Nägu Juuksed Keha ja toitumine Ilusoovitus
Kollektsioon Stiilivihjed Staari stiil Disain Pildigaleriid
Foorum Kosmopoliitne Fitness Suhted Sotsiaalia
Arvustused Persoon Mitmesugust Maru köögis
Kätlin Mariann Keilit

Milli ehtemaagia

Saada sõbrale Prindi Teade toimetajale

Kelly Kipper
06.05.2013
Foto: Silver Gutmann

Moemaailmas ei juhtu just tihti, et noore disaineri esimeseks sammuks on sööst tippu. Lõuna-Eestist pärit entusiastlik Milli Maier (25) on siinkohal maagiline erand. Enesekindlalt ja ilma pikema kaalumiseta otsustas ta esitada oma mõtte- ja kätetöö - filigraanse hõbedakarva juukseehte - rahvusvahelisele disainikonkursile A’Design Award and Competition, tulemuseks auväärne kolmas koht. Femme uuris, kes on see kõrgelennuline särasilm.

Milli võidukas juukseehe on väärikas aksessuaar iga naise ehtelaekas. Väärismetallist multifunktsionaalne kaunistus mõjub ühtviisi elegantselt nii kiharates kui ka kaelas. Ehte ajatu välimus annab erakordse võimaluse kanda seda nii täna, homme kui kümne aasta pärast.

Võtsime Milliga ühendust, et tutvuda lähemalt naisega, kelle ehe ja enesekindlus on võrdväärselt imelised.

Kuidas leidsid tee ehtekunstini?
Eelmisel kevadel lõpetasin Eesti maaülikoolis ökonoomika ja ettevõtluse magistriõpingud, aga polnud veel päris kindel, kuhu täpsemalt edasi. Teadsin, et tahan ettevõtlust proovida ja oma teadmisi proovile panna, sest see on parim võimalus enesearenguks. Katsetasin mõttes erinevaid huvisid, kuid juukseehted olid just need, mis ankru põhja hiivasid.

Täna leian, et minu tee ehtekunstini on olnud põnev ja vahel imestan isegi, et rada mind siiani toonud on. Ehted pole minu jaoks olnud aastate pikkune kirg ning samuti polnud mul varem aimugi, et loominguline maailm mulle avatud on. Tunnen, et minuga on alati kaasas käinud ekslik arvamus, et kui tahad tegeleda loomingulise alaga, pead olema selleks sündinud. Nüüdseks tean, et tegelikult tugineb suurem osa ikkagi huvile ja eneseusaldusele. Igaüks meist näeb maailma ja ümbrust erinevalt ning kõigile meeldimine pole tähtis.

Mis Sind ehtemaailma juures võlub?
Ehted on loodud pilku püüdma ja neid on läbi ajaloo kasutatud staatuse sümbolitena. Ehe on põnev moodus enda väljendamiseks ning hea viis pakkuda inimestele rõõmu ja vaimustust.

Miks otsustasid võtta fookusesse juukseehted?
Juukseehete puhul paelub mind nende varasem ajalugu. Peaskantavad ornamendid nagu kroon ja sarved on alati olnud millegi võimsama sümboliks. Kuna mul on endal pikad juuksed, tegelen igapäevaselt nende sättimisega. Seega: kogu huvi juukseehete vastu saigi alguse minu oma soovist leida juustesse midagi kaunist, mida saaks igapäevaselt kasutada, mis oleks eriline ning kestaks põlvest põlve.

Milliste materjalidega armastad töötada?
Mul ei ole veel materjalide osas põhjalikku ja pikka kogemust. Igal materjalil on oma ilme ning omad plussid, kuid kuld on selline metall, mis esindab minu jaoks soojust, tarkust ja tugevust. Kuld - inglise keeles gold - peidab endas vihjet sõnale old ehk vana. Viiekümnes pulma-aastapäev on kuldpulm; käibefraasideks on kujunenud „kuldsed aastad“, „kuldreegel“ jne. Neid näiteid saaks tuua hulgi.

Millest ammutad ideid?
Hetkel olen ideid ammutanud igapäevaelust, vanadest legendidest, ajaloolistest isikutest ja kõigest muust, mis tähelepanu äratab. Praegu on mul vaimustus kõrbest ja selle saladustest, samuti idamaade müstilisusest. See võib olla ka tugevaks mõjutuseks mu simese kollektsiooni juures.

Uudishimulik
Femme uudiskiri

Kas oled unistanud deodorandist, mis poleks pealekandmisel külm ja märg, vaid siidiselt pehme ning kiirelt imenduv?
Cherry.ee - magusad pakkumised
Suhtun kiirmoe kettidesse:
Positiivselt, sest saab soodsa hinnaga moodsaid riideid
Negatiivselt, sest nende kvaliteet jätab soovida
Neutraalselt ja ostan, kui leian sobiva toote
Mis see kiirmood on
femme.ee kasutajatingimused registreeru kasutajaks uudiskiri reklaam koostööpartnerid kasutusõigus
© femme.ee