Nägu Juuksed Keha ja toitumine Ilusoovitus
Kollektsioon Stiilivihjed Staari stiil Disain Pildigaleriid
Foorum Kosmopoliitne Fitness Suhted Sotsiaalia
Arvustused Persoon Mitmesugust Maru köögis
Kätlin Mariann Keilit

Vogue’i süda

Saada sõbrale Prindi Teade toimetajale

Kelly Kipper
02.08.2011
Foto: Scanpix

USA Vogue’i pronksikarva juuksepahmakaga loominguline juht Grace Coddington tõmbas kõmulises moedokumentaalis "The September Issue" (2009) tahtmatult tähelepanu peatoimetaja Anne Wintourilt endale, võludes nii filmi tegijaid kui vaatajaid oma lillelapseliku siiruse, lennukate ideede ning lummavate moeseeriatega. Anna võib olla küll Vogue’i aju, ent südame tiitel kuulub raudkindlalt Grace’ile.

Nädalapäevad tagasi jõudis meediasse uudis, et maailma ühe mõjukama naise parem käsi Grace Coddington on valmis oma elulugu maailmaga jagama, andes jah-sõna Random House kirjastusele ning Vanity Fairi stiilitoimetaja Michael Robertsile, kes endise modelli memuaarid kirja paneb. Autobiograafilises teoses jutustab võluv vaba hing oma lapsepõlvest Inglismaal (mis kulges paralleelselt Teise maailmasõjaga), räägib oma elust ja karjäärist kuldsetel kuuekümnendatel ning laseb lugejail piiluda ihaldusväärse moemaailma kulisside taha. Et raamatu ilmumiseni on veel pisut aega, otsustasime Grace’i maailmaga veidi eeltutvust teha. 

Grace Coddington sündis seitsekümmend aastat tagasi Inglismaal Walesis. Huvi moe vastu tärkas hotelliomanikest vanemate perre sündinud neiul juba varases teismeeas. Grace on rääkinud, kuidas ootas kannatamatult Vogue’i potsatamist postkasti ning kui ajakiri lõpuks temani jõudis (kui üldse jõudis), oli see reeglina vähemalt kolm kuud vana.

Ajakirjad olid kloostrikoolis õppiva neiu ainus side kullasärase moemaailmaga. Kauge moeilm köitis Grace’i oma kontrastsusega, olles niivõrd teistsugune, eriline ja põnev tema igapäevaga võrreldes. "Minu jaoks esindas moeajakiri imelist fantaasiamaailma. Mäletan, kuidas lapsena unistasin oma pisikesest kodukohast lahkumisest. Uskusin, et London on täis neid ajakirjast nähtud kauneid väljapeetud naisi. Minu unistuseks oli olla üks nendest – olla elegantne naine," on Grace öelnud intervjuus ajakirjale New York Magazine.

Nagu võluväel sai Grace’i lapsepõlveunistus teoks, kui tol ajal ettekandjana töötanud waleslanna otsustas 1959. aastal võtta osa Briti Vogue’i modellikonkursist, mille noorema kategooria võidu ka noppis. Kohtunikud, kes noore neiu võidule aitasid, kommenteerisid, et tegemist on “võluva noore naisega, kelles on kindlasti rohkem modelli kui ettekandjat“. Siiski polnud mitte kõik Grace’i ebatraditsioonilises ilus veendunud – Cherry Marshalli modellikoolist öeldi tulipunaste kiharate ja kahvatult valge nahaga neiule, et kuna ta pole blond ega ka väga ilus, ei tasu tal modellikarjäärile panustada. Nagu ajalugu on näidanud, kaalus Vogue’i hinnang modellikooli oma üles ning alguse sai Grace’i mitmekümneaastane karjäär maagilises ja nii kaugena tundunud nooruspõlve imemaailmas nimega Vogue.

Saatuse tahtel ei kestnud Coddingtoni modellikarjäär aga kuigi kaua. Kahekümne kuue aastaselt sattus naine Londonis raskesse liiklusõnnetusse, mis lõppes talle silmalau kaotusega. Iluoperatsiooni abiga suudeti naisele uus laug konstrueerida ning retk moeilmas võis jätkuda.

|
Teade toimetajale
Vestle foorumis
Populaarseimad vestlusteemad


Uudishimulik
Femme uudiskiri

Julge ja omanäoline käsitlus inimkonna hävinemisest on põlu alla sattunud – juba kuus riiki on filmi näitamise keelanud.
Cherry.ee - magusad pakkumised
Suhtun kiirmoe kettidesse:
Positiivselt, sest saab soodsa hinnaga moodsaid riideid
Negatiivselt, sest nende kvaliteet jätab soovida
Neutraalselt ja ostan, kui leian sobiva toote
Mis see kiirmood on
femme.ee kasutajatingimused registreeru kasutajaks uudiskiri reklaam koostööpartnerid kasutusõigus
© femme.ee