Nägu Juuksed Keha ja toitumine Ilusoovitus
Kollektsioon Stiilivihjed Staari stiil Disain Pildigaleriid
Foorum Kosmopoliitne Fitness Suhted Sotsiaalia
Arvustused Persoon Mitmesugust Maru köögis
Kätlin Mariann Keilit

Iseseisvalt õnnelik leib (3)

Saada sõbrale Prindi Teade toimetajale

Maru
18.08.2009
Foto: Siim Vahur

Õhus on jahedaservalist nukrust, mis imbub sügise nime kandes minusse. Rahutus ja üleajav täitumatute soovide voog, esimesed lendlevad kollased lehed ning tuppa tuisanud kaseseemned. Mustade pärlitena küpsed pamplid ja põldmarjad, viimased punetavad vaarikad ja rikkalikus koguses tomateid ning pilvikuid.

Mida õhtuks süüa, pole kunagi tähendanud nii keerulist valikut headest asjadest. Kui saaks kõike korraga, aga nii, et homme oleks valik sama rikkalik (ning mitte riknenud)! Koorekannus on esimesed memme aiast näpatud ja tasa tuppa toodud lillatipuliste kroonlehtedega valged astrid ning vaagnal juulikuised roosatavate paledega õunad. Kõik on uhkemast uhkem, ent kuidagi viimse peo mekiga. Kuigi päris külmani on aega, tundub, nagu seaksid kõik end kiirustades valmis, et siis mürarikka lõppakordiga ka kõminal lahkuda. Ilus ilm pöördub päeval äikeseliseks pimeööks ning öösel kärgatab taevas päevvalgeks. Kuldse puruga kummikud on esikus pidevas valmiduses ning must satsiline vihmavari kapistki välja võetud, kuigi õue külastav hr Nigel Ilm keerab varju sihvaka kaela kiirelt kringliks.
 
Seenekorv lõhnab ausalt märja sambla ning seente järele ning toas heljub kupatamise lõhn. Õhtueineks ehk klassikalist seenekastet? Näpud on end vihmaveest priskeks imenud mustikatest veel lillalaigulised ning hoiavad peos kruusi musta teega. Pruuni suhkrutüki ja piimaga. Varbad villastes sokkides ning põlved lõua alla tõmmatud. Hea oleks nii istuma jäädagi, pr Melanhoolia paremal õlal.
 
August lihtsalt on selline... augusti moega kuu. Ploomikarva põlvikud, tuhahallid pilved ja tomatipunased suud. Vihmasirged või tuulesasitud juuksed ning kotti peidetud sõrmikud. Igaks juhuks. Nagu ka "igaks juhuks" kotti pistetud sall ning pisikeseks volditud mohäärkampsun. Salaja, sest kõik kannavad veel vapralt lahtiseid jalanõusid, lühikesi pükse ja läbikumavaid toone. Suverõivaid, millega võib küll ohutult läbi lombi astuda, ent varbad... need muutuvad ju kortsuliseks.
 
Õhtupime aeg, mis kuu tagasi kuulus jalutuskäigule, kuulub nüüd leivale. Tema valmistamisele ja tema söömisele. Sel nädalal, kui uudistes kõlab viljasaagi nigelus, ongi ehk paslikum teda hoida ja poputada. Temast tehtud leib viimaks Teieni tuua. Ikkagi omast viljast ja omadeks pühadeks. Korraliku või ja metsaanni kattega. Iseseisvalt õnnelik leib!
 
Omatehtud leivapäts on midagi nii erilist ja samas minu jaoks ka igapäevast, ülimaitsvat ja pea alati erinevat. Olen alates jaanuarist ise leiba teinud ning poest vahel vaid saia toonud. Ja ausalt, pole olnud kuulda ka väga saiasoolika kurtmist. Küll on leib olnud päikesekuivatatud tomatite, aprikooside, õuna, mooniseemnete, juustu, juustuköömne, rohke ürdisegu ning köömnetega. Küll  rikkalikult seemneid ja pähkleid ning vahel terake kaneeli, mis tuleb eriti esile leiba röstides.

Minu juuretis pärineb ühelt koolituselt, ent on minu meelest muutunud iga korraga aina paremaks, õhulisemaks ning tummisemaks. Vahel on Ta läbi elanud solvumisi, kui leib otsa ei ole tahtnud saada, ning kannatanud tasakesi külmikus. Ja teinekord kergitanud rõõmu teistelegi, kui teda jaganud olen. Vahel käin talle külmikus pai tegemas, et ta end oma ilmetus Voimixi karbis, kuhu peale on kleebitud silt "Maasikad", üksikuna ei tunneks. Juuretisel on hing sees ja teda toita saab vaid leiba küpsetades ja teda armastades.

|
Teade toimetajale
Vestle foorumis
Populaarseimad vestlusteemad
Näomask kuivale nahale (0)

Loe kommentaare (3)

Uudishimulik
Femme uudiskiri

Kaunite kaadrite ja võrratute näitlejatööde poolest silma paistev erootiline suurteos.
Cherry.ee - magusad pakkumised
Suhtun kiirmoe kettidesse:
Positiivselt, sest saab soodsa hinnaga moodsaid riideid
Negatiivselt, sest nende kvaliteet jätab soovida
Neutraalselt ja ostan, kui leian sobiva toote
Mis see kiirmood on
femme.ee kasutajatingimused registreeru kasutajaks uudiskiri reklaam koostööpartnerid kasutusõigus
© femme.ee