Nägu Juuksed Keha ja toitumine Ilusoovitus
Kollektsioon Stiilivihjed Staari stiil Disain Pildigaleriid
Foorum Kosmopoliitne Fitness Suhted Sotsiaalia
Arvustused Persoon Mitmesugust Maru köögis
Kätlin Mariann Keilit

Texase diiva

Saada sõbrale Prindi Teade toimetajale

Kelly Kipper
27.12.2012
Foto: Scanpix

PÖFFil linastunud moedokk "Näost: supermodellid enne ja nüüd" tõestas, et Jerry Hall (56) oli ja on 70ndate glamuuri sünonüüm. Texase kaunitari defineerivad miilipikkused jalad, paks blond juuksepahmakas ning tabavad ütlemised. Üle ega ümber ei saa ka kõmulisest abielust Mick Jaggeriga. Jerry on olnud rambivalguses 40 aastat ja põleb endiselt heleda leegiga.

Jerry Faye Hall sündis 1956. aasta juulikuus Texases rodeo- ja BBQ-linnas Mesquite. Lisaks kolmele vanemale õele on Jerryl ka kaksikõde Terry. Kuna tüdrukute ema Marjorie oli filmi "Tuulest viidud" tohutu austaja, unistas ta elust Scarlett O’Harana ning kasvatas ka oma tütreid väga romantilises rütmis – tõeliselt ürgnaiselikeks naisteks. Jerry isa oli veoautojuht, kes võitles II maailmasõjas ega taastunud sõjakoledustest kunagi. Kuna tegu oli vägivaldse mehega, unistasid tütred juba noores eas kodust lahkumisest.

Pärast kooli lõpetamist asus Jerry tööle pretensioonitus Dairy Queeni kiirtoiduputkas. Elu tegi aga ootamatult pöörde paremuse suunas, kui näitsik sattus autoavariisse ning sai kompensatsiooniks 800 dollarit. Ta otsustas reisida Pariisi ning lahkus USAst vahetult enne oma 17. sünnipäeva.

Jerry oli ligi 180 cm pikk, blond ja säras intensiivsemalt kui kõrbepäike – oli ainult aja küsimus, mil mõni modelliagentuur ta avastab. "Minu elu esimene lennureis oli Pariisi. Ma olin unistanud, et minust saab modell ja saigi! Mu ema ütles, et peaksin minema Rivierale – see on õige koht. Nii kulutasingi oma viimase raha roosadele bikiinidele ja kontsadele ning võtsin Saint-Tropezi rannal päikesevanne. Ei läinud kaua, kui mulle astus ligi üks mees, kes küsis: "Kas te ei tahaks olla modell?" Milline kokkusattumus!" on ta rääkinud. See mees oli modelliagent Claude Haddadile. Ees ootas kolimine Pariisi, kus kaunitari toanaabriks sai laulja ja modell Grace Jones. Toanaabrid armastasid võtta Pariisi ööelust viimast, esinedes sageli klubides ja kabareelavadel. Hall arvas, et alanud on tema viieaastane modellkarjäär. Ta eksis. Tundub, et pigem 50aastane. 

1975. aastal ilmus merineitsiks riietatud Jerry pilt Briti rokkbändi Roxy Music albumi „Siren“ kaanel. Vaid viis kuud hiljem kinkis bändi laulja Bryan Ferry naisele kihlasõrmuse.

Aastaks 1977 oli Hall kaunistanud enam kui 40 ajakirja esikaant, teiste hulgas Itaalia Vogue’i ning Cosmopolitani. Kuraasikast Texase neiust oli saanud üks tolle aja enim pildistatud modelle.

Seitsmekümnendate keskel kohtus Jerry Rolling Stones’i ninamehe Mick Jaggeriga. Paar armastas külastada New Yorgi trendikaid lokaale ning võtta osa hedonistlikust ööelust Studio 54s. Muide: Jerry Hall ei ole kunagi – erinevalt paljudest ajastukaaslastest – tarvitanud narkootikume: „Ma kartsin narkootikume. Kui hakkasin Mickiga väljas käima, oli minu tingimus, et ta loobuks narkootikumidest. Lisaks sellele, et need on illegaalsed, on need ka ohtlikud – sa võid surra. Pluss need on välimusele jube kahjulikud! Ühesõnaga, ma pole neist kunagi aru saanud. Paar klaasi punast veini, hea seltskond ja rõõmus tuju – mida veel tarvis on?“

Uudishimulik
Femme uudiskiri

Kaunite kaadrite ja võrratute näitlejatööde poolest silma paistev erootiline suurteos.
Cherry.ee - magusad pakkumised
Suhtun kiirmoe kettidesse:
Positiivselt, sest saab soodsa hinnaga moodsaid riideid
Negatiivselt, sest nende kvaliteet jätab soovida
Neutraalselt ja ostan, kui leian sobiva toote
Mis see kiirmood on
femme.ee kasutajatingimused registreeru kasutajaks uudiskiri reklaam koostööpartnerid kasutusõigus
© femme.ee