Nägu Juuksed Keha ja toitumine Ilusoovitus
Kollektsioon Stiilivihjed Staari stiil Disain Pildigaleriid
Foorum Kosmopoliitne Fitness Suhted Sotsiaalia
Arvustused Persoon Mitmesugust Maru köögis
Kätlin Mariann Keilit

Moeilma imelaps

Saada sõbrale Prindi Teade toimetajale

Kelly Kipper
20.03.2012
Foto: Scanpix

Jonathan Saunders hoiab šoti soost moeloojate lippu kõrgel. Tema austajate ringi kuuluvad maailma esileedid Samantha Cameron ja Michelle Obama ning alles hiljuti napsas ta moeloojate Roksanda Ilincici ja Mary Katrantzou nina alt auväärse Briti moenõukogu ja Vogue’i moefondi preemia.

Jonathan Samantha Cameroni ja Holly Fultoniga Šoti Moeauhindade galal

Moeilma imelapseks – tuli, nägi, võitis – tituleeritud Jonathan Saunders tegi oma suure moedebüüdi juba kümne aasta eest. Tema loomingu tunnusmärkideks on eriliselt kirgas ja elujõuline värvipalett ning rikkalikud kangamustrid. Tekstiilikunsti on disainer tudeerinud nii Glasgow kunstikoolis kui Londoni Central St. Martinsi moe- ja disainikolledžis.

2002. aastal magistriõpet lõpetades esitles Saunders oma lõpukollektsioonina The Beatles’i albumi "Yellow Submarine" kaanepildist inspireeritud kaftanite kollektsiooni, mis tõi noorele disainerile Lancome’i Colour Awardi ning muinasjutulise eduloo. Vaid loetud päevad pärast lõpetamist pöördusid Saundersi poole mitmete kuulsate moemajade esindajad, teiste seas Alexander McQueen, kellele tõusev täht kuulsa paradiisilinnu kangamustri kombineeris.

Järgnesid Chloé, mille konsultandiks Saunders nimetati, ning Christian Lacroix, kes esimest korda ajaloos lasi Pucci kollektsiooniks disainida mustrid, mis ei põhinenud Emilio Pucci külluslikul arhiivimaterjalil. 2005. aastal pälvis Jonathan Saunders Šoti stiiliauhindadel aasta disaineri tiitli ning kolm aastat hiljem pärjati ta Elle’i stiiliauhindade galal sama nimetusega.

Tänaseks on andekas mees juba neljandat aastat ka Itaalia moemaja Pollini loominguline juht. Lisaks on ta teinud koostööd Topshopiga, luues neile 2010. aastal taskukohase Saundersi kapselkollektsiooni.

Erinevalt paljudest teistest moeloojatest ei olnud Jonathan laps, kes unistas juba lasteaias hiilgavast moekunstnikukarjäärist. Jehoova tunnistajate võsukesena kasvanud poiss oli küll hea kunstimeele ja -oskustega, kuid avastas enda jaoks moe alles ülikoolis, sedagi pärast tootedisaini õpingute alustamist.

Oma lapsepõlve ja vanemate kohta on Saunders rääkinud, et tema perekonnas olid põhimõtted väga olulised: "Minu vanemad olid vagad ja ranged inimesed. Iseenda elu puudutavad otsused olen aga alati ise langetanud. Iga teismeline mässab oma vanemate vastu. Minu puhul juhtus lihtsalt olema ekstreemsem juhus." Hoolimata varajasest iseseisvusest, polnud moekunstniku amet peres just soosituim valik. "Minu vanematele on oluline alandlikkus. Igasugune iseenda esile tõstmine ja rambivalguses olemine on taunitav. Loomingulised alad peavad olema praktilised," on Jonathan kommenteerinud.

|
Teade toimetajale
Vestle foorumis
Populaarseimad vestlusteemad


Uudishimulik
Femme uudiskiri

Kas oled unistanud deodorandist, mis poleks pealekandmisel külm ja märg, vaid siidiselt pehme ning kiirelt imenduv?
Cherry.ee - magusad pakkumised
Suhtun kiirmoe kettidesse:
Positiivselt, sest saab soodsa hinnaga moodsaid riideid
Negatiivselt, sest nende kvaliteet jätab soovida
Neutraalselt ja ostan, kui leian sobiva toote
Mis see kiirmood on
femme.ee kasutajatingimused registreeru kasutajaks uudiskiri reklaam koostööpartnerid kasutusõigus
© femme.ee