Nägu Juuksed Keha ja toitumine Ilusoovitus
Kollektsioon Stiilivihjed Staari stiil Disain Pildigaleriid
Foorum Kosmopoliitne Fitness Suhted Sotsiaalia
Arvustused Persoon Mitmesugust Maru köögis
Kätlin Mariann Keilit

Naiselikkuse suurim fänn

Saada sõbrale Prindi Teade toimetajale

Kelly Kipper
29.05.2012
Foto: Scanpix

Teda peetakse mõjukaimaks telesarja-stilistiks pärast "Seksi ja linna" Patricia Fieldi. Kostüümikunstnik Janie Bryant on "Mad Men’i" tegelasi riietades teinud popiks viie- ja kuuekümnendatest inspireeritud vallatud kellukesekujulised seelikusabad, koheva lipsuga siidsärgid, ontlikud pliiatsseelikud, pisikesed kardiganid ning lõpmatult pikad siidkindad. Tema lemmikud, Hollywoodi kuldajastu diivad on inspireerinud nii kunstnikku ennast kui tuhandeid "Mad Men’i" fänne, kes imeliselt naiselikud kombed ja rõivad enda jaoks (taas)avastanud.

Tennessees sirgunud Janie on öelnud, et juba väikese tüdrukuna oli ta kõige õnnelikum, kui sai disainida rõivaid oma Barbiedele, korraldada kostüümipidusid ning vaadata filmiklassika säravaimaid pärle. "Armusin Hollywoodi glamuursetes filmides nähtud tegelaste rõhutatult tagasihoidlikesse liigutustesse ning mind võlusid ekraanil nähtud daamide sensatsioonilised õhtukleidid. Võisin veeta tunde, mängides kostüümipidu oma ema ja vanaema kapist leitud esemetega. Vahetasin riideid kolm kuni viis korda päevas. Tantsisin mööda tuba valssi, nagu need naised, keda olin filmides näinud, silme ees valgete raamidega šikid päikeseprillid ning käes juuksehari, mida mikrofonina kasutasin," on Bryant meenutanud.
 
Janie on õppinud moedisaini ning töötanud disainer John Scheri juures. Armastus kostüümide vastu sai aga modernsest ja muutlikust moest võitu, kui nooruke disainer leidis, et tema kireks on töötamine filmikostüümidega. "Pärast kolledži lõpetamist läksin New Yorki disainer John Scheri juurde tööle. Mul oli kirg moe ja disainimise vastu, aga ma polnud kindel, kas sobin just 7. avenüüle. Kui kohtasin ühel peol üht kostüümikunstnikku, kes jutustas mulle oma tööst, olin kindel, et just see on täpselt see, mida mina tahan – mind erutas mõte olla osa filmist," on Janie rääkinud.

Naise suur läbimurre tuli vesternisarjaga "Deadwood", mille kostüümide eest ta ka Emmyga pärjati. "Deadwoodist" tuntum on meil aga menuseriaal "Mad Men", mille tegelasi Janie sarja algusest – aastast 2007 – riietanud on. Ka selle töö eest on naist tunnustatud kõrge Kostüümidisainerite Gildi kostüümidisaini auhinnaga.

Janie Bryanti kohta on öeldud, et ta on üks "peasüüdlasi", kes vastutab vintage-moe ning vintage'ist inspireeritud esemete populaarsuse eest kaasaegses moes. Samuti on just tema "süüdi" naiselikult volüümika silueti taassünnis, mis jätab juba aastaid valitsenud androgüünse looki tagaplaanile.

|
Teade toimetajale
Vestle foorumis
Populaarseimad vestlusteemad


Uudishimulik
Femme uudiskiri

Julge ja omanäoline käsitlus inimkonna hävinemisest on põlu alla sattunud – juba kuus riiki on filmi näitamise keelanud.
Cherry.ee - magusad pakkumised
Suhtun kiirmoe kettidesse:
Positiivselt, sest saab soodsa hinnaga moodsaid riideid
Negatiivselt, sest nende kvaliteet jätab soovida
Neutraalselt ja ostan, kui leian sobiva toote
Mis see kiirmood on
femme.ee kasutajatingimused registreeru kasutajaks uudiskiri reklaam koostööpartnerid kasutusõigus
© femme.ee