Nägu Juuksed Keha ja toitumine Ilusoovitus
Kollektsioon Stiilivihjed Staari stiil Disain Pildigaleriid
Foorum Kosmopoliitne Fitness Suhted Sotsiaalia
Arvustused Persoon Mitmesugust Maru köögis
Kätlin Mariann Keilit

Maagiline Marion

Saada sõbrale Prindi Teade toimetajale

Kelly Kipper
02.11.2011
Foto: Scanpix

Mandlisilmne pariislanna Marion Cotillard (36) saab võrdselt hästi hakkama nii modernsete kahe-jalaga-maa-peal naiste kui kaugete ning keeruliste diivade kehastamisega. Näitlejameisterlikkuse eest Oscari, BAFTA, Césari ning Kuldgloobusega pärjatud naine sai hiljuti valmis ka oma uue kampaaniaga kodumaisele kõrgmoemärgile Dior, mille võluvaks reklaamnäoks Marion juba kaks aastat olnud on.

Marion Cotillard Diori reklaamis

Kuueteistkümneaastaselt Philippe Hareli linateoses "The Story of a Boy Who Wanted to Be Kissed" oma esimese filmirolli teinud Marion Cotillard on sündinud Pariisis ning üles kasvanud Orléansis. Loomingulises kunstnikeperes sirgunud ning Orléansi draama- ja teatrikoolis tudeerinud naise vanemad on mõlemad sügavalt seotud draamakunsti ning Pariisi teatri kogukonnaga. Ka Marioni näitlejapõli sai alguse just isa, Moliére’i preemia laureaadi Jean-Claude Cotillardi näidendites mängides. Naise vanemad olid Marioni muusikalises andes ning näitlejatalendis sajaprotsendiliselt veendunud, julgustades ja toetades oma tütart järgima oma unistust teha karjääri suurtel lavadel ning filmilinal.

Noore paljutõotava näitlejanna filmikarjäär sai alguse üheksakümnendate keskpaigas Arnaud Desplechini filmis "My Sex Life... or How I Got Into an Argument", kus Marion tegi küll väikese, aga silmapaistva rolli. Paar aastat hiljem tuli ent juba suurem läbimurre ihaldusväärsesse filmiilma, kui talle pakuti osa Gérard Pirés’ kultuslikus action-komöödias "Taxi". Viimases ülesastumine tõi Cotillardile 1999. aastal tema esimese Césari auhinna nominatsiooni.

Olles end lühikese ajaga piisavalt tõestanud, napsas Marion 2003. aastal tähelepanuväärse rolli vanameister Tim Burtoni linateoses "Big Fish". Järgnesid edukad kaasalöömised filmides "A Very Long Engagement" ning "Innosence", millest esimene tõi naisele maineka ja kauaoodatud Césari auhinna parima naiskõrvalosa eest. Enne Oscari-väärilist etteastet Olivier Dahani suurteoses "La Vie en Rose" jõudis näitlejatar näidata oma mitmekülgsust veel Abel Ferrara religioosses draamas "Mary" ning Ridley Scotti romantilises komöödias "A Good Year".

Marion Cotillardi seniseks suurimaks rolliks on Édith Piafi kehastamine 2007. aastal linastunud ja palavalt kiidetud filmis "La Vie en Rose". Lavastaja Olivier Dahan valis Cotillardi oma filmi peaosatäitjaks juba enne temaga päriselt kohtumist, öeldes, et on märganud sarnasust võrratu prantsuse šansoonilaulja ning salapärase pilguga Marioni silmades.

|
Teade toimetajale
Vestle foorumis
Populaarseimad vestlusteemad
Useful tips (0)

Uudishimulik
Femme uudiskiri

Julge ja omanäoline käsitlus inimkonna hävinemisest on põlu alla sattunud – juba kuus riiki on filmi näitamise keelanud.
Cherry.ee - magusad pakkumised
Suhtun kiirmoe kettidesse:
Positiivselt, sest saab soodsa hinnaga moodsaid riideid
Negatiivselt, sest nende kvaliteet jätab soovida
Neutraalselt ja ostan, kui leian sobiva toote
Mis see kiirmood on
femme.ee kasutajatingimused registreeru kasutajaks uudiskiri reklaam koostööpartnerid kasutusõigus
© femme.ee