Nägu Juuksed Keha ja toitumine Ilusoovitus
Kollektsioon Stiilivihjed Staari stiil Disain Pildigaleriid
Foorum Kosmopoliitne Fitness Suhted Sotsiaalia
Arvustused Persoon Mitmesugust Maru köögis
Kätlin Mariann Keilit

Tuhast tõusnud kartulid

Saada sõbrale Prindi Teade toimetajale

Maru
16.03.2009
Foto: Siim Vahur

Ilusad on need hommikud, mil päike eredalt paistab ja teed saab juua akna all olevas tugitoolis. Surun nina vastu klaasi ja loen üle kõik sirelipõõsas kõõluvad varblased, kuldnokana näivad rästasuurused tiivulised ja õuele kogunenud vareseparve liikmed. Hiljem selgub, et ongi juba kuldnokad!

Kassid on viimasel ajal liikvel – neil on pulmad! Õigemini tundub praegune tegevus isegi pigem järelpeona. Üksteise võidu panid nad õhu oma nurru-kurru ja möiretega värisema. Siin oli nii palju kasse, et paljusid polnud ma vist varem näinudki. Kolmandas hoovis jalutab igal hommikul vanem naisterahvas oma lühikeste jalgadega kräsulist koera, kes vajab tugevat veenmist enne järgmist kolme sammu. Vastasmaja hiigelkoer volksatab tänavale ja on kogu aeg sellise vasikas-kevadel-moega. Süüdimatult rõõmus ja ohjeldamatu. Tahaks kangesti talle kunagi pai teha...

Mõni päev tagasi riputasin pisikesed disko-kuulid veidi madalamale, et kui päike kogemata mõnel hommikul vastasmaja kurja näoga tädi aknalt meile peegeldab, jooksevad päikesejänkud toas ringi ja Minka saab neid nähtavaid, ent mitte käpatavaid tegelasi, hull pilk silmis, püüda.

Ja tuligi oodatud nädalavahetus, mis kevade kleiti kandis ja põski soojendas. Kõik naeratasid ning olid ootusärevusest pöördes. Vaasi korjasin pajutibud ja köögiaknalt pesin tahmatolmu. Hiljem muidugi selgus, et talv proovis lihtsalt ilusamat nägu teha. Veidi nooruslikumat, värskemat ning reipamat. Ja siis oli hommik, mis jõulu moodi kattis oksi valge vaabaga ning pealelõunaks lirtsus lörtsisula samme. Veider karneval käib... Tahaks, et see jõuaks õhtusse ning kuulutataks kevadet!

Linnud on vaatamata kõigile muutustele ja ilma tujukuse demonstratsioonile aplalt ja üksteise suhtes riiakalt meelestatult me toidupalle nokkimas. Kuidagi ei taha nad jagada ning sõbralikult einestada. Liiga vara kohale lennanud kuldnokad muudavad mu veidi murelikuks, sest lume alt ei saa nad ju toitu kätte. Peale hommikusi kuldnokamuremõtteid avastasin, et värskelt riputatud pallil seisis kuldnokk, tonksas nokaga ja sõi isukalt. Varblasepere oli sellest mõistagi häiritud. Mul aga oli hea meel - leidis midagi noka sisse.
 
Minu roosa nokk tahaks aga midagi erakordset. Miskit, mida pole ammu söönud või mis maitseb ühtaegu uudselt, aga samas paduturvaliselt. Ehk siis midagi erilist.

Üks lihtne küsimus: millal Sa viimati tuhakartuleid sõid? Mina oma viimast tuhahõrku ampsu peaaegu ei mäletagi. Nii ammu, et maitse tuleb keelel meelde vaid pika silmad kinni meenutamise järel. Veider, olen elanud ahjuga korteris juba poolteist aastat ning imetlenud tulipunaseid söehunnikuid ja tõstnud välja tuhka... aga varem pole kordagi pähe tulnud, et siinses ahjus võiks tuhakartuleid teha. Kiire mõte, mis üle huulte sai poetatud, muutus kärme kartulipesu ning kütmisaktsiooni käigus tõeliselt hõrguks toiduks. Just selliseks eriliseks roaks, mille kirjeldamiseks on sõnu leida keeruline. Kõik on ühtmoodi ülivõrdes ja veidi koduselt tahmakriimulised. Suussulavalt magusad tuhakartulid, kuldsetes kuubedes ja soolanööpidega.

|
Teade toimetajale
Vestle foorumis
Populaarseimad vestlusteemad


Uudishimulik
Femme uudiskiri

Kaunite kaadrite ja võrratute näitlejatööde poolest silma paistev erootiline suurteos.
Cherry.ee - magusad pakkumised
Suhtun kiirmoe kettidesse:
Positiivselt, sest saab soodsa hinnaga moodsaid riideid
Negatiivselt, sest nende kvaliteet jätab soovida
Neutraalselt ja ostan, kui leian sobiva toote
Mis see kiirmood on
femme.ee kasutajatingimused registreeru kasutajaks uudiskiri reklaam koostööpartnerid kasutusõigus
© femme.ee