Nägu Juuksed Keha ja toitumine Ilusoovitus
Kollektsioon Stiilivihjed Staari stiil Disain Pildigaleriid
Foorum Kosmopoliitne Fitness Suhted Sotsiaalia
Arvustused Persoon Mitmesugust Maru köögis
Kätlin Mariann Keilit

Algas Lastefondi heategevuskampaania

Saada sõbrale Prindi Teade toimetajale

femme.ee
17.10.2005

Esmaspäeval, 17. oktoobril algas SA Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefondi heategevuskampaania, kus kogutakse raha veresoonkonnast lähtuvate kasvajatega laste ravimise toetuseks.

Esmaspäeval, 10. oktoobril koguti Tartus Püssirohukeldris toimunud valimiste-eelsel Tartu linnavolikokku kandideerijate heategevuslikul karaokevõistlusel lastefondile 10 385 krooni, et teha algust Tartu Ülikooli Kliinikumi lastekirurgidele uue laseraparaadi ostuks vajaliku 800 000 krooni muretsemisega.

Eestis sünnib igal aastal ca 12 - 13 tuhat last, kõikidest lastest 3 - 4 % esineb kaasasündinud veresoonkoeline anomaalia - erinevat vormi hemangioom. Kasvaja rikub lapse välimust, raskematel juhtudel võib aga osutuda ka eluohtlikuks. Tartu Ülikooli Kliinikumi Kirurgiakliiniku lastekirurg Karin Varik on mures: "Väikeste laste laste nahapinda moonutavad kasvajad on vaja laseriga kiirelt taanduma sundida, asjatundja ja oskused on olemas, kahjuks on aga vajalik aparaat kohe jõudmas oma kasutusaja lõpule".

Kõigi Eestis olevate laste hemangioomide ravi, milleks on vaja olnud laserit, on siiani toimunud Tartus. SA TÜK lastekirurgia osakonnas kasutusel olev 1992. a. humanitaarabina saadud laseraparaat on tänaseks amortiseerunud ja abi andmise jätkamiseks on vajalik muretseda uus.

Lastefond on asutatud 26 eraisiku poolt 2000. aasta sügisel eesmärgiga parandada laste ravitingimusi Tartu Ülikooli Kliinikumis. Tänu meedia ja heade inimeste toetusele on fond suutnud alates oma tegevuse algusest viis aastat tagasi muretseda haigete laste raviks suure hulga vajalikke aparaate. Esimesel tegevusaastal oli haigete laste heaks võimalik osta kolm kaasaegset aparaati: elustamislaud, fiiberbronhoskoop ning kuvöös. 2002. aastal annetatud rahast osteti laste ravitingimuste parandamiseks neli kaasaegset aparaati: ema-lootemonitor, kuvöös ja kaks CPAP-aparaati. 2003. aastal oli võimalik toetada hingamis-narkoosiaparaadi muretsemist väikelaste südamekirurgia jaoks ja osta kõrgtehnoloogiline hingamisaparaat lasteintensiivravi osakonnale, samuti patsiendi jälgimise monitor sünnitusmajja. 2004. aastal muretses fond haigete vastsündinute raviks vajalikud kaks multiparameetrilist patsiendi jälgimise monitori lasteintensiivravi osakonda.

Tänavu on arstid saanud laste ravivõimaluste parandamiseks fondilt veel ühe monitori ja aju-uuringuteks väga vajaliku EEG-aparaadi lisaseadme. Neli raskesti haiget last last saavad ravi uute efektiivsete kuid kallite ravimitega summa eest, mis kogunes ERLE-kampaanias ja oksjonil "Võti". Üle on antud väiksemaid aparaate, koolitatud arste ja korraldatud huvitegevust haiglas olevatele lastele.

Uus laser maksab üle 800 000 krooni ja selle ostmiseks otsime heade inimeste abi.

Helistades 900 5025 kingid 25 kr
Helistades 900 5100 kingid 100 kr
Helistades 900 5500 kingid 500 kr
 

Täiendav info Lastefondi kohta: Merike Kaunissaare Sihtasutus Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefondi juhataja Tel: 55 31 214

|
Teade toimetajale
Vestle foorumis
Populaarseimad vestlusteemad


Uudishimulik
Femme uudiskiri

Kaunite kaadrite ja võrratute näitlejatööde poolest silma paistev erootiline suurteos.
Cherry.ee - magusad pakkumised
Suhtun kiirmoe kettidesse:
Positiivselt, sest saab soodsa hinnaga moodsaid riideid
Negatiivselt, sest nende kvaliteet jätab soovida
Neutraalselt ja ostan, kui leian sobiva toote
Mis see kiirmood on
femme.ee kasutajatingimused registreeru kasutajaks uudiskiri reklaam koostööpartnerid kasutusõigus
© femme.ee