Nägu Juuksed Keha ja toitumine Ilusoovitus
Kollektsioon Stiilivihjed Staari stiil Disain Pildigaleriid
Foorum Kosmopoliitne Fitness Suhted Sotsiaalia
Arvustused Persoon Mitmesugust Maru köögis
Kätlin Mariann Keilit

Nurmenukukotletid (2)

Saada sõbrale Prindi Teade toimetajale

Maru
25.05.2009
Foto: Siim Vahur

Niidetud muru lõhn on saamas päevade parfüümiks ning sountrackiks muruniidukite erinevad masinamürad. Ja seda nii linnas kui maal. Niidud ja kraaviservad on võilillekollase lummuses ning oma magusas lõhnas lausa oimetukstegevad. Kas oled pidanud auto kinni mõne õiekollase põllu servas? Tee proovi, see lõhn väärib tundmist!

Õitevahus linna-aiad või silmapiiril ammu unustusse vajunud talukohad. Vaid õitsevad viljapuud, nõgesepeenrad ja kivikuhjad on sellest elust mõru iluna säilinud. Taamal niidetud ja rohitud taluaias roosakad, lumivalged ja juba pudenenud pitsivahus oksad ning esimesed avanenud sirelikobarad aiahekis. Paradiisipuu lopsakad õied on minu Kalamaja akna kinni ilulenud, mesise lõhnaga vahtranupud on asfaldile pudisenud ning vihmaga voolavad tänavatel kollased jõed. Viimasel ajal on vihm oma piiskadega sulanud sulnilt ihusse, jättes alles vaid veidi niiske tunde, värskendanud hommikust põseruuži ning ripsmetäpid silmalaule jätnud. See vihm on olnud mu vastu hea ning saatnud mind hommikuti turule. Ja tuppa jõudes akna taha tekitanud vihmakardina.
 
Muld on muutunud mustaks ja umbrohi paistab mu aknaalusel lillepeenral ülekohtuselt hästi välja. Uhiuue, hambaarstikabineti värvi käpaga sai muld ausalt kobestatud ja vesihein ning mõned eksinud võililled välja korjatud. Hommikune vihm surus mu võõrasemad näoli peenrale, aga õnneks veerevad piisad peagi maha ning õied piiluvad taas taeva poole. Valged kellukesed, mis juhuse tahtel või naabrinaise hea käe läbi peenrale juhtunud, on olnud tõeliseks üllatuseks ning kaunistuseks. Peenar vajaks justkui veel midagi roosaõielist ja kollast... Sellega peab midagi ette võtma.
 
Süüa tahaks aga kogu aeg midagi, mis värskelt nopitud või turul kotti pistetud. Ainult natukene pannikuuma või keemisvett saanud ning kohe krõmpsuvate suutäitena kõhtu. Rikkalikult rohelist, rõõmsalt roosat, maasikapunast ja sidrunikoorekollast. Rabarberivirn külmikus heidab ette, et kooki pole jõudnud veel teha, ja moosist pole mahti saanud mõeldagi. Eelmisest aastastki on alles veel mõni purk vanillikupraga keedetud rabarberimoosi. Naljakas, aga kõikide hoidiste tegemise rõõm on kordi suurem, kui jaks neid ära tarvitada. Võib-olla peaks juba tehes peale kirjutama nimed, kellele purk jõulukingiks ideaalselt sobiks? On ju olemas mustsõstra-inimesed ja puhta maasikamoosi armastajad, murakakeedise-gurmaanid ja vaarikamoosi andunud austajad. Nagu ka allakirjutanu.
 
Tänaseks roaks on aga midagi häbematult lihtsat, ent maitsvat. Kotletid ei kõla just kuigi glamuurselt, kuid usun, et me kõik armastame enda valmistatud kotlette truult. Või vähemalt ema või vanaema tehtuid. Mulle kotletid meeldivad, lihapallid samuti ning frikadellid supi sees ka. Pealegi, kotletid on vaat et kõige paremad hommikul külmalt, enda valmistatud röstleival, mis lõhnab koriandri ja rosinate järele. Veidi rediseid, nurmenuku- või rukolalehti ja tundub, et lihtne gurmee on saavutatud. Või mis?

|
Teade toimetajale
Vestle foorumis
Populaarseimad vestlusteemad
Useful tips (0)

Loe kommentaare (2)

Uudishimulik
Femme uudiskiri

Kaunite kaadrite ja võrratute näitlejatööde poolest silma paistev erootiline suurteos.
Cherry.ee - magusad pakkumised
Suhtun kiirmoe kettidesse:
Positiivselt, sest saab soodsa hinnaga moodsaid riideid
Negatiivselt, sest nende kvaliteet jätab soovida
Neutraalselt ja ostan, kui leian sobiva toote
Mis see kiirmood on
femme.ee kasutajatingimused registreeru kasutajaks uudiskiri reklaam koostööpartnerid kasutusõigus
© femme.ee