Nägu Juuksed Keha ja toitumine Ilusoovitus
Kollektsioon Stiilivihjed Staari stiil Disain Pildigaleriid
Foorum Kosmopoliitne Fitness Suhted Sotsiaalia
Arvustused Persoon Mitmesugust Maru köögis
Kätlin Mariann Keilit

Maasikane rabareberipai (1)

Saada sõbrale Prindi Teade toimetajale

Maru
12.05.2009
Foto: Siim Vahur

Kevadine vihm, mis tumesiniste pilvedena me peade kohale koguneb, on lootusrikas ja lausa ennast imetlev. Ta teab, et me ootame teda tänavaid pesema ja lillepeenraid kastma, tolmkuivi metsaaluseid niisutama ja loodust kosutama. Ta teab, et hiirekõrvus puud muutuvad erkroheliseks, kui ta kas või natukenegi oma pehmusest piisku välja väänab.

See vihm on teistsugune vihm kui too, mis sügisel tugevatest ja raskemeelsetest pilvedest alla kukub. Praegu on vihm nii ilus ja hea, et ununeb tema võime õied lörtsida ning kirsiõied mustale mullale suruda. Needsamad kirsiõied, mis praegu kui värske lumi okstel laiutavad.
 
Pärast tugevat sadu korjavad pilved end kiirelt kokku ja ruttavad mujale, päike lööb läikima kõik värsked kuued puudel ning valgus on lausa maagiline. Ma tunnen, et ma olen kõrvuni armunud... Nii ilus on!
 
Rohelise värvi tuhanded varjundid on kirkamad kui mistahes muul ajahetkel ning lopsakus on kadestamisväärses puhkemises. Kraavikaldad ja teeperved on erkkollased. Võilille- ja varsakabjakollased. Peagi ka apelsinilõhnaline kullerkupp ning võlumaailmast Maale eksinud piibelehed. Sinised laigud metsa all on kadumas, peatselt vajuvad norgu ka ülased ning annavad teatepulga üle järgmistele kauniõielistele tolmutajatele. Nurmenukud on end pikemaks venitanud ning ei kao enam nii lihtsalt möödunud aasta kulu vahele. Ja see lõhn! Lihtsalt vastupandamatu! Möödudes pistan mõne vitamiinirikka lehe suhu ning mõtteist käib läbi lapsepõlve kevadsalat – hapukoore ja tibakese suhkruga. Ja jänesekapsas õitseb ja kuuskedel on esimesed tibatillukesed võrsed välja tulnud ning nemadki kaovad minu kevad-aplasse suhu.
 
Maitserohelise peenrad on end katmas pea sõrmepikkuste vorstirohuvarte, kaks korda sama pikkade estragonide ning neli korda kõrgemate aed-harakputkedega. Till on ilmselgelt tegelenud ise enda külvamisega ning nii mõnelgi külvivabal peenral on meelespead oma pehmel armsal moel võimust võtmas. Kui seal ei peaks peagi kasvama peedirivi, värvilised mangoldilehed või krõmpsud nuikapsad, võikski ju üks peenar olla helesiniste õitega kaetud! Ja järgmine, suve keskpaigas, saialillekollakas-oranž. Ilmselt jääks siis kurgipeenar küll ära...
 
Esimesed kolm memme sparglit sai hommikuseks omletiks tehtud ning keel pidi kurgust alla lipsama. Kohe kuidagi ei anna neid võrrelda talvel pakutavate külmutatud sparglivartega, mis siis tundusid ikkagi tõeliselt mõnusad ühes valge veiniga risoto sees. Ja sõbranna vanaema rabarberid, mis tuleb vähemalt kolme koogimõtte vahel võrdselt jagada ja siis mõni lihtsalt tšilliga ahju ning hiljem jäätisepalliga kõhtu... Valik, mida suhu pista, on enneolematult avar ja isutav, nii pole just kerge valida, mida Teile täna pakkuda. Kas rabarberikooki, mille vastu mul on pehmelt öeldes nõrkus tekkinud, või imemõnusat ja lihtsat salatit, mis vitamiinidest ning kevadest pakatav.

|
Teade toimetajale
Vestle foorumis
Populaarseimad vestlusteemad
Useful tips (0)

Loe kommentaare (1)

Uudishimulik
Femme uudiskiri

Kas oled unistanud deodorandist, mis poleks pealekandmisel külm ja märg, vaid siidiselt pehme ning kiirelt imenduv?
Cherry.ee - magusad pakkumised
Suhtun kiirmoe kettidesse:
Positiivselt, sest saab soodsa hinnaga moodsaid riideid
Negatiivselt, sest nende kvaliteet jätab soovida
Neutraalselt ja ostan, kui leian sobiva toote
Mis see kiirmood on
femme.ee kasutajatingimused registreeru kasutajaks uudiskiri reklaam koostööpartnerid kasutusõigus
© femme.ee