Nägu Juuksed Keha ja toitumine Ilusoovitus
Kollektsioon Stiilivihjed Staari stiil Disain Pildigaleriid
Foorum Kosmopoliitne Fitness Suhted Sotsiaalia
Arvustused Persoon Mitmesugust Maru köögis
Kätlin Mariann Keilit

Kaks korda rabarberimoosi (9)

Saada sõbrale Prindi Teade toimetajale

Maru
16.06.2009
Foto: Siim Vahur

Juuni on alustanud kuidagi valest jalast. Sellest, mis pannakse tavaliselt maha jaanipäeva paiku ning milles juba ette on kummik ümber joonistatud ja käes avatud vihmavari. Sirelid, mis vaevu nädal tagasi mu akna all täies ilus õide ning lõhnapilve mähkusid, on omandamas esimesi pruunikaid solvumismärke. Võõrasemad püüavad kangekaelselt oma päid raputada puhtaks piiskadest, mis neid vastu mulda suruvad ning naaberaia tulbipeenrad on kaotanud kõik oma kleidisiilud.

Rohelise erinevaid varjundeid on järjest vähem ning üha laiema pintsliga on tõmmatud üht ja sama, segamata tooni. Tunnen, et tahaks, et hakkaks müristama ning välk lööks taeva valgeks ja põrutaks sooja ilma õue tagasi. Et metsmaasika õied ei vettiks, vaid valmistuksid maasikaväljadeks ning õiteilu jaguks veidi pikemaks kui vaid mälestuse tarbeks.
 
Hallipalgesed vihmapäevad on möödunud üksteise järel nii nähtamatult, et ei teinud vahetki. Mõnel päeval lihtsalt oli vihm akna taga valjem ning mõtted keerlesid tihedama spiraalina ahjutule ning kaneelisaiade ümber. Esimene muutis niiske õhuga toa kiirelt hubaseks ning nii oli hoopis mõnusam kuulata vihmaorkestri taustapalu. Teiseni kahjuks ei jõudnud, sest moosimõtted tungisid tugevamini esile ja rabarberivirn külmikuriiulil muutis muidu valgustatud keskkonna kaunis hämaraks.
 
Ehk: minu selleaastased moosikeetmised on alanud rabarberiga. Suured puhmad aianurkades ning roosakasrohelised varred virnades turul. Hetkel erinevaid pikkusi, jämedusi ning sorte, ent peagi puitunud ning uute marjade ning ahvatlevate viljade saabudes unustusse vajunud. Eelmisel aastal hakkisin täpselt parasjagu rabarberit sügavkülma ning talvel tegin sellest kisselli. Mõnus oli. Tunda seda kevade ainukordset maitset, kui õues möllas lumine kaos. Ja mõned purgid panin täis rabarberimoosi vanilliga – mõnus kooslus, mille retsept on kahjuks siiani kuhugi paberipahna vahele kadunud. Seepärast tuli sel aastal moositegu uuesti ette võtta. Rabarberist ja kahel moel. Esimesel juhul vanillikupra ning nelja allesjäänud maasikaga ning teisel nektariinide ja kaneelikoorega. Viimase variandi lasin sauseguriga püreeks. Värvilt ehk mitte kõige ahvatlevam kooslus, ent maitselt ülimalt sametine.
 
Esimeseks moosiks hakkisin koorimata rabarberivarred parajateks juppideks ning panin oma pisikesse potti. Pisikesse seepärast, et valmistatavad moosikogused on pigem väikesed kui sellised, mis kataksid poole suguvõsa moosivarud. Pealegi, kui üht sorti moosi on liiga palju, tüdineb ju kiiresti ära. Maasika ja vaarika kohta see loomulikult ei käi. Vähemasti siin korteris.

Valasin pisut vett, et kuumusega tekiks intensiivsem aur, mis mõjuks ka rabarberikuhja ülemistesse kihtidesse. Kuumuse hoidsin üsna madala, sest kui keemine toimub suure mulliga, lõhub see tarbetult tükke. Ja tükid moosis mulle meeldivad. Eriti aga suured maasikad.
 
Kui rabarberid olid potis kokku vajunud ning mulisesid tasakesi, lisasin väiksemaks hakitud maasikad ja pikuti poolitatud vanillikupra. Lisaks heale maitsenüansile annavad maasikad ka ilusama tooni. Kui meil kasvatataks rohkem roosakoorelisi sorte, poleks ilmselt maasikat pelgalt värvi pärast sekka vaja. Maitse osas on aga teine lugu.

Keetsin moosikest ja korjasin seda vähest vahtu, mis tekkis. Lisasin moosisuhkru ning lasin veel mõnda aega podiseda. Panin puhtad purgid valmis ning pärast keetmiseks antud lisaaega villisin purgid täis.
 
Lõikasin turusaiast krõbeda koorega viile ning tõstsin kuhjaga moosi peale. Valasin piima klaasi ning nautisin hommikust moositegu. Ikka ülimalt mõnus lugu!

|
Teade toimetajale
Vestle foorumis
Populaarseimad vestlusteemad
Näomask kuivale nahale (0)

Loe kommentaare (9)

Uudishimulik
Femme uudiskiri

Kaunite kaadrite ja võrratute näitlejatööde poolest silma paistev erootiline suurteos.
Cherry.ee - magusad pakkumised
Suhtun kiirmoe kettidesse:
Positiivselt, sest saab soodsa hinnaga moodsaid riideid
Negatiivselt, sest nende kvaliteet jätab soovida
Neutraalselt ja ostan, kui leian sobiva toote
Mis see kiirmood on
femme.ee kasutajatingimused registreeru kasutajaks uudiskiri reklaam koostööpartnerid kasutusõigus
© femme.ee