Nägu Juuksed Keha ja toitumine Ilusoovitus
Kollektsioon Stiilivihjed Staari stiil Disain Pildigaleriid
Foorum Kosmopoliitne Fitness Suhted Sotsiaalia
Arvustused Persoon Mitmesugust Maru köögis
Kätlin Mariann Keilit

Joonte taltsutaja

Saada sõbrale Prindi Teade toimetajale

Kelly Kipper
02.09.2012
Foto: Aron Urb ja Jaanar Nikker

Merilin Andre on illustraator, kelle töödes on midagi nõiduslikku. Need on võrgutavad müstilised taiesed, mis naelutavad pilgu ning imevad enda lummusesse. Sa näed neis, mida tahad näha. Õigeid ja valesid tõlgendusi ei ole. On ainult kujutlusvõime ning Merilini lood. Lood elust, ilust, ihadest ja kõikehõlmavast kirest.

Kohtume Meriliniga tema kodustuudios. Mul avaneb eriline võimalus näha väga lähedalt kunstniku originaaltöid ning tunda oma naharakkudega miljööd, mis inspireerib looma ja väljendama. Merilin on valmistanud vaagnatäie juustuküpsiseid, mille hõrk hõng täidab ruumi. Ta räägib tasasel toonil, läbimõeldult ja hingestatult. Aeg-ajalt ilmub ta näole üdini siiras ja õnnis naeratus. Tema pilgus on inspireeriv helk, mis paneb kuulama ja janunema uue informatsiooni järele. Alustame algusest.

Merilin, millega illustreerimine Sind ära võlus?
Voolavate joontega. Kui ma teen illustratsioone, jutustan ma pildi. Nagu luule, kirjandus või filmikunst - mina teen oma loo illustratsioonina. See on minu viis end välja elada. Õppisin pedagoogikaülikoolis käsitööd ja kunsti. Pärast õpinguid - aastal 2004 - hakkas kõik sujuma, miski minu sees läks nagu paisu tagant lahti ja ma suutsin end rohkem avastada. Ma pole illustreerimist kunagi õppinud, hakkasin seda lihtsalt tegema. Ürgsed kired, šamaanlikud rütmid, naiselik figuur - need alateadlikud väljendusviisid otsisid väljapääsu, väljendamise viisi.

Kuidas Su stiil aastatega muutunud on?
Nii, nagu ma ise kasvan ja muutun. Oluline verstapost on hetk, mil minust sai naine. 2007. aastal sündis mul poeg. Pärast lapse sündi muutusid pildid naiselikumaks ja sensuaalsemaks. Algperioodil olid abstraktsemad: neid võis lõputult jälgima jääda. Vaatad ja eksid sinna maailma ära, tekkivad omad seosed... Need on kaugemad ja sügavamad pildid, mida ma ei oskagi sõnadega kirjeldada. Need tulid minu seest ja ma panin need paberile. Hiljem hakkasin juba mõtet otsima, et pilti oleks ka kaunis vaadata. Et inimesel jääks pilk peale - näiteks naisefiguurile - millelegi temale arusaadavale ja edasi saaks ta juba ise vaadata, mõelda ning lugeda.

Ma vaatan oma piltide puhul tervikut alguses ja lõpus. Kõik, mis vahepeale jääb, on minu alateadlik sisemaailm, mis hakkab tööle ning millest sünnib pilt.

Kui palju on Sinu naisefiguurides Sind ennast?
Iga naise ja tütarlapse taga on salapärased maailmad, mida tuleb avastada ning kui keegi oskab seda omal moel väljendada, tuleb seda teha.

Vaata Merilini illustratsioone, klikates pildil!

Kas illustreerimine on Sinule ka võimalus negatiivseid tundeid välja elada?
Pigem mitte. Seda peab rahulikult tegema. Minu töö on nagu mediteerimine, aga samas ka fantaasia väljaelamine – plahvatuslik energia. Aga ka energiaid on erinevaid. Sa pead teadma, mida paberile panna: magusat, kirglikku, müstilist või seksuaalset energiat.

Tunnen, et loominguga tegelemine on kui kingitus. Looming on kingitus. Selle eest tuleb hoolt kanda ja kui ta ei tule, siis ma ei hakka isegi proovima. Kui ta on olemas, eriti õhtuti ja öösiti, tuleb see ära kasutada. Vahel ma tunnen süümepiinu: kell on juba kolm või neli öösel ja ma mõtlen, et laps ärkab varsti juba üles ja nii ei saa. Aga anne tuleb ära kasutada, endast välja lasta.
 
Millega Sa oma inspiratsiooni toidad?
Minu inspiratsioonil on kaks poolt: sisemine ja väline. Väliselt inspireerivad mind inimesed, kellel on tugev energia ja kirg. Nad tahavad Sinuga koostööd teha ja motiveerivad Sind. See toidab. Selliste inimeste järele on vahel tohutu isu. Sa tead, et saad neilt positiivse laengu, mille pinnalt teed järgmisel päeval midagi kaunist. Sisemine ehk alateadlik inspiratsioon on kingitus, mis mulle on kaasa antud. Selle eest tuleb hoolitseda.

Mind on alati inspireerinud juugendstiil. Voolavad jooned, milles on sensuaalne tunnetus. Gabriel Moreno on minu suur eeskuju.
Mind naelutasid pikaks ajaks toolile ka „Lohetätoveeringuga tüdruku“ avatiitrid. Ma vaatasin seda voolavust, süngust ja salapära ning mõtlesin, et seda tahaks ka ise teha. Köitev on ka lühifilm „Elevandi unenägu“ aastast 2006.

Uudishimulik
Femme uudiskiri

Kaunite kaadrite ja võrratute näitlejatööde poolest silma paistev erootiline suurteos.
Cherry.ee - magusad pakkumised
Suhtun kiirmoe kettidesse:
Positiivselt, sest saab soodsa hinnaga moodsaid riideid
Negatiivselt, sest nende kvaliteet jätab soovida
Neutraalselt ja ostan, kui leian sobiva toote
Mis see kiirmood on
femme.ee kasutajatingimused registreeru kasutajaks uudiskiri reklaam koostööpartnerid kasutusõigus
© femme.ee