Nägu Juuksed Keha ja toitumine Ilusoovitus
Kollektsioon Stiilivihjed Staari stiil Disain Pildigaleriid
Foorum Kosmopoliitne Fitness Suhted Sotsiaalia
Arvustused Persoon Mitmesugust Maru köögis
Kätlin Mariann Keilit

Hõlmikkleitide ema

Saada sõbrale Prindi Teade toimetajale

Kelly Kipper
21.09.2011
Foto: Scanpix

Sellega, et Diane von Fürstenbergil (64) on kleitidega sügav ja pikaajaline suhe ning et tegemist on naiselikkust ülistava hõlmikkleidi "emaga", on tähelepanelikumad moehuvilised kindlasti kursis. Kui paljud teist aga teavad, et belgia moelooja nime ees on kunagi käinud ka auväärne tiitel printsess?

1946. aastal Brüsselis sündinud Diane Simone Michelle Halfini tutvus Saksamaa printsi poja Egon von Fürstenbergiga Genfi ülikoolis majandust tudeerides. Iseseisvust ja vabadust armastava Diane'i jaoks oli uus põnev suhe aga senise muretu elu lõpp, kuna kirglikud kohtumised päädisid lapseootusega. Toimusid uhked pulmad ning tulevane moelooja järgnes oma vastsele abikaasale New Yorki. Diane on hiljem oma esimest abielu kommenteerinud: "Mäletan ennast mõtlemas: "Oi, appi! Sellist elu ma endale küll ei planeerinud!"." Aadliku ja disaineri 1969. aastal sõlmitud liidust sündis kaks last: prints Alexander ning printsess Tatiana. Enne abiellumist seadis ambitsioonikas ja iseteadlik von Fürstenberg endale sihiks saada edukaks omal käel: "Ma tahtsin ise olla keegi, mitte lihtsalt tüdruk, kes abiellub kõrgest soost mehega." Kui paar aastaid hiljem lahutas, kaotas moekunstnik küll oma peene aristokraaditiitli, ent edulugu moeilmas jätkus.


Diane von Fürstenberg
Newsweeki kaanel (1976)
 

1973. aastal toimus Diane von Fürstenbergi oodatud läbimurre moekunstis, kui naine tuli turule oma esimeste - lihtsalt elegantsete - hõlmikkleitidega (wrap dress). Tema sõnum oli väga lihtne: "Tunne end naisena – kanna kleiti." 1976. aastal, pärast viie miljoni hõlmikkleidi tootmist ja müüki, jõudis Diane ajakirja Newsweek kaanele kui iseseisvate naiste sümbol ja mõjukaim disainer pärast Coco Chaneli: "Mind ei huvita lastemood. Ma ei taha teha meesterõivaid. Minu missiooniks on luua inimestele, keda ma mõistan. Ja ma mõistan naisi." Hõlmikkleit oli universaalne: mugav, naiselik ja taskukohane ning seda saab kanda nii tööl kui peoõhtul. Diane von Fürstenbergi kehakallistavat kleiti peetakse ka nüüd, ligi nelikümmend aastat hiljem väga oluliseks naistemoe mõjutajaks ja kujundajaks, nii et see on leidnud auväärse koha Metropolitani muuseumi Kostüümiinstituudi püsikollektsioonis.

Kahjuks ei kestnud belgia moelooja esimene tähelend aga kuigi kaua ning naine oli sunnitud oma kaubamärgist võlgade tõttu loobuma. Irooniliselt sai Diane von Fürstenbergi brändile suures osas saatuslikuks hõlmikkleitide üleküllus turgudel. Noortele ettevõtjatele on naine hiljem soovitanud kasvada ja areneda rahulikult, mitte keskenduda oma nime ja loomingu kiirele müümisele mõnele suurtootjale: "Mida loomulikumalt ja iseseisvamalt lased oma äril kasvada, seda enam saad sa tulevikku kontrollida."

|
Teade toimetajale
Vestle foorumis
Populaarseimad vestlusteemad
Helpful speedypaper.com review (0)

Uudishimulik
Femme uudiskiri

Kaunite kaadrite ja võrratute näitlejatööde poolest silma paistev erootiline suurteos.
Cherry.ee - magusad pakkumised
Suhtun kiirmoe kettidesse:
Positiivselt, sest saab soodsa hinnaga moodsaid riideid
Negatiivselt, sest nende kvaliteet jätab soovida
Neutraalselt ja ostan, kui leian sobiva toote
Mis see kiirmood on
femme.ee kasutajatingimused registreeru kasutajaks uudiskiri reklaam koostööpartnerid kasutusõigus
© femme.ee