Nägu Juuksed Keha ja toitumine Ilusoovitus
Kollektsioon Stiilivihjed Staari stiil Disain Pildigaleriid
Foorum Kosmopoliitne Fitness Suhted Sotsiaalia
Arvustused Persoon Mitmesugust Maru köögis
Kätlin Mariann Keilit

Veripunaste taldade looja

Saada sõbrale Prindi Teade toimetajale

Kelly Kipper
27.09.2011
Foto: Photobucket

Inspiratsiooni loominguks ammutab meister eelkõige naistest, aga ka loodusest. Näiteks on ta proovinud katta kingi kalasoomustega ning täita läbipaistvat kingakontsa lilleõitega. Ka ökolaine pole Louboutini külmaks jätnud: nimelt katsetas mees vanade metroopiletite ning kohvikutšekkidega kui kontsade täitematerjaliga. Christian Louboutini lähedane sõber moelooja Diane von Fürstenberg on öelnud, et prantsuse stilettokuningas ei jäta mitte kunagi ühtki detaili tähelepanuta: "Tema kingad on nagu skulptuurid, tõelised kalliskivid!"

Jah, Christian Louboutini kingi võib õigustatult tituleerida kunstiteosteks. Täiuslikule liistule ja sihvakust lisavatele kontsadele on saatjateks erinevad dekoratiivsed elemendid, värvipaleti kirkaimad toonid, nahkdetailid, briljandid, pärlid, suled ja lipsukesed, mis loovad üheskoos vastupandamatu tulemuse. Pole ime, et Louboutini austajaskonda kuulub terve trobikond punase vaiba tähti ning sama palju anonüümseid kandjaid. "Kingad ei ole pelgalt jalavarjud. Neis on palju enamat: king võib toimida kui "jäälõhkuja", aga täita ka häbiväärse "tindipleki" rolli,“ on meister märkinud.

Christian Louboutinist kõneldakse ka kui tähelepanelikust disainerist, kes hoolib väga oma kundedest. Väidet tõestab paari aasta tagune intsident New Yorgi Viienda avenüü Saksi kaubamajas, kus kingadisainer tühistas oma lennu Pariisi, et veel kaks tundi leekivpunastele kingataldadele autogramme jagada. Naisele, kes väitis end olevat "lihtsalt koduperenaine", kirjutas prantslane kingatallale: "Oma lemmikule kuumale koduperenaisele." Õhetavate põskedega pruudi pulmakingadele signeeris kingameister aga pulmakommetest inspireeritud sõnumi: "Siin on sulle midagi sinist."

Saksi kaubamaja moeosakonna juhataja Michael Fink kommenteeris 2008. aastal, et Louboutini kingad, mille jaehind on keskmiselt 800 dollarit, on kaubamaja müügihittide edetabelis kindlal kohal: "Need on müstiliselt seksikad kingad. Kindlasti aitavad müügiedule kaasa ka peened, väga hästi turundatud punased tallad." Ajalehe The Economist väitel müüakse ainuüksi Ameerikas umbes 240 000 Louboutini signeeringuga kingapaari aastas.

Kui reeglina on Christian Louboutinist kõnelevate artiklite teemaks tema looming, siis hiljutises New York Timesi kolumnis räägib mees lihtsatest elulistest asjadest, mis talle rõõmu pakuvad. Näiteks on kingadisainer märkinud oma lemmikjoogiks viski ning lemmikfilmideks Bollywoodi kassahitid. "Mulle väga meeldib Rakesh Roshani linateos "Krrish". See on nagu India versioon "Matrixist"." N-ö öökapiraamatuks nimetas Louboutin aga Éric Reinhardti teose "Le Système Victoria", mille võttis kätte pärast rokilegend Keith Richardsi elust pajatava teose "Life" lugemist. Muusika ja kuulamise vallas on meistri lemmikautoriks ent tema kõht. "Mulle meeldivad Adele, Mika, Natacha Atlas, Harry Belafonte ning Nana Mouskouri. Neil kõigil on imelised hääled ja mina olen just häälte, mitte helide fänn – armastan lauljaid, mitte bände. Aga pean ka mainima, et mulle meeldib väga kuulata oma kõhtu. See annab märku, kui aeg on midagi hamba alla võtta!"

Vaata näiteid kingameistri loomingust 

Ava galerii, klikates pildil!

Loe ka lugu Manolo Blahnikust Staarijalgade jumal

|
Teade toimetajale
Vestle foorumis
Populaarseimad vestlusteemad


Uudishimulik
Femme uudiskiri

Kaunite kaadrite ja võrratute näitlejatööde poolest silma paistev erootiline suurteos.
Cherry.ee - magusad pakkumised
Suhtun kiirmoe kettidesse:
Positiivselt, sest saab soodsa hinnaga moodsaid riideid
Negatiivselt, sest nende kvaliteet jätab soovida
Neutraalselt ja ostan, kui leian sobiva toote
Mis see kiirmood on
femme.ee kasutajatingimused registreeru kasutajaks uudiskiri reklaam koostööpartnerid kasutusõigus
© femme.ee