Nägu Juuksed Keha ja toitumine Ilusoovitus
Kollektsioon Stiilivihjed Staari stiil Disain Pildigaleriid
Foorum Kosmopoliitne Fitness Suhted Sotsiaalia
Arvustused Persoon Mitmesugust Maru köögis
Kätlin Mariann Keilit

Teistmoodi kuninganna

Saada sõbrale Prindi Teade toimetajale

Kelly Kipper
14.01.2013
Foto: Scanpix

Kas sa Armand Lepore'i tead? Aga Amanda Lepore'i? Aga silmnähtavalt üle piiri läinud plaatinablondide juustega iluoppide kuningannat, kelle ebaloomulikud näojooned ja kurvid on inspiratsiooniks David LaChapelle'ile? Hakkab meenuma, jah? Tegelikult on LaChapelle'i kauaaegne muusa - Amanda Armand – maailma kurikuulsaim transseksuaal.

Selle naise välimus ei jäta küll kedagi külmaks: kopsakad rinnad, lumivalge nahk, botoxist paksud huuled ning sürreaalselt pingul nahk. Mainimata ei saa jätta ka paljastavaid kostüüme ehk karjuvat tahet näidata oma keha. Nii eriline kompott lihtsalt paneb tahtma teada enamat. Iseasi, kui palju on selliste eriliste inimeste avalikus eluloos tõtt ja palju muinasjuttu… 

Poiss, kes on tegelikult tüdruk
Amanda Lepore on sündinud New Jerseys saksa-itaalia perekonnas. Kuulus ööelustaar on öelnud, et teadis juba väga noorena, et "on tüdruk", ega suutnud mõista, miks vanemad teda poisiks riietasid.

Kuna Lepore'i ema oli skisofreenik, oli kogu perekonna fookus suunatud temale. Naine on rääkinud, et tema ja ta vend kasvasid üles lapsehoidjate hoole all. Vahel viis isa neid mänguasjapoodidesse, kust väike Armand lahkus alati uue nukuga.

Kui poiss oli 13, kasvatas ta juuksed pikaks, toonis kulme ning hakkas kandma kerget meiki. Kuna talle meeldis rokkmuusika, kasutas ta žanri oma kummalise välimuse õigustusena. "Ma tegin kõik, mis võimalik, et reaalsusest põgeneda,” on ta öelnud. Loomulikult põhjustas veider välimus koolikiusamist ja narrimist. Amanda on hilisemas elus maininud, et raskused tegid teda tugevamaks ja empaatilisemaks.

Keskkoolis hakkas ta kandma naisterõivaid. Kuigi tal polnud palju sõpru, tutvus ta endavanuse tüdrukuga, kes töötas lähedalasuvas linnakeses go-go-tantsijana. Amanda hakkas tegema endale ja oma sõbrannale helmestest ning sulgedest kostüüme, mida nad klubis kandsid. Kostüümid jäid silma ka ühele transseksuaalile, kes soovis sarnaseid tellida. Raha asemel tahtis Amanda tasuks hormoontablette.

Kuna poiss oli teismeeas, hakkasid hormoonid kiirelt tööle ning peagi olid tal juba rinnad. Kuigi ta üritas neid lohvakate särkidega varjata, jäi ta oma emale duši all vahele. Kui ema küsis üllatunult, kust ta need sai, vastas poiss: "Ei tea, lihtsalt kasvasid."

Kuna Armand oli koolikiusamise ohver, otsustas ta ühel hetkel teha enda elus kannapöörde ning ilmuda kooli plaatinablondi pea ning push-up rinnahoidjaga. See oli esimene kord üle pika aja, kui teda ei kiusatud – inimesed olid šokis. Poiss saadeti nõustaja juurde, kes ütles, et nii ei ole sobilik koolis käia. Kuna hormoonid olid oma töö teinud ja Armandi plaaniks ei olnud elada mehena, määrati talle koduõpetaja. Samuti saadeti ta psühholoogi juurde, kes soovitas tal hakata võtma arsti poolt määratud hormoontablette.

Vanematele oli see keeruline olukord. Armandi isa uskus, et mees elaks lihtsamat elu, kui jätkaks poisina riietumist: "Praegu oled sa noor ja ilus, aga mis edasi? Mida vanemaks sa saad, seda vähem naist meenutad.” Hoolimata manitsustest, läks tulevane Amanda ilukooli. Juhtus aga nii, et ta oli rohkem huvitatud iseenda, kui teiste tuunimisest.

Konfliktne armastus
Kuna Amandale meeldisid mehed, aga tal puudus vagiina, oli olukord raske. Geibaaris meeldis ta naistele, heterote seltsis aga meestele. Peagi alustas Amanda armulugu mehega, kes tundis tema vastu suurt sümpaatiat. Mis puudutas seksi, siis ta väitis, et pole selleks veel valmis. Ent kui paar oli koos olnud juba kolm kuud, hakkas mees vaikselt survet avaldama. Lepore'il ei jäänud muud üle, kui kogu lugu ära rääkida, mis mõjus teisele loomulikult totaalse šokina. Kui ta sellest oma vanematele rääkis, tundis mehe isa Amandale väga kaasa ning otsustas aidata – ta viis poiss-tüdruku arsti juurde, et leppida kokku soovahetusoperatsioon. Kuna Amanda oli noor ehk vajas operatsiooniks ema allkirja, kes seda aga anda ei soovinud, otsustas mehe isa ta lapsendada. Pärast soovahetusoperatsiooni paar abiellus ning Amanda kolis mehe pere juurde elama.

Kuigi mees aktsepteeris Amanda olemust ja minevikku, ei tahtnud ta, et keegi teine teaks, et ta naine on transseksuaal. See tähendas, et Amanda päevad möödusid koduseinte vahel. Alguses oli kõik korras, kuna ta oli enda uue mina üle väga õnnelik. Amanda on meenutanud, kuidas vaatas pilte Marilyn Monroe'st, Jayne Mansfieldist ning Anita Ekbergist, keda pidas maailma kõige ilusamateks naisteks. Kuna nimetanud daamid olid talle eeskujuks, hakkas ta end sarnaselt riietama ning tegema oppe, et näha välja rohkem nagu nemad. 

Uudishimulik
Femme uudiskiri

Julge ja omanäoline käsitlus inimkonna hävinemisest on põlu alla sattunud – juba kuus riiki on filmi näitamise keelanud.
Cherry.ee - magusad pakkumised
Suhtun kiirmoe kettidesse:
Positiivselt, sest saab soodsa hinnaga moodsaid riideid
Negatiivselt, sest nende kvaliteet jätab soovida
Neutraalselt ja ostan, kui leian sobiva toote
Mis see kiirmood on
femme.ee kasutajatingimused registreeru kasutajaks uudiskiri reklaam koostööpartnerid kasutusõigus
© femme.ee