Nägu Juuksed Keha ja toitumine Ilusoovitus
Kollektsioon Stiilivihjed Staari stiil Disain Pildigaleriid
Foorum Kosmopoliitne Fitness Suhted Sotsiaalia
Arvustused Persoon Mitmesugust Maru köögis
Kätlin Mariann Keilit

Nahkne unistus (1)

Saada sõbrale Prindi Teade toimetajale

Kelly Kipper
01.10.2012

Milline pilt kangastub sinul silme ees, kui kuuled sõnapaari „ortopeediline jalats“? Teleturus nähtud kohmakas tuuletallaja? Arvasimegi nii. Mõte on ju kiiduväärt, aga teostus... mitte nii väga. Karin Kallas ja Erik Past on otsustanud seda muuta. Nime Stuudio Nahk taha koonduval duol on ambitsioonikas plaan hakata tootma disainjalanõusid, mille puhul on võrdväärselt panustatud nii jalatsite välimusse kui ortopeedilisse ehitusse.

Karin ja Erik / Foto: Kristjan Rosin

Stuudio Nahk on disainjalanõusid ja aksessuaare tootev Eesti bränd, millel on üllas ja auahne eesmärk esitleda tuleval kevadel ortopeedilise lisaväärtusega disainjalanõude kollektsiooni. "Oleme seadnud eesmärgiks esitleda kevadel uut jalatsikollektsiooni, kus kõik tooted arvestavad kohaliku elanikkonna jalgade iseärasustega, aga näevad samas ka kaunid välja," ütleb disainer Karin Kallas. Ta lisab: "Uues kollektsioonis keskendume ortopeedilise jalatsi n-ö apetiitseks muutmisele. Et jalatsid oleks atraktiivsed võimalikult laiale kasutajaskonnale, kes võivad vajada õiget toestust, kuid erinevatel põhjustel ei soovi kanda sportliku välimusega ortopeedilisi jalanõusid."

Brändi kontseptsiooniks on põhjamaine minimalistlik stiil ehk puhtad ja ajatud vormid, kvaliteet ning mugavus. Rõhk on asetatud käsitööle ning eksklusiivsele materjalile, milleks on näiteks eestimaine kalanahk (!). Toetudes nahkmaterjali headele omadustele, soovib Stuudio Nahk siduda kauni disaini mugavusega. Nahk on jalatsiteks ideaalne materjal, kuna venib, laseb jalal hingata ning kestab aastakümneid.

Kui esimesena määrasid tegijad kindlaks materjali, siis järgmisena hakkas mõte liikuma kasutajasõbralikkuse ning kandjate tervise suunas. "Paljud oskavad valida enda kehakujule sobivaid rõivaid, kuid enamus ei oska valida sobivaid jalatseid. Vale kõrgusega või liiga kitsad jalatsid moonutavad jalga ning põhjustavad vaevusi. Jala õige asend päästab liigese- ja seljavaludest. Keerulise valiku ees on liigesehaigusi või diabeeti põdevad inimesed, kuna ilusaid ortopeedilisi jalanõusid on väga raske leida," põhjendab Karin vajadust kollektsiooni järele.

The moon Thoery and Void / Foto: Virge Viertek

Jalasõbraliku tulemuse loomiseks on tegijad põhjalikult tutvunud erialase kirjandusega ning konsulteerinud ortopeedidega. Nimetatud tegevusi tulevikus ka jätkatakse, kuna eesmärk on disainida kõige sobivam sisetald. "Soovime luua jalanõusid, mis vastaks nii põhjamaisele maitsele kui ilmastikule ning oleks sobivad elanikkonna keskmisele jalakujule," selgitab Karin.

|
Teade toimetajale
Vestle foorumis
Populaarseimad vestlusteemad


Loe kommentaare (1)

Uudishimulik
Femme uudiskiri

Julge ja omanäoline käsitlus inimkonna hävinemisest on põlu alla sattunud – juba kuus riiki on filmi näitamise keelanud.
Cherry.ee - magusad pakkumised
Suhtun kiirmoe kettidesse:
Positiivselt, sest saab soodsa hinnaga moodsaid riideid
Negatiivselt, sest nende kvaliteet jätab soovida
Neutraalselt ja ostan, kui leian sobiva toote
Mis see kiirmood on
femme.ee kasutajatingimused registreeru kasutajaks uudiskiri reklaam koostööpartnerid kasutusõigus
© femme.ee