Nägu Juuksed Keha ja toitumine Ilusoovitus
Kollektsioon Stiilivihjed Staari stiil Disain Pildigaleriid
Foorum Kosmopoliitne Fitness Suhted Sotsiaalia
Arvustused Persoon Mitmesugust Maru köögis
Kätlin Mariann Keilit

Hispaania rahvuslik aare

Saada sõbrale Prindi Teade toimetajale

Kelly Kipper
12.10.2011
Foto: outnow.ch

21 aasta järel ühendasid oma loomingulised jõud Hispaania kino kaks suurimat tähte: lavastaja ja stsenarist Pedro Almodóvar ning tema omaaegne lemmiknäitleja Antonio Banderas. Tulemus: juba reedel, 14. oktoobril jõuab kino Artis ekraanile Almodóvari uusim linateos – pingeline, ent üdini ilus draama "Nahk, milles ma elan".

Vaata kaadreid filmist ja filmimisest, klikates pildil!

Temperamentse ladina mehe filmid "Volver", "All About My Mother", "Women on the Verge of a Nervous Breakdown", "The Flower of My Secret" ning "Talk to Her" on vaid mõned näited Almodóvari filmidest, mis end jäädavalt kinoajalukku graveerinud.

62aastase režissööri kõrgelennulist karjääri pärjavad kümned filmiauhinnad, mille tipus troonimas kaks Oscarit ning lugematul arvul triumfe rahvusvahelistelt filmifestivalidelt. Almodóvar on oma edu kommenteerides öelnud, et tema filmid panevad südamed kiiremini põksuma ja lõppevad ovatsioonidega, kuna neis on alati olemas hea filmi põhikomponent: "Minu looming on meelelahutuslik. Ei tohi unustada, et filmide eesmärgiks on meelt lahutada – just see on võti."

Tõsi ta on: hispaania filmimeistri teostest ei puudu kunagi keeruline narratiiv ega ka väänatud huumor. Almodóvari teostes on reeglina kõrgendatud tähelepanu all iha, kirg, inimsuhted ning muidugi naised. "Ma olen naistest täiesti lummatud! Mind paelub kõik, mida nad teevad, isegi riietusruumis, mis on iga näitleja jaoks pühamast püham paik. Eriliselt võluvad mind aga näitlejannad, kes mängivad näitlejannasid," on Almodóvar öelnud.

Almodóvar ühe oma lemmiknaise - Penelope Cruziga

Tänase päeva üks tuntumaid hispaania kinomehi on sündinud pisikeses Ciudad Reali linnakeses La Mancha provintsis, kust on teadupärast pärit ka legendaarne don Quijote. Talunike perre sündinud Pedro, kellel on ka kaks õde ning vend, oli vaid kaheksane, kui vanemad otsustasid ta saata internaatkooli lootuses, et ühel päeval saab nende pojast preester. Võõrasse linna kolides avastas aga noor Pedro, et lisaks koolile on tema uues keskkonnas ka kinoteater. "Kinost sai minu tegelik haridus. Õppisin filme vaadates palju enam kui preestrite käe all," on hilisemas elus öelnud mees, kelle eeskujudeks on teiste seas Hitchcock, Bergman ning Fellini.

1967. aastal kolis Almodóvar Madridi, eesmärgiks tudeerida filmi. Kahjuks polnud noorel mehel oma unistuse täitmiseks ei finantsvõimalusi ega ka kooli, kuhu õppima asuda (Franco oli vahetult enne lasknud sulgeda Madridis asuva kinokooli). Almodóvar ei andnud aga alla. Enda ülalpidamiseks alustas mees töötamist El Rastro kirbuturul, kuid liikus varsti edasi telefonifirmasse Telefonica, kus töötas assistendina kokku tervelt kaksteist aastat. Kuna Pedro tööpäevad kestsid harilikult kella kolmeni päeval, jäi tal piisavalt aega tegeleda ka oma tõelise kire ja kutsumusega – eksperimentaalse teatri ning filmiga.

|
Teade toimetajale
Vestle foorumis
Populaarseimad vestlusteemad


Uudishimulik
Femme uudiskiri

Kas oled unistanud deodorandist, mis poleks pealekandmisel külm ja märg, vaid siidiselt pehme ning kiirelt imenduv?
Cherry.ee - magusad pakkumised
Suhtun kiirmoe kettidesse:
Positiivselt, sest saab soodsa hinnaga moodsaid riideid
Negatiivselt, sest nende kvaliteet jätab soovida
Neutraalselt ja ostan, kui leian sobiva toote
Mis see kiirmood on
femme.ee kasutajatingimused registreeru kasutajaks uudiskiri reklaam koostööpartnerid kasutusõigus
© femme.ee