Nägu Juuksed Keha ja toitumine Ilusoovitus
Kollektsioon Stiilivihjed Staari stiil Disain Pildigaleriid
Foorum Kosmopoliitne Fitness Suhted Sotsiaalia
Arvustused Persoon Mitmesugust Maru köögis
Kätlin Mariann Keilit

Moeilma imelaps

Saada sõbrale Prindi Teade toimetajale

Kelly Kipper
20.03.2012
Foto: Scanpix

Kodu Burnside’is jättis mees oma kuueteistkümnendal sünnipäeval, et minna õppima Glasgow kunstikooli. Pärast lõpetamist suundus noor disainer ühegi naelata taskus Londonisse, et jätkata kooliteed paljukiidetud Central St. Martinsis. Kooli kõrvalt töötas Saunders trükikojas, kuhu hiilis pärast tööaega tagasi, et veeta öö madratsitega pehmendatud puhvetkapis. Selline "ööelu" kestis ligi aasta. "See oli tegelikult väga mugav koht. Mul on olnud hullemaid "voodeid"," on disainer meenutanud.

Rõivaloomeks ammutab Jonathan inspiratsiooni nii mangadest kui moelooja Rudi Gernreichi töödest: "Ma pole kunagi olnud kunstnik, keda huvitaks must pliiatsseelik või kasuaalne töögarderoob. Minu eesmärgiks on alati olnud luua midagi äratuntavat. Erilisus tekitab minus hea tunde." Saundersi tööriistadeks on värvid ja mustrid: iga rõivaeseme loomine algab õige värvi otsingutega. "Iga värv ja muster on individuaalne, mõeldud konkreetsele esemele, mitte tervele kollektsioonile. Iga muster on ese ja iga ese on muster," on Jonathan öelnud. "Ma olen alati armastanud abstraktseid pilte ning avastasin, et selline abstraktsus sobib imeliselt tekstiilile. Lisaks soovisin näha, kui olulised on mustrid moeilmas. Mulle tundus, et nad mängivad teist viiulit. Võib-olla oli asi mu egos, aga ma tahtsin nad seada esikohale. Värvidel ja mustritel on fantastiline võime muuta meeleolu. Sinu tunded peegelduvad alati loomingus. Kui võitlesin mõne hooaja eest ebakindlusega, manasin silme ette tugeva, võimsa naise pildi. Nüüd, kui tunnen end õnnelikuna, vajan midagi kergemat."

Saunders on korduvalt rõhutanud, et tema jaoks on väga oluline kuulata oma kliente; kuulata, mida naised tahavad kanda ja milline üks ihaldusväärne rõivas olema peaks. Sama oluline on kunstniku jaoks ka pidev areng, igast kollektsioonist õppimine ning sajaprotsendiline omanäolisus: "Central St. Martinsi kardetud professor Louise Wilson vihkab üle kõige seda, kui su tööd sarnanevad juba millegi varem nähtuga. Usun, et tänu sellele on nii paljud tema kasvandikud ka väga edukad. Näiteks mina, Christopher Kane, Richard Nicholl ja Roksanda Ilincic oleme omavahel väga head sõbrad, kuna me ei soovi üksteisega sarnaneda."

Kõige enam vastukarva on Jonathan Saundersile moelooja ameti juures enda pidev promomine. Šotimaalt tulnud poisi jaoks on see väga ebaloomulik. Eriti keeruline on tema meelest toime tulla "enesemüümise" pealinnas New Yorgis, kus iga liigutus on tehtud eesmärgiga end nähtavaks ja kuuldavaks teha. "New Yorgist lahkudes on mu keel alati väsinud ja sõlmes," on imemees öelnud.

|
Teade toimetajale
Vestle foorumis
Populaarseimad vestlusteemad


Uudishimulik
Femme uudiskiri

Julge ja omanäoline käsitlus inimkonna hävinemisest on põlu alla sattunud – juba kuus riiki on filmi näitamise keelanud.
Cherry.ee - magusad pakkumised
Suhtun kiirmoe kettidesse:
Positiivselt, sest saab soodsa hinnaga moodsaid riideid
Negatiivselt, sest nende kvaliteet jätab soovida
Neutraalselt ja ostan, kui leian sobiva toote
Mis see kiirmood on
femme.ee kasutajatingimused registreeru kasutajaks uudiskiri reklaam koostööpartnerid kasutusõigus
© femme.ee