Nägu Juuksed Keha ja toitumine Ilusoovitus
Kollektsioon Stiilivihjed Staari stiil Disain Pildigaleriid
Foorum Kosmopoliitne Fitness Suhted Sotsiaalia
Arvustused Persoon Mitmesugust Maru köögis
Kätlin Mariann Keilit

Naine nagu loodusjõud

Saada sõbrale Prindi Teade toimetajale

Kelly Kipper
03.10.2011
Foto: Scanpix

Vaadates fotosid kuuekümne kolme aastasest Grace Jonesist rokkimas suurte festivalide lavadel, käib peast läbi vaid üks mõte: "Ulme!" Jamaica päritolu Jones, kes aastate jooksul on jõudnud olla Bondi-tüdruk, modell, näitleja ja muusik, on naine nagu loodusjõud. Oma erilisuse, sisemise põlemise ning jõulise olemusega on ta võlunud kuulsaid ja vähem tuntuid juba aastakümneid.

Apostelliku vaimuliku perre sündinud Grace kolis USAsse kaheteistaastasena. Karmist patriarhaalsest perekonnast pärit naise lapsepõlveunistus saada hispaania keele õpetajaks kadus uues keskkonnas kiiresti, kui Jones avastas, et mässaja olla on palju põnevam kui truu jumalasulase amet. Et tehtud avastust ja otsust ka end ümbritsevatele puust ja punaselt selgeks teha, sattus Grace meelega olukordadesse, mis olid risti tema vaga kasvatusega: joomingud, rindade välgutamine, narkootikumid. Vanematel oli häbi, aga midagi polnud parata. Jones on hiljem öelnud, et tema karm ja veidi hirmutav olek on mõjutatud tema keerulistest peresuhetest, tugevast patriarhaalsest keskkonnast ja karmist vanaisast, kes armastas lapsi karistada kõva peksuga.

Enne edukat modelli- ja lauljakarjääri jõudis südikas jamaicalanna tudeerida ka teatrikunsti ning lüüa kaasa linateoses "Gordon’s War", kus naise kanda oli Harlemist pärit narkodiileri roll. Läbilöök muusikamaailmas tuli 1977. aastal, mil Jones sõlmis lepingu tunnustatud plaadifirmaga Island Records. Järgnevatel aastatel ilmunud klubihittidest pungil albumid "Portfolio", "Fame" ning "Muse" garanteerisid androgüünse välimusega lauljannale kindla austajaskonna gei-ringkondades.

Seitsmekümnendate lõpus sai alguse ka Grace'i sõprus kunstnik Andy Warholiga, kellele julge naine oli võluv muusa ja armastatud kaaslane. Lisaks Warholile lummas Jones oma ebamaise olekuga ka fotograaf Helmut Newtonit, kes pildistas teda musklimees Dolf Lundgreni embuses, eesmärgiks luua kuvand tänapäevast paradiisipaarist Aadamast ja Eevast. Kunstnik Keith Haring kattis aga naise šokolaadikarva lihaselise keha värviga, luues temast Masai sõdalase koopia. Tuntuim Grace Jonesist valminud kunstieos pärineb ent Jean-Paul Goude’lt, kes on teinud naisest kultuspildi, millel napilt riides ja õlitatud Jones seisab, jalg kõrgel õhus, hoides paremas käes mikrofoni.

Kuigi Grace Jonesi keha peetakse ideaalkeha musternäidiseks, pole naine ise kunagi olnud rahul oma peenikeste jalgadega (mida aga - näiteks - Helmut Newton kogu hingest jumaldas), mille pärast teda koolis ka narriti. Tänasel päeval peavad narrijad oma sõnu sööma: lisaks sellele, et Jones on teinud kõva karjääri muusikas, on ta oma välimuselt eeskujuks sellistele diivadele nagu Annie Lennox ning Lady Gaga. Hoolimata rahulolematusest oma mõningate kehaosadega, on šokolaadikarva amatsoon kindlalt öelnud, et ei lähe kunagi ilukirurgi noa all – see on tema puhul täiesti välistatud.

|
Teade toimetajale
Vestle foorumis
Populaarseimad vestlusteemad


Uudishimulik
Femme uudiskiri

Julge ja omanäoline käsitlus inimkonna hävinemisest on põlu alla sattunud – juba kuus riiki on filmi näitamise keelanud.
Cherry.ee - magusad pakkumised
Suhtun kiirmoe kettidesse:
Positiivselt, sest saab soodsa hinnaga moodsaid riideid
Negatiivselt, sest nende kvaliteet jätab soovida
Neutraalselt ja ostan, kui leian sobiva toote
Mis see kiirmood on
femme.ee kasutajatingimused registreeru kasutajaks uudiskiri reklaam koostööpartnerid kasutusõigus
© femme.ee