Nägu Juuksed Keha ja toitumine Ilusoovitus
Kollektsioon Stiilivihjed Staari stiil Disain Pildigaleriid
Foorum Kosmopoliitne Fitness Suhted Sotsiaalia
Arvustused Persoon Mitmesugust Maru köögis
Kätlin Mariann Keilit

Haldjalik kosmopoliit Ingrid (2)

Saada sõbrale Prindi Teade toimetajale

Kelly Kipper
23.11.2011
Foto: Anja Fonseka / Cecile Korner

Neljapäeval, 24. novembril algava Jõulujazzi tänavuseks avaesinejaks on aastaid Šveitsis elanud eesti päritolu lauljatar Ingrid Lukas, kelle mahedalt kähe hääl, unelevad meloodiad ning kosmopoliitne olemus pakuvad kuulajatele nii kargust ja värskust kui siirust ning südamesoojust.

1984. aastal Tallinnas sündinud Ingrid kolis juba kümneaastasena emaga Šveitsi. Kui Maarjamaal pühendas neiu aega klaveriõpingutele Tallinna Muusikakeskkoolis, siis uuel kodumaal sai tema elus olulisimaks ujumine. Ingrid treenis igapäevaselt kaks tundi vees, tõustes Šveitsi parimate noorujujate sekka. Ujumine pidi aga oma trooni loovutama, kui neiu 2000. aastal taas muusikaga tegelema hakkas. Viieteistkümneselt, mil noore muusiku südamele seisid kõige lähemal soul- ning popmuusika, komponeeris Ingrid oma esimesed laulud. Aastal 2002 alustas ta aga muusikaõpinguid Zürichi Muusikaakadeemias džäss- ja popmuusika erialal.

Süvenenud põhjalikumalt muusika komponeerimisse, kristalliseerus tähtis küsimus: mis on inimese tõeline muusikaline identiteet? Et teemale sügavuti keskenduda, sai Ingridi diplomitöö teemaks "Kuidas leida omaenda stiil?". Just lõputöö-uuringud tõid muusiku tagasi sünnimaale. Eesti pärimusmuusika lihtsus, arhailisus ning kordused avaldasid naisele nii sügavat muljet, et hakkasid tema heliloomingus üha suuremat rolli mängima. Ingridi loomingut on mõjutanud ka mitmed lauljad ja heliloojad, teiste hulgas Arvo Pärt, Björk, Bugge Wesseltoft, Sidsel Endresen ja Nik Bärtsch.

Neli aastat tagasi lõpetas Ingrid Zürichi Muusikaakadeemia laulu- ja muusikaõpetaja erialal. Praegu töötab ta laulja, pianisti, komponisti, lauluõpetaja ning koorijuhina. Oma väljundit otsides on Ingrid eksperimenteerinud mitmesugustes muusikakollektiivides ja -projektides. Alates 2006. aastast tegutseb ta külalissolistina ansamblis Metamorphosis ning aastast 2007 juhib ka oma ansamblit, mille liikmeteks on Céline-Giulia Voser, Michel Gsell ning Patrik Zosso. Külalislauljana on Ingrid osalenud ka Zürichi linnateatri Schauspielhaus lasteetendustes "Peter Pan" (2005) ja "Cinderella" (2007) ning Nik Bärtschi RONINi esmaspäevastes kontserdiseeriates.

Ingridi muusikat on kirjeldatud kui une ja reaalsuse piirimail virvendavat põhjamaist džässi, millele on omased folgi ja popi mõjutused. Naise enda arvates on tema muusikas palju lihtsust, ruumi ja vaikust. Nagu juba öeldud, tunnetab ta kõige suuremat seost just eesti folklooriga. Ingridi muusika kasvab eesti laulutraditsioonist ning moodustab terviku, sulandudes üheks erilise seguga, mille komponentideks rituaalne folk- ning popmuusika. Inspiratsiooni loominguks ammutab põhjamaine haldjaliku olekuga muusik elust ja inimestest: loodusest, igatsusest, huvitavatest sündmustest ning keerulistest suhetest.

Eesti publikule sai Ingrid tuttavamaks septembrikuisel Tallinn Jazz Weekendil, kus esines koos basskitarristi Michel Gselliga Von Krahlis, pakkudes eelmaitseid oma uuest loomingust. Vaid mõned nädalad hiljem jõudis meediasse uudis, et Ingrid annab koostöös Universal Music Austriaga välja oma uue albumi "Silver Secrets", mis on tema jaoks tegelikult juba kolmas album. Eelmised kaks kannavad pealkirju "We Need to Repeat" ning "Solitude", millest viimane valmis koostöös Metamorphosis’iga.

Ingridi viimase albumi muusikalisel kujunemisel hoidis silma peal norra helilooja, pianist ja produtsent Bugge Wesseltoft ning produtseerimise eest vastutas lisaks Ingridile ka Valgeir Sigurdsson, kes on aastaid teinud koostööd Björkiga, olles vastutav lauljanna plaatide produktsiooni eest. Muusika Ingridi plaadil on nii inglis- kui eestikeelne. Albumit läbivaks teemaks on do whatever you do, but do it right.

Ingrid Lukase lood "Unexpected" ning nõiduslik rahvaviisi arranžeering, kuueminutiline loits "Laula" on ka juba kohalikes raadiojaamades suurepärast vastukaja leidnud. Näiteks nimetas Koit Raudsepp Ingridit Eesti kõige paremini hoitud riigisaladuseks.

Jõulujazzi raames jõuavadki kodupublikuni erilise Ingridi värske albumi "Silver Secrets" esitluskontserdid, mis toimuvad nii Kuressaares, Otepääl, Viljandis, Võrus kui Tallinnas.

Et saada Ingridiga paremini tuttavaks, kuula tema lugu "Unexpected".

|
Teade toimetajale
Vestle foorumis
Populaarseimad vestlusteemad


Loe kommentaare (2)

Uudishimulik
Femme uudiskiri

Kaunite kaadrite ja võrratute näitlejatööde poolest silma paistev erootiline suurteos.
Cherry.ee - magusad pakkumised
Suhtun kiirmoe kettidesse:
Positiivselt, sest saab soodsa hinnaga moodsaid riideid
Negatiivselt, sest nende kvaliteet jätab soovida
Neutraalselt ja ostan, kui leian sobiva toote
Mis see kiirmood on
femme.ee kasutajatingimused registreeru kasutajaks uudiskiri reklaam koostööpartnerid kasutusõigus
© femme.ee