Nägu Juuksed Keha ja toitumine Ilusoovitus
Kollektsioon Stiilivihjed Staari stiil Disain Pildigaleriid
Foorum Kosmopoliitne Fitness Suhted Sotsiaalia
Arvustused Persoon Mitmesugust Maru köögis
Kätlin Mariann Keilit

Metsiku ilu taltsutaja

Saada sõbrale Prindi Teade toimetajale

Kelly Kipper
26.10.2011
Foto: Scanpix

Kate Middletoni majesteetlik pulmakleit ja Alexander McQueeni moemaja väärikat nime kandev ebamaine kollektsioon Pariisi moenädalal – inglanna Sarah Burtonil on olnud hea aasta. Manchesteris sündinud täpse silma ja terava nõelaga Burton on lühikese ajaga suutnud moekunsti jumaldajad end armastama panna ning tõestanud, et seisab kindlalt ja kõikumatult maailma ühe kõige prestiižsema moemaja loomingulise juhi ülesannete kõrgusel.

Manchesteri Polütehnikumis ning London Central St. Martinsi kunsti- ja disainikolledžis tudeerinud Sarah Burton sai oma "esimesed ristsed" McQueeni moemajas juba ülikooliaastatel. Nimelt soovitas neiu juhendaja Simon Ungless oma heale sõbrale Alexanderile noort disainerihakatist praktikandiks. Nagu juba arvata võite, kulges aastane praktika meistri valvsa käe ja silma all ladusalt ning noor moelooja naasis pärast kooli lõpetamist - aasta oli siis 1997 - McQueeni moemajja auväärsele peadisaineri isikliku assistendi kohale. Kolm aastat hiljem vastutas Sarah juba moemärgi naistekollektsioonide eest ning täitis ka McQueeni kui isepäise moemärgi südame ja hinge usaldusväärse "parema käe" rolli.

Vaid mõned kuud pärast ootamatut ja traagilist uudist moekeisri surmast, teatas  Alexander McQueeni moemaja tegevjuht ja president Jonathan Akeroyd, et Sarah Burton on valitud - ja ka nõustunud – asuma aukartustäratava resümeega moemaja loomingulise juhi kohale. "Sarah töötas Lee Alexander McQueeni kõrval 14 aastat. Tal on sügav arusaam Lee visioonist, mis kindlustab ja tagab, et bränd jääb truuks oma põhiväärtustele," kommenteeris Akeroyd. Julge väljakutse vastu võtnud moekunstnik lubas ka ise jätkata juba sissekäidud rada: "Alexanderi nägemuse keskpunktis olid modernsed, viimse lihvini viimistletud ilusad rõivad. Ma kavatsen hoida tema pärandit elus."

Burton on hiljem tunnistanud, et suhtus karmide nõudmiste ja kõrgete ootustega pakkumisse esialgu skeptiliselt. "Mõtlesin: kuidas ma alustan? Lee mõttemaailm oli niivõrd erinev. Teadsin, et ma ei suudaks eluilmas teeselda temaks olemist, nii et küsisin endalt, mille nimel Lee töötas. Mõtlesin läbi, mida ma ise tahan, mis oleks minu jaoks parim. Nagu paljud minuvanused naised, tahan ka mina lapsi saada (Sarah on abielus fotograaf David Burtoniga – toim.), aga see soov ei saa ju ometigi muutuda põhjuseks, miks öelda väljakutsetele ei. Nii ma lõpuks lihtsalt otsustasin vooluga kaasa minna, lubades, et annan endast parima," rääkis naine intervjuus Vogue'ile. "Lee oli geenius, kes õpetas mulle kõike, mida ma disainist tean. Kui ma midagi ei osanud, siis ta näitas või lasi mul endal lahenduse välja mõelda. Mäletan, kuidas ta mulle kunagi ühe asümmeetrilise lõikega kleidi tõi ja ütles: "Pane sellele lukk," ning kadus nädalavahetuseks," on naine meenutanud.

|
Teade toimetajale
Vestle foorumis
Populaarseimad vestlusteemad


Uudishimulik
Femme uudiskiri

Julge ja omanäoline käsitlus inimkonna hävinemisest on põlu alla sattunud – juba kuus riiki on filmi näitamise keelanud.
Cherry.ee - magusad pakkumised
Suhtun kiirmoe kettidesse:
Positiivselt, sest saab soodsa hinnaga moodsaid riideid
Negatiivselt, sest nende kvaliteet jätab soovida
Neutraalselt ja ostan, kui leian sobiva toote
Mis see kiirmood on
femme.ee kasutajatingimused registreeru kasutajaks uudiskiri reklaam koostööpartnerid kasutusõigus
© femme.ee