Nägu Juuksed Keha ja toitumine Ilusoovitus
Kollektsioon Stiilivihjed Staari stiil Disain Pildigaleriid
Foorum Kosmopoliitne Fitness Suhted Sotsiaalia
Arvustused Persoon Mitmesugust Maru köögis
Kätlin Mariann Keilit

Maasikane Pavlova

Saada sõbrale Prindi Teade toimetajale

Maru
06.07.2009
Foto: Siim Vahur

Päikese päevatiirud on kuumalt sulatavad, taevas klaarilt sinine ning meri sätendab kui teemantaas. Kolm päeva mööda ilusat maad sõitmist annab sellise laengu, et kirjeldamiseks ei jagu sõnu. Olen joobunud nähtust, kogetust ja silmadesse pugenud ilust. Neid lõhnu, värve ja meeleolusid, mis on igas paigas erinevad, ent suvemustriliselt samad. Õitsevad jasmiinipõõsad, põlluservad ja kraavid täis aedadest plehku pannud tumelillasid lupiine, karikakravalgelt pikitud heinamaad roostekarva hapuoblikalaikude ning lillasilmsete äiataride, kellukeste ja roosakama verev kurerehaga.

Vahepeatused siidise liiva või tuliste kividega pikitud randadel, esimesed põske pistetud metsmaasikad, mis joovastavad oma lõhna ja maitsega. Ristikuselt roosa varjundiga põllud, timutirikkad niidud ja lilleehtes aiad. Iiriseid võiks teel olles mõtteis lausa kollektsioneerida – milliseid vorme, värve ja kõrgusi! Pärast pikka päeva on ihult kadunud hommikune ruudulisest pudelist pärit parfüümipilv ning asendunud päikese, liiva, merevee ja rannas õitsevate kibuvitsade lõhnaga. Juustesse takerdunud tumepruun adrutükk sulandub mu oma juuksetooni – selle ilus värv paneb hetkeks mõtlema, miks küll ei reklaamita juuksevärvi nii – tume kui adruvall kesksuvisel rannal. See on ju nii ilus sügav toon!
 
Avatud autoaknast poevad mühinal sisse veel kollase põllu mesilaste sumin, kraavis esinevate ritsikate orkestri laul ning sekka autosse eksinud sääsk-solisti pinisev soolo. Viimaks, koduses õhtuvaikses, laulaks toas justkui lind. Kõik aknad on pärani ning nii tundubki, et vastasmaja katusel vulisevaid helisid esile toov lind laulaks kui otse mu toas, pojengivaasi kõrval. Läbi suvemagusa ning rammestusest raske une kuulen veel, kuidas noored kajakad teevad mardustele kohast häält, tiirutavad kambana ringi ja kriiskavad südamest. Jõuan veel mõelda, et Kunksmoorist oleks abi siin Kalaranna rannas ning vajun sügavale unemaale.
 
Hommikul kostab taas linnulaul õrna äratajana unenägudesse ning toas tiirutab häiritult kärbes – see, et meie magame, tundub teda järjest enam pahandavat. Kass vaid sirutab laisalt ega püüagi, kas või minu lohutuseks, kärbest eemale peletada. Aurav, jäätisetükiga hommikukohv rosinasilmse leivakääru ning põdravorstiviiludega. Elus on nii palju, mida märgata! Ja kui seda teha, siis ongi kõik vähemalt tuhat korda parem, ilusam, armsam ja elamisväärsem. Elu Eestimaal on tõesti... ilus!
 
Vanaisa peenralt olen neli punast maasikat ära söönud ning kuna vahepeal on päike kinkinud kosutavaid küpsemispäevi, võin julgelt öelda, et maasikahooaeg oma maa maasikatega on avatud! Minu lemmikuks ja vastupandamatuks kiusatuseks on ikka veel maasika, besee ja vahukoore kooslus, nii ei suutnud ma muust mõeldagi ja valmistasin Teilegi ühe maasikase Pavlova, kuhu maasikad lausa südamekujuliselt peale kukkunud.

|
Teade toimetajale
Vestle foorumis
Populaarseimad vestlusteemad
Näomask kuivale nahale (0)

Uudishimulik
Femme uudiskiri

Kas oled unistanud deodorandist, mis poleks pealekandmisel külm ja märg, vaid siidiselt pehme ning kiirelt imenduv?
Cherry.ee - magusad pakkumised
Suhtun kiirmoe kettidesse:
Positiivselt, sest saab soodsa hinnaga moodsaid riideid
Negatiivselt, sest nende kvaliteet jätab soovida
Neutraalselt ja ostan, kui leian sobiva toote
Mis see kiirmood on
femme.ee kasutajatingimused registreeru kasutajaks uudiskiri reklaam koostööpartnerid kasutusõigus
© femme.ee