Nägu Juuksed Keha ja toitumine Ilusoovitus
Kollektsioon Stiilivihjed Staari stiil Disain Pildigaleriid
Foorum Kosmopoliitne Fitness Suhted Sotsiaalia
Arvustused Persoon Mitmesugust Maru köögis
Kätlin Mariann Keilit

Täiuslike nägude maalija

Saada sõbrale Prindi Teade toimetajale

Kelly Kipper
13.09.2012
Foto: Erakogu

Meigikunstnik Gerda Millerist õhkub eneseteadlikkust. Julge välimus, terav silmavaade, kunstnikuhing. Gerda on end sisse seadnud Euroopa paabelis – Londonis. Metropolis, mille kirev seltskond ja mitmedimensiooniline miljöö pakuvad kosutust hingele ja inspiratsiooni vaimule. Septembrikuu teisel nädalal avas Gerda oma kodulinnas Tartus näituse „One Side of The Story“. Uurisime, kes on Gerda Miller.

Gerda Miller avas 7. septembril Tartu Backbone Tattoo stuudios oma näituse. Koostöös fotograaf Heikki Leisiga valminud väljapanek on inspireeritud elust ja inimestest, nende läbielamistest ja kaotusvalust. „Näituse idee sündis eelmise aasta lõpus, kui tutvusin kunstnik Markus Kasemaaga. Rääkisime kunstist, meigist ja nende sidumisest. Nii sündiski idee luua midagi uut,“ räägib Gerda. „Näituse alatoon on küllaltki tume. See väljendab kurbust ja läbielamisi. Mulle on alati meeldinud süngema alatooniga kunst, seega kasutasin lähenemist ka oma näituse loomisel. Meigikunsti kaudu loodud emotsionaalsed karakterid, olles küll esmapilgul sünged, peegeldavad midagi inimlikku ja elulist. Midagi sellist, millega iga vaataja saab samastuda, defineerides nähtut omal viisil,“ kirjeldab kunstnik. Publikule avanev fotovalik on saanud lisalihvi joonistuste ja laki abil, et tuua piltidesse maalilist maiku ja sügavust. Kõnetavad kaadrid ootavad huvilisi 30. septembrini.

Gerda huvi meigikunsti vastu tärkas juba noores eas. „Tantsimis- ja võimlemisaegadel sai nii endale kui teistele meiki tehtud. Mulle on alati meeldinud erinevaid karaktereid luua. Inimese välist kuvandit saab väga palju meigiga muuta, luues erinevaid rolle ja tegelaskujusid,“ sõnab naine. Kuigi meikimine võlus Gerdat juba noorukieas, ei olnud edukas karjäär silmapaistva meigikunstnikuna tema lapsepõlveunistus. „See mõte tuli minu ellu alles paari aasta eest, kui pidin vigastuste tõttu tantsijakarjääri pooleli jätma ning enda jaoks midagi uut leidma. Nii see algas. Olen oma valikuga hetkel väga rahul,“ räägib meie loo kangelanna märkides, et on alles oma meigikunstniku tee alguses. 

Baasoskused omandas Gerda Make Up Store’i koolitusel. „Edasi õppisin ise. Armastan enda töö puhul mitmekülgsust, pidevat enese proovile panekut ja igapäevast inspiratsiooni ammutamist. Väga palju kogemusi ja teadmisi annab mulle Londonis elamine ja töötamine.“ London oli Gerda jaoks üks kolmest valikust, kus oma teekonda jätkata. Teised kaks olid Pariis ja USA. „Kuna ma prantsuse keelt veel endiselt ei oska, langes see valik ära. USA on aga liiga kaugel. Kuna Londonis ootasid mind ees sõbrad, kes mind avasüli vastu võtsid, määras see otsustamisel palju,“ tunnistab Gerda.

Ava galerii, klikates pildil!

Gerda ütleb, et näeb enda kui meigikunstniku käekirja süngena. „Mulle on omaseks saanud süngem alatoon karakterites. Minu eesmärk on luua arusaam, et meigikunst ei pea tingimata ilus ja värviline olema; see võib olla ka kole, tumedates süngetes toonides,“ märgib kunstnik, kelle suureks lemmikuks on Tim Burtoni looming. „Tema filmid on olnud mulle inspiratsiooniks. Mulle meeldib väga Burtoni ütlus: „I've found that when you put make-up on people it actually frees them. They're able to hide behind a mask and therefore show another side of themselves, which is great,“ tsiteerib Gerda, kelle enda välimus on segu gootilikust salapärast, süngusest ning õrnast naiselikkusest – ta võiks vabalt olla mõni tegelane Burtoni filmist „Alice imedemaal“.

Uudishimulik
Femme uudiskiri

Kas oled unistanud deodorandist, mis poleks pealekandmisel külm ja märg, vaid siidiselt pehme ning kiirelt imenduv?
Cherry.ee - magusad pakkumised
Suhtun kiirmoe kettidesse:
Positiivselt, sest saab soodsa hinnaga moodsaid riideid
Negatiivselt, sest nende kvaliteet jätab soovida
Neutraalselt ja ostan, kui leian sobiva toote
Mis see kiirmood on
femme.ee kasutajatingimused registreeru kasutajaks uudiskiri reklaam koostööpartnerid kasutusõigus
© femme.ee