Nägu Juuksed Keha ja toitumine Ilusoovitus
Kollektsioon Stiilivihjed Staari stiil Disain Pildigaleriid
Foorum Kosmopoliitne Fitness Suhted Sotsiaalia
Arvustused Persoon Mitmesugust Maru köögis
Kätlin Mariann Keilit

Struudel porganditräpsudega

Saada sõbrale Prindi Teade toimetajale

Maru
01.04.2009
Foto: Siim Vahur

Vahepealsed päikesepäevad oma ninanäpistava külmusega on ära hellitanud ning nüüd, mil vatitaevas kipub oma tülliseelikuid ja aluskleite jälle kinganinadeni laskma, tundub taas võimatuna, et need otsata hallid päevad läbi saaksid. Tahaks talveunne suikuda ning pihtida kevadväsimusest, rääkida vitamiinipuudusest ning peituda korteri soojematesse nurkadesse ja hoida tuld ahjudes.

Ainult et: pingutava looduse pärast, kes on akna alla õitsema peibutanud lumikellukesed ning talveunest äratanud mu hüatsindi ja tulbiotsad, tundub minu kaeblik väsimusenuuks nii hale ja kohatu. Täiesti vastutustundetu, isegi. Loodus näeb vaeva, et end raskest lumeunest äratada ja vihmal oma uneliiva lahustada, et peagi oleks kõik haljendav. Oksapitsid on roheliseudused ning muru seest oma nuppe avamas sillad, märtsikellukesed ja paiselehed. Oo... ja lillad krookused!

Seda, mida oodata, on ju nii palju! Ehk seepärast ongi praegune, mudaväljade ja vanade lumevallidega aeg nii raskesti talutav. Nii lohutamatu. Tahaks, et tuleks üks suur vihm, mis tänavad puhtaks peseks, ja siis teisel päeval tuul, mis kõik kuivataks, ja siis soe päikesepäev, mis lehepungad suuremaks paisutaks ning kõigele kevade näo paitaks. Mõelda vaid, mis kõik on peagi tulemas ja millest praegu vaid unistada saab... Rabarberid, jänesekapsas, oblikad, kuusevõrsed, nurmenukud, sillasinised aiad, kuldkollased pargiväljad, päikesekuumad laigud majadel ja puuvirnadel peesitavad kassid, sinitaevas, nõgesed, millest suppi teha, ja valged pilved, mis sõuavad ilma vihmaähvarduseta üle laotuse. Vahtramahl juba jookseb oma magusal moel ning tundub parima joogina maailmas. Tõeline energiapomm, millest tundub, et küll ei saa.

Pašamäed ja kirjud munakoorekuhjad, tibupehmed pajuoksad ja kuldkollased nartsissid. Munakoksimise turniirid, šokolaadi- ja martsipanijänesed, peidetud üllatused ja pehmed lontkõrvalised. Nendeks kõigiks on peagi saabuvad pühad just parimad. Ja siis muidugi hiiglama suured jänesed Teatris – omamoodi meeleoluseadjaks peatsete pühade puhul nemadki.

Pašaga on nii, et seda alati ei jaksa. Vähemasti mitu korda aastas küll mitte. Ja kui pühadeni on veel omajagu aega, siis kõlab üks krõbe struudel paremini kui mistahes muu kohupiimalahend. Võrrandis veel üksik porgand ja olude sunnil arahhisega martsipan.

Segasin kohupiimapasta kausis läbi, puistasin peale suhkrut ning segasin veel. Mekkisin – oi, kui mõnus! Kui nüüd veel oleks päris maasikaid ja piparmündilehti ning õuest ei paistaks porimaa... Siis oleks kui suvi. Aga veel ei ole. Tuleb hakkama saada vähemaga!

Ja kui meie "hästivarustatud" külapoes oleks harilikku mandlijahust martsipani, siis oleks ka umbes seitsesada sammu lähemal heale "külapoele" ja kindlasti ka kevadele. Ehk siis, et kõik veelgi segasemaks ajada: kui Sul on mandlimartsipan, siis piisab detsiliitrist suhkrust. Kui arahhisega, siis timmi pool veel juurde – muidu ei saa piisavalt magus. Aga suures struudli-isus ajab arahhiski asja ära.

|
Teade toimetajale
Vestle foorumis
Populaarseimad vestlusteemad


Uudishimulik
Femme uudiskiri

Kas oled unistanud deodorandist, mis poleks pealekandmisel külm ja märg, vaid siidiselt pehme ning kiirelt imenduv?
Cherry.ee - magusad pakkumised
Suhtun kiirmoe kettidesse:
Positiivselt, sest saab soodsa hinnaga moodsaid riideid
Negatiivselt, sest nende kvaliteet jätab soovida
Neutraalselt ja ostan, kui leian sobiva toote
Mis see kiirmood on
femme.ee kasutajatingimused registreeru kasutajaks uudiskiri reklaam koostööpartnerid kasutusõigus
© femme.ee