Nägu Juuksed Keha ja toitumine Ilusoovitus
Kollektsioon Stiilivihjed Staari stiil Disain Pildigaleriid
Foorum Kosmopoliitne Fitness Suhted Sotsiaalia
Arvustused Persoon Mitmesugust Maru köögis
Kätlin Mariann Keilit

Katrantzou kakofoonia

Saada sõbrale Prindi Teade toimetajale

Kelly Kipper
16.02.2012
Foto: Scanpix

Mary Katrantzou on moemaastikul omaette klass. Kreeka juurtega disaineri kollektsioonid on eksimatult äratuntavad. Tema looming on sümbioos renessansiaja maalidest, päikesepaistest, lõpututest lilleväljadest, eksootilistest interjööri- ja loodusfotodest ning utoopilisest graafikast. Ehk teisisõnu: kõige kirevamatest värvidest kokku segatud sümmeetriline asümmeetria.

Nädalapäevade eest avalikustas moemärk Topshop fotod Mary Katrantzou kapselkollektsioonist Briti rõivabrändile. 17. veebruaril poelettidele jõudnud kollektsiooni, mis müüdi läbi tundidega (!), iseloomustasid ülevoolavad lillemustrid ja romantiline futurism, mis kangastele maalitud kasutades kõige kirkamat värvipalletti. Eelmisel aastal Briti noore talendi moeauhinnaga pärjatud Katrantzou kommenteeris koostööd, öeldes, et tema eesmärgiks oli luua Topshopi-tüdrukutele kollektsioon, mis oleks silmnähtavalt sarnane (ent kordades soodsam) tema igapäevase loominguga. "Ma ootan kannatamatult, et minu muster mustril kangastest valminud "kausikujulised" seelikud ja kleidid juba müügile jõuaks. See kollektsioon on ideaalne kakofoonia," sõnas moelooja, kelle igast rõivatükist kiirgab fantaasiat, abstraktsust ning eelkõige julgust.

Topshopile valminud kollektsioon on ka omamoodi vastulöök kiirmoekettidele, mis armutult Katrantzou loomingut kopeerivad. "Ma olen näinud palju rõivaesemeid, mida kaunistab interjöörifoto või mille vorm meenutab lambikuplit. Ma arvan, et on õige aeg võtta kontroll tagasi enda kätte," on Mary The Guardianile öelnud.

Ava galerii, klikates pildil!

1983. aastal Ateenas sündinud disaineri ema oli sisekujundaja ning isa tekstiilikunstnik ehk moepisiku ja hea stiilitunnetuse sai Mary kaasa juba verega. 2003. aastal kolis neiu Kreekast USAsse, et alustada arhitektuuriõpinguid mainekas Rhode Islandi disainikoolis. Ameerikast viis disaineri teekond edasi Londonisse, kus ta jätkas kooliteed tekstiilikunsti erialal Londoni Central St. Martinsi disainikolledžis. Koolis õppis naine omal käel selgeks pilditöötlusprogrammi Photoshop kasutamise, et skaneeritud pildid katrantzouliku puudutusega üle käia.

2005. aastal lõpetas naine bakalaureuseõppe ning otsustas nihutada fookuse sisustustekstiilidelt ja -mustritelt moele. Järgneval aastal oli Mary praktikal moelooja Sophia Kokosalaki juures ning keskendus portfoolio koostamisele, et astuda Central St. Martinsisse magistriõppesse. Kui ta magistrantuuri lõpetas, püüdis tema läbimõeldud ja laitmatult viimistletud diplomikollektsioon väga palju tähelepanu ja tunnustust ning tõi oma naiseliku esteetikaga värskeid tuuli kogu moemaastikule.

Moelooja esimene valmisriiete kollektsioon jõudis publiku ette 2008. aastal Londoni moenädalal. See oli inspireeritud Coco Chanelist, kes on öelnud: "Naisel, kes ei kanna parfüümi, pole tulevikku." Valmisid üleelusuuruses prindid parfüümipudelitest, millele järgnesid viktoriaanlikule ajastule iseloomulike lambikuplite kujulised seelikusabad. "Mulle meeldib anda esemetele uus elu ja funktsioon," on disainer kommenteerinud.

|
Teade toimetajale
Vestle foorumis
Populaarseimad vestlusteemad
Helpful speedypaper.com review (0)

Uudishimulik
Femme uudiskiri

Kas oled unistanud deodorandist, mis poleks pealekandmisel külm ja märg, vaid siidiselt pehme ning kiirelt imenduv?
Cherry.ee - magusad pakkumised
Suhtun kiirmoe kettidesse:
Positiivselt, sest saab soodsa hinnaga moodsaid riideid
Negatiivselt, sest nende kvaliteet jätab soovida
Neutraalselt ja ostan, kui leian sobiva toote
Mis see kiirmood on
femme.ee kasutajatingimused registreeru kasutajaks uudiskiri reklaam koostööpartnerid kasutusõigus
© femme.ee