Nägu Juuksed Keha ja toitumine Ilusoovitus
Kollektsioon Stiilivihjed Staari stiil Disain Pildigaleriid
Foorum Kosmopoliitne Fitness Suhted Sotsiaalia
Arvustused Persoon Mitmesugust Maru köögis
Kätlin Mariann Keilit

Ta põleb heleda leegiga!

Saada sõbrale Prindi Teade toimetajale

Kelly Kipper
14.11.2011
Foto: Scanpix

Kaheksakümneaastane ungari-itaalia juurtega modell Carmen Dell’Orefice on hea meeldetuletus, et ilu ja noorus ei ole omavahel võrdelises seoses. Oma kuuekümne kuue aastase karjääri jooksul on graatsiline Carmen kaunistanud korduvalt Vogue’i esikaant, olnud muusaks Salvador Dalile ning töötab endiselt aktiivse poodiumi-modellina.

Oma ajastule iseloomulikult kumab Carmenist graatsiat, ülimat elegantsi ning daamilikkust. Staažikas modell on mitmetes intervjuudes rääkinud, et tunneb end privilegeerituna, kuna saab endiselt teha tööd, mida armastab. "Mu elu on olnud imeline! Kui paljud teised prouad saavad öelda, et nende pensionärikaardi pildi on teinud Norman Parkinson?" naljatles Carmen ühes hiljutises intervjuus The Telegraphile. Kuigi retrospektiivis on naise ellu mahtunud kamaluga kauneid hetki, on sel kõigel olnud ka krõbe hind.

New Yorgis üles kasvanud Carmen Dell’Orefice’i temperamentsetel vanematel oli komme järjepidevalt kokku ja lahku kolida, mis tähendas, et väikese Carmeni igapäevaks olid erinevad kasupered ning sugulased, kes tüdrukutirtsule kordamööda peavarju pakkusid. "Me olime nii vaesed, et mu ema jättis mu sageli kasuperedesse, kuni teenis piisavalt raha, et üürida meile tuba," on naine meenutanud.

Olukord muutus õige pisut stabiilsemaks, kui kolmeteistkümneaastase balletitundi ruttava tüdruku poole pöördus fotograaf Herman Landschoffi abikaasa, kes kutsus piigat pildistama. Kuigi Carmeni ema juhtis tihtipeale tähelepanu noore tüdruku kõrvadele ning jalgadele, mida pidas üüratult suurteks, nägi Harper’s Bazaari fotograafi abikaasa neius piisavalt potentsiaali. Testifotodega ei läinud aga nii hästi, kui loodeti. Pärast pildistamist saabus Carmeni emale kiri, milles öeldi, et noor neiu oli küll väga viisakas, aga kahjuks üldse mitte fotogeeniline.

Olukord võttis uue pöörde, kui neiu ristiisa tutvustas noort ristitütart ajakirjas Vogue töötavale tuttavale toimetajale. Kaks nädalat hiljem toimus Carmeni esimene pildistamine legendaarse fotograafi Horst P. Horstiga, millele järgnes 1946. aastal Vogue’iga modellilepingu sõlmimine. Vaid aasta hiljem kaunistas õrnade näojoontega modelli nägu juba moeajakirja esikaant.


Carmen Vogue'i kaanel

Hoolimata modellitööst, elasid Carmen ning tema ema väga vaestes oludes. Kuna neil ei olnud kodus telefoni, edastasid neiule tööpakkumisi Vogue’i jooksupoisid. Pakkumiste ilmnedes ei läinud Carmen kohale aga mitte bussiga, vaid rulluisutades, et säästa piletiraha. Kuna neiu kannatas alatoitumise käes, pidid fotograafid tema seljas olevad kleidid sageli nööpnõeltega tagant kokku tõmbama või toppima rõivastesse salvrätte, et tekitada mingitki massi. Condé Nast isegi maksis hormoonsüstide eest, et kutsuda Carmenis esile puberteet ning siluda tema nõgusat rinda, mille põhjustanud kaheteistkümneselt põetud reumapalavik.

Carmeni lapsepõlve kuulus palju emapoolset kriitikat ning vägivalda. Naise ungarlannast ema oli tütre karjääri osas väga ambitsioonikas, nähes võtmena alguses balletti ning hiljem ujumist: "Ema polnud minuga kunagi rahul ega jätnud kasutamata ühtki võimalust, et oma rahulolematust demonstreerida. Ma olin õnnetu laps, kes soovis vaid, et tema ema teda armastaks."

Kolmeteistkümneaastaselt poseeris alasti Carmen Salvador Dalile, teenides sellega 12 dollarit tunnis. "Kõik oli väga süütu, ilma igasuguse kahtlase alatekstita," on naine meenutanud. Lisaraha teenimiseks töötasid Carmen ning ta ema õmblejannadena, valmistades rõivaid ka näiteks tuntud supermodellile Dorian Leigh’le, kelle nooremast õest Suzy Parkerist sai hilisemas elus Carmeni hea sõbranna.

|
Teade toimetajale
Vestle foorumis
Populaarseimad vestlusteemad


Uudishimulik
Femme uudiskiri

Kaunite kaadrite ja võrratute näitlejatööde poolest silma paistev erootiline suurteos.
Cherry.ee - magusad pakkumised
Suhtun kiirmoe kettidesse:
Positiivselt, sest saab soodsa hinnaga moodsaid riideid
Negatiivselt, sest nende kvaliteet jätab soovida
Neutraalselt ja ostan, kui leian sobiva toote
Mis see kiirmood on
femme.ee kasutajatingimused registreeru kasutajaks uudiskiri reklaam koostööpartnerid kasutusõigus
© femme.ee