Nägu Juuksed Keha ja toitumine Ilusoovitus
Kollektsioon Stiilivihjed Staari stiil Disain Pildigaleriid
Foorum Kosmopoliitne Fitness Suhted Sotsiaalia
Arvustused Persoon Mitmesugust Maru köögis
Kätlin Mariann Keilit

Tuline tantsumees

Saada sõbrale Prindi Teade toimetajale

Kelly Kipper
08.11.2011
Foto: erakogu

USA koreograaf Cedric Lee Bradley (43) on veetnud oma sügiskuud mitte mõnes tulesärases maailmalinnas, vaid väikeses hubases Tartus. Miks? Eks ikka selleks, et tuua lavale kõige suurejoonelisemate tantsuseadetega muusikal "Mary Poppins", mida Euroopas kunagi nähtud.

Kahe ja poole nädala pärast Vanemuise lavalaudu vallutava lavastuse vahetu energiline ning elurõõmust pakatav koreograaf leiab meiega kohtumiseks aega pärast järjekordset maratonproovi. Cedric, kelle kogemustepagas on nii täis, et kasutusele tuleks võtta mahukas lisakohver, on teinud lisaks muusikalidele, operettidele ning kabareesõudele tantsuseadeid ka reklaamidele ja filmidele ning koostööd maailmakuulsate artistidega nagu Elton John, Lionel Richie, Gloria Gaynor, Robbie Williams ning Anastacia.

Nagu oma ala tõeliste proffide ja fanattidega ikka, tegi ka Texases sündinud Cedric oma esimesed tantsusammud juba varases lapseeas. "Mu ema on rääkinud, et ma tantsisin alati mööda maja ringi. Nipsutasin sõrmi ja tantsisin. Ma absoluutselt armastasin muusikat ja tantsu! Iga kord, kui nägin telerist Gene Kellyt tantsimas, olin lummatud. Nii, et tants on alati olnud minu kirg. Mäletan, et kui olin umbes 11aastane, tahtsime sõbraga võtta osa ühest estraadivõistlusest. Kuna mul polnud kostüümi, otsustasin selle ise valmistada. See oli hetk, mil mu ema mõistis, et minust saab kunagi professionaalne tantsija," meenutab tänaseks maailmanimega koreograaf.

Cedricu esimesed n-ö ametlikud tantsuoskused ja -teadmised pärinevad filmist "Fame" tuntud näite- ja visuaalkunstide kooli Houstoni harust, millele järgnesid õpingud New Yorgi ülikoolis. "New Yorgis õppides tundsin ühel hetkel, et koolist ei saa ma nii palju oskusi, kui reaalselt tantsides, nii et otsustasin tööle hakata. Minu esimeseks muusikaliks sai "West Side Story", millele järgnesid "42nd Street", "Singin’ in the Rain" ning "Anything Goes"," räägib mees.

Euroopasse jõudis Cedric esimest korda muusikalidega "Sophisticated Lady" ja "Good Luck" tuuritades: "Muusikalituur kestis kokku üheksa kuud, mille jooksul nägin ära kogu Euroopa. See oli lihtsalt imeline kogemus! Varsti pärast New Yorki naasmist sain ühelt healt sõbralt, kes töötas parajasti Viinis, kutse tulla abiks ühte telesõuprojekti. Otsustasin väljakutse vastu võtta ning nii kolisingi 1995. aastal Austriasse."

Tartus lavastuva muusikalini "Mary Poppins" jõudis Cedric aga tänu heale juhuste kokkulangemisele: "Tegelikult pakkus Vanemuine mulle muusikali "Kabaree", kuid see kahjuks ei sobinud hästi mu plaanidega. Kaks nädalat hiljem sain aga uue kõne, mille teemaks oli "Mary Poppins". Toimusid läbirääkimised, arutelud ning siin ma nüüd siis olen. Mul on väga hea meel, et selle pakkumise vastu võtsin – kõik on olnud super!" Kuigi tulevikust Cedric veel täpselt rääkida ei tohi, annab ta mõista, et see pole viimane kord tema särtsakatel tantsuseadetel Vanemuise tükke ilmestada.

Lisaks tuntud lavatükkide tantsuseadete kombineerimisele on Cedric ka ise muusikale kirjutanud: aastal 2002 toimus Cedric Lee Bradley esikteose "Fever – The Hottest Musical" lavadebüüt Viinis, millele järgnes 2004. aastal muusikal "Broadway Can Bounce".

Ka laulu- ja muusikamaailm pole kuumaverelisele artistile võõras: 1997. aastal sõlmis Cedric plaadilepingu Universaliga. Mehe esimest singlit saatis suur edu - esikoht Austria uute tulijate edetabelis. "Täna olen ma muusikuna iseenda peremees," tunnistab artist, kes alles hiljuti oma uusima loo "Slamdance" videoga valmis sai.

Inspiratsiooni ja mõtteid loominguks leiab Cedric enda sõnul kõikjalt, aga eelkõige inimesi jälgides: "Minu jaoks on kõige hullem variant ennast korrata, nii otsingi pidevalt värskust ja uusi ideid. Inspiratsiooni võin ammutada mõnest sõnast, värvist, majast, kellegi tantsu jälgides. Isegi kummalised liigutused inspireerivad, sest neist on võimalik luua midagi põnevat. Ma armastan inimesi jälgida. Pühapäeviti tavatsen teha pikki jalutuskäike, mille jooksul jälgin enda ümber toimuvat, mööduvaid inimesi."

|
Teade toimetajale
Vestle foorumis
Populaarseimad vestlusteemad


Uudishimulik
Femme uudiskiri

Kas oled unistanud deodorandist, mis poleks pealekandmisel külm ja märg, vaid siidiselt pehme ning kiirelt imenduv?
Cherry.ee - magusad pakkumised
Suhtun kiirmoe kettidesse:
Positiivselt, sest saab soodsa hinnaga moodsaid riideid
Negatiivselt, sest nende kvaliteet jätab soovida
Neutraalselt ja ostan, kui leian sobiva toote
Mis see kiirmood on
femme.ee kasutajatingimused registreeru kasutajaks uudiskiri reklaam koostööpartnerid kasutusõigus
© femme.ee