Nägu Juuksed Keha ja toitumine Ilusoovitus
Kollektsioon Stiilivihjed Staari stiil Disain Pildigaleriid
Foorum Kosmopoliitne Fitness Suhted Sotsiaalia
Arvustused Persoon Mitmesugust Maru köögis
Kätlin Mariann Keilit

Vaid taevas on piiriks

Saada sõbrale Prindi Teade toimetajale

Kelly Kipper
12.02.2013
Foto: Jana Solom ja Indrek Arula

Juba neljapäeval, 14. veebruaril avavad Eesti Disainikeskus ja Eesti Saatkond Londonis näituse “FreshEst esitleb: Ministry of Creative Affairs”. Londoni moenädala raames debüteeriv väljapanek on audiovisuaalne jutustus, mis hõlmab liikuvaid pilte ja lavakujunduslikke elemente ning tutvustab maailmale nelja nimekat Eesti disainerit. Vestlesime näituse kunstilise juhi Helen Sirbiga tema loomingust ja elust metropolis.

15.–19. veebruarini saavad hea Eesti disaini sõbrad maiustada Londoni kunstigaleriis Horse Hospital, kus ootab ees müütiline teekond nelja tuntud moedisaineri loomemaailma. Publikut kostitab Kadri Kruusi, Kristina Viirpalu, Karl Annuse ja Kristian Steinbergi iseloomuga looming. Vestlesime virtuaalsel teel näituse kontseptsioonimeistri Heleniga.
 
Mida kujutab endast Ministry of Creative Affairs? Millest sündis idee?
M.o.C.A on fiktiivne asutus, mis vastupidiselt traditsioonilisele rangele ministeeriumistruktuurile on veidi teistpidise sisuga: see hingab omas rütmis ning kannab endas Eestile omast, veidi teistsugust maailma ning kreatiivset mõtlemist.

Küllaltki palju on idee puhul tegemist ka sellega, et Eestist mujal maailmas veel piisavalt ei teata. Nii uskumatu, kui see ka poleks, arvatakse tihtipeale, et tegemist on vägagi nõukaaegse kohaga. Meie imestuseks ei olda kursis sellega, kui omanäoline ning meeletult intelligentne ja kreatiivne paik see pisike kauge riigike on. Riigike, millel on huvitav müstiline minevik ning täitsa teistmoodi olemus.

Kõik neli näitusel esindatud disainerit väljendavad oma loomingus tugevaid mõjutusi Eestiga seonduvast, olgu selleks siis iidne käsitöö, „elavad” materjalid või inspiratsioon Põhjamaade loodusest. Sellest kõigest tekkiski mõte koondada see kõik ühe nn vihmavarju alla ning mängida sellega suuremas plaanis edasi.

 Näituse moodboard

Räägi enda rollist seoses Loomeministeeriumiga.
Olen selle kontsepti autor ning n-ö kunstiline juht. Teisisõnu: mina arendasin kogu selle lahenduse välja, mida kohe-kohe kogeda saab. Ühendasin projekti oma magistritööga narratiivse keskkonna kujunduse teemal moevaldkonnas.

Iseloomusta lõpptulemust: milline pilt ja emotsioon ootab näituse külastajaid? Millest lähtudes see sündis?
Esialgne mõte oli luua kontrast ministeeriumi fassaadi ning sisu vahel, ent kuna näituse toimumiskoht (The Horse Hospital) on juba eos nii maagiline paik, siis see ongi justkui mingi salajane käik, mis viib kohta, kuhu keegi tavaliselt ei pääse: ministeeriumi salalaegastesse, kus kõik on veidi teistpidi ning liigub ja hingab omas rütmis.

Sketš Karli prillide väljapanekust 

Siinkohal lähtusin erinevate kihtide kasutamisest narratiivis ehk paigutasin disainerite loomingu muinasjutulisse stoorisse ja lõin visuaali moefilmi abil, mis on justkui võtmeks näitusekujundusele ning iga disaineri väljapanekule. Veel omakorda kihi lisab helimaastik, mis on spetsiaalselt filmi-stillide põhjal komponeeritud.

Milles seisneb projekti suurem eesmärk?
Kindlasti Eesti moedisaini ning Eesti kui ühe väga põneva koha tutvustamises. Isiklikumas plaanis katsetamises, kuidas narratiivse metoodikaga ruumilist n-ö moekogemust luua.

Keda ootate uudistama?
Uudistama on oodatud kõik huvilised. Disainerite jaoks on kindlasti tegemist siiski müügiüritusega ehk et moemeedia ning sisseostjate kutsumisega on siinne PR väga aktiivselt tegelenud.

|
Teade toimetajale
Vestle foorumis
Populaarseimad vestlusteemad
Helpful speedypaper.com review (0)

Uudishimulik
Femme uudiskiri

Kas oled unistanud deodorandist, mis poleks pealekandmisel külm ja märg, vaid siidiselt pehme ning kiirelt imenduv?
Cherry.ee - magusad pakkumised
Suhtun kiirmoe kettidesse:
Positiivselt, sest saab soodsa hinnaga moodsaid riideid
Negatiivselt, sest nende kvaliteet jätab soovida
Neutraalselt ja ostan, kui leian sobiva toote
Mis see kiirmood on
femme.ee kasutajatingimused registreeru kasutajaks uudiskiri reklaam koostööpartnerid kasutusõigus
© femme.ee