Nägu Juuksed Keha ja toitumine Ilusoovitus
Kollektsioon Stiilivihjed Staari stiil Disain Pildigaleriid
Foorum Kosmopoliitne Fitness Suhted Sotsiaalia
Arvustused Persoon Mitmesugust Maru köögis
Kätlin Mariann Keilit

Veripunaste taldade looja

Saada sõbrale Prindi Teade toimetajale

Kelly Kipper
27.09.2011
Foto: Photobucket

Prantsuse kingameistril Christian Louboutinil on olnud närvesööv ja ärev aasta: stilettokuningas kaotas augustis raske kohtulahingu Yves Saint Laurent’i moemajaga tulipunaste lakitud kingataldade kasutamisõiguse pärast. Otsuse teinud kohtunik väitis, et värvile ei ole võimalik ainuõigust võtta. Valusale löögile järgnes aga tasakaalustav ja üdini positiivne uudis Louboutini esimesest raamatust, mis valminud koostöös filmimaailma kahuriväe John Malkovichi ning David Lynchiga.

Peagi oma kahekümnendat aastapäeva kingmaailmas tähistav Christian Louboutin on öelnud, et tema sulest pärit kingad väljendavad täiuslikku kooslust ilust ja seksapiilist: "Minu kingade kontsad on parajalt kõrged, et aeglustada naiste sammumiskiirust ning pakkuda neile seksikamat kõnnakut." Mitte, et keegi Louboutini kõrgekontsaliste peadpööritavas menus ja ilus kahtleks, kinnitab kingade populaarsust ja ihaldusväärsust ka hiljutine veebilehe handbag.com küsitlus, kus osales üle 2500 naise ning mille tulemused tõstsid seksikate stilettode pjedestaali kõrgeimale astmele just prantsuse meistri teosed.

Debüüdi kingamaailmas tegi neljakümne seitsme aastane Christian Louboutin 1991. aastal Prantsusmaal. Vaid aasta pärast orbiidile lendamist võttis mees kasutusele lakitud veripunased kingatallad, mis teenivad tänaseni edukalt Louboutini kaubamärki. Punaste taldadeni jõudis mees õnneliku juhuse läbi: töötades ühe kingapaari prototüübi kallal, märkas disainer, et midagi on valesti – miski on puudu. "Äkitselt mõistsin, et kingatald on liiga tume," on Louboutin tõdenud. Nii haaraski mees oma assistendilt punase küünelaki ja maalis kingade tallad üle. "Ei läinud kaua, kuni kuulsin oma klientidelt, et punased tallad on väga popid ka meeste seas."

Mõttele hakata disainima (reeglina) vähemalt 12senimeetriste kontsadega kingi tuli Louboutin juba varastes kahekümnendates, kui külastas muuseumi, kus oli väljas kõrgeid kontsi keelav silt – põhjuseks hirm, et kõpskingade teravikud kahjustavad kallist puitpõrandat. "Ma tahtsin sellele keelule vastanduda, luues midagi, mis rikub reegleid ning aitab naistel tunda end enesekindlalt ja võimsalt," on meister öelnud. Töötades nooruses kostümeerija õpipoisina prestiižses Pariisi kabarees Folies Bergère, jälgis mees sihvakaid ja graatsilisi kabareetantsijaid, kes kogu oma ilus meenutasid talle paradiisilinde. Louboutinis tärkas soov disainida kingi just tantsijannadele, kes on kõrgetel kontsadel käimise meistrid ning kellest on ainsa pilguga näha, kuidas kõrged kontsad muudavad kehahoidu ja kõnnakut, kuid peavad seejuures säilitama ka oma mugavuse.

Oma karjääri algusaegadel disainis mees kingi sellistele moehiidudele nagu Chanel, YSL ning Maud Frizon. Ent juba 1992. aastal avas Louboutin Pariisis ühes maalilises 19. sajandil ehitatud hoones oma esimese butiigi. Tänasel päeval müüakse kingameistri loomingut 46 riigis üle ilma ning Christian Louboutini autoripoode on kokku tervelt 14. Tuntud moeajaloolane Valerie Steele on nimetanud Louboutini kingamaailma esidisaineriks.

|
Teade toimetajale
Vestle foorumis
Populaarseimad vestlusteemad


Uudishimulik
Femme uudiskiri

Julge ja omanäoline käsitlus inimkonna hävinemisest on põlu alla sattunud – juba kuus riiki on filmi näitamise keelanud.
Cherry.ee - magusad pakkumised
Suhtun kiirmoe kettidesse:
Positiivselt, sest saab soodsa hinnaga moodsaid riideid
Negatiivselt, sest nende kvaliteet jätab soovida
Neutraalselt ja ostan, kui leian sobiva toote
Mis see kiirmood on
femme.ee kasutajatingimused registreeru kasutajaks uudiskiri reklaam koostööpartnerid kasutusõigus
© femme.ee