida veini ning maitsvaid suupisteid. Õhtu menüü on koostanud Juri Kortšak.

Ootame Sind juba neljapäeval, 15. novembril KohvikuKlubisse!

Palume kõigil soovijail eelregistreeruda hiljemalt 14. novembriks, täites allpool oleva ankeedi. Osalustasu on 15 eurot, üritus algab kell 19.00 Vene tn 1 Reval Café kohvikus ja kestab ca 2,5 tundi.

Registreerimine:

Nimi
E-mail
Telefon
Osalejate arv

Küsimuste korral helista 522 9088 või kirjuta silvi@femme.ee.

Uudishimulik
Femme uudiskiri

Julge ja omanäoline käsitlus inimkonna hävinemisest on põlu alla sattunud – juba kuus riiki on filmi näitamise keelanud.
Cherry.ee - magusad pakkumised
Suhtun kiirmoe kettidesse:
Positiivselt, sest saab soodsa hinnaga moodsaid riideid
Negatiivselt, sest nende kvaliteet jätab soovida
Neutraalselt ja ostan, kui leian sobiva toote
Mis see kiirmood on
femme.ee kasutajatingimused registreeru kasutajaks uudiskiri reklaam koostööpartnerid kasutusõigus
© femme.ee