Nägu Juuksed Keha ja toitumine Ilusoovitus
Kollektsioon Stiilivihjed Staari stiil Disain Pildigaleriid
Foorum Kosmopoliitne Fitness Suhted Sotsiaalia
Arvustused Persoon Mitmesugust Maru köögis
Kätlin Mariann Keilit

Pasta lipsude ja hernestega

Saada sõbrale Prindi Teade toimetajale

Maru
05.08.2009
Foto: Siim Vahur

Põdrakanep teeservades on pea õitsenud ning vähesed niidud ja põllud lilleilusad. Ilmelik ajahetk, mil miski väga ei õitse. Heinamaad on palliväljadeks muutunud ning viljapõllud küpsekuldsed. Kõik kipub kolletuma ja tuhmuma; pruuniks, äraõitsenuks kuluma.

Esimesed ajast ette rutanud kollased kaselehed lendlevad murule. Ja kraavikallastel ning teepervedel on ikka putkelised ja takjalised, kuivanud heinad ja hundinuiad. Mõned neist torkivatest takjaist on õnneks ka vaasiiluks sobivad, ehkki peale poolt tundi külateel uitamist ei saanud kimp just kuigi kirev ega lopsakas. Raudrohutummine, lillamummuline, putkepitsiline ja nõiahambakollane. Kimp sai pigem... sügisendeline.
 
Õhtul hiilib udu õunapuuaias ligi nagu uni. Ent palju paksemalt, jõulisemalt ja külmniiskena. Enne, kui arugi saad, on riided seljas muutunud raskemaks ja vihmapehmeks. Sääsed pinisevad ümber nagu hullunud. Igasugune kannatus katkeb ning õhtul jääb vaid end närimishammustustest kuuma veega tohterdada. Laual põlevad küünlad mõjuvad aga õunapuude all kui pildike muinasjutust, mida keegi ei suuda kaameraga vääriliselt jäädvustada. Nii jääbki vaid imeilus mälestus - sellest pildist. Sest sääsepinin kaob mälestustest kiiresti. Võib-olla ülehomseks.
 
Lausa hirmutav on mõelda, et käes on august ja kohe on õhtu juba nii pime, et õhtuvaikust nautides tuleb jalutada hämaras. Siis mõõdavad tumedat õhku nahkhiired. Mõni aeg tagasi kriiskasid sel ajal veel piiritajad, sööstes napilt akendest mööda. Helitult ja väledalt liiguvad nahkhiired, nii et silm kahtleb nähtus ja võib vahel uut ootama jäädagi. Udu tikub merelt ka Kalamajja ning looritab aiad kui värsked pruudid. Mähib jahedasse udu-unne.
 
Turul on juba hiiglama mõnus! Tomateid on nii erinevaid ja üks uhkema nimega kui teine – "Must prints", "Roosa kaunitar" ja muud tegelased. Piklikud kollased banaantomatid, härjasüdamed ja roosa-rohelise-viirulised lihavad viljad. Kukeseeni jagub küll kõigile ning esimesed prisked puravikudki on kohal. Hernekaunad on muutumas kollakaks, magusus on vaheldumas õrna mõrkja mekiga. Niisama enam herneid peopessa koguma ei kipu. Nüüd koos kaunaga keema või ilma rohelise mantlita potti - värskele kartulile ja lillaihulisele porgandile lisaks. Ja kui kukeseeni enam alles pole, siis tahaks kotletti. Selliseid sügisesi, salvei ja vorstirohuga ülepakutud pontsakpriskeid kotlette.
 
Ent eile tõin turult nii palju kukeseeni, et tänaseks jagus veel pastassegi. Turul tuleb taltsutamatu isu peale ja nii ei suuda ju vaid ühe seenekarbiga koju tulla, vaid ikka mõnelt teiselt memmelt ka, kellel kuldaväärt seenekohad ning kuhjaga oranži õnne. Eriti veel, kui endale seda nii palju kingitud pole. Ja suvilast korjatud magusad herned sobisid sellesse loosse suurepäraselt. Muskaatpähkli, salvei ja hea juustuga. Augustialguse hõrk, ikkagi!

Uudishimulik
Femme uudiskiri

Kas oled unistanud deodorandist, mis poleks pealekandmisel külm ja märg, vaid siidiselt pehme ning kiirelt imenduv?
Cherry.ee - magusad pakkumised
Suhtun kiirmoe kettidesse:
Positiivselt, sest saab soodsa hinnaga moodsaid riideid
Negatiivselt, sest nende kvaliteet jätab soovida
Neutraalselt ja ostan, kui leian sobiva toote
Mis see kiirmood on
femme.ee kasutajatingimused registreeru kasutajaks uudiskiri reklaam koostööpartnerid kasutusõigus
© femme.ee