Nägu Juuksed Keha ja toitumine Ilusoovitus
Kollektsioon Stiilivihjed Staari stiil Disain Pildigaleriid
Foorum Kosmopoliitne Fitness Suhted Sotsiaalia
Arvustused Persoon Mitmesugust Maru köögis
Kätlin Mariann Keilit

Metsiku ilu taltsutaja

Saada sõbrale Prindi Teade toimetajale

Kelly Kipper
26.10.2011
Foto: Scanpix

Sarah Burtoni esimene kollektsioon loomingulise juhina jõudis ootusäreva publiku ette 2010. aasta sügisel. McQueeni moemaja kevad-suvi 2011 kollektsioon oli küll austusavaldus moekeisri palavalt armastatud dramaatilisele ilule, ent kandis endas ka uut sorti naiselikku romantikat, millest kumas kergelt boheemlaslikku hõngu. "Inimesed küsivad, milline on Sarah; milline on tema käekiri. Aga nad unustavad, et ma olen McQueenis töötanud juba nii kaua, et tegelikult on suur osa minust eelnevates kollektsioonides sees ning nähtaval. Ma ei kavatse alustada puhtalt lehelt, see tähendaks iseenda minemapühkimist. McQueeni elemendid olid, on ja jäävad – need on igavesed, ent samas tuleb ka edasi liikuda ning endale kindlaks jääda. Viimast õpetas mulle Lee: sa pead oma loomingule truu olema," kommenteeris autor oma taieseid, mis kiirelt ja valutult leidsid tee isegi moekriitikute jäistesse südametesse.

Õpitu praktikasse panemiseks ja järjekordseks väljakutseks oli inglannale Kate Middletoni pulmakleidi disainimine. Erilise käekirjaga moekunstniku looming jäi kuninglikule pruudile silma juba aastal 2005, kui Cornwalli hertsoginna Camilla poeg Tom Parker-Bowles abiellus moetoimetaja Sara Buysiga, kelle võluva pulmakleidi oli kujundanud ei keegi muu kui Sarah Burton. Aprillis 2011 oli selge, et tulevase Cambridge'i hertsoginna printsessikleidi valmistab samuti Sarah. "Catherine Middletoniga töötamine on olnud tõeline kogemus. Ma nautisin iga hetke loomeprotsessist. Mul oli väga suur au kujundada midagi nii olulist ja ma tunnen siirast heameelt, et selle kleidi on valmis teinud Inglise parimad käsitöömeistrid. Alexander McQueeni loomingut iseloomustab kontrastide kasutamine viisil, mille tulemuseks on kaunid ja erilised rõivad. Ma loodan, et ühendades klassikalised kangad modernse struktuuri ja disainiga, olen loonud Catherine'ile imekauni kleidi tema pulmapäevaks," kommenteeris autor elevandiluukarva siidi ja pitsi sümbioosis sündinud kleiti. Muide, kleidi autorit ja omanikku hoiti kuni viimse hetkeni saladuses, nii et isegi mitmed McQueeni kuninglikus kleidimeeskonnas töötanud inimesed ei teadnud, kellele imetabane iludus mõeldud on. Moelooja ei tohtinud kiivalt varjatud saladust isegi oma emaga jagada.

Jah, kuigi Alexander McQueen on moeilmast lahkunud, jääb tema loodud kunst meie sekka igaveseks. Sarah Burton, kes kartis, et koos Leega lahkus ka see maagiline eriskummaline ja isepäine "miski", ei peaks muretsema – tal on anne, võime ja tahe hoida Alexander McQueeni pärandit elus ning täiustada ja muuta seda vastavalt oma nägemusele. Nägemusele, kust ei puudu lummavalt ebamaised siluetid, pitsivahuste ja metalselt jõuliste materjalide pingeline mäng, viimseni läbimõeldud detailide efektsed esitused, aristokraatlik ilu ega dramaatiline võlu, kargus ja romantika. Veendumaks minu sõnades, heitke pilk galeriile.

Vaata galeriid Sarah Burtoni hunnitust loomingust

Ava galerii, klikates pildil!

|
Teade toimetajale
Vestle foorumis
Populaarseimad vestlusteemad


Uudishimulik
Femme uudiskiri

Kas oled unistanud deodorandist, mis poleks pealekandmisel külm ja märg, vaid siidiselt pehme ning kiirelt imenduv?
Cherry.ee - magusad pakkumised
Suhtun kiirmoe kettidesse:
Positiivselt, sest saab soodsa hinnaga moodsaid riideid
Negatiivselt, sest nende kvaliteet jätab soovida
Neutraalselt ja ostan, kui leian sobiva toote
Mis see kiirmood on
femme.ee kasutajatingimused registreeru kasutajaks uudiskiri reklaam koostööpartnerid kasutusõigus
© femme.ee