Nägu Juuksed Keha ja toitumine Ilusoovitus
Kollektsioon Stiilivihjed Staari stiil Disain Pildigaleriid
Foorum Kosmopoliitne Fitness Suhted Sotsiaalia
Arvustused Persoon Mitmesugust Maru köögis
Kätlin Mariann Keilit

Plaatinablond rokimutt

Saada sõbrale Prindi Teade toimetajale

Kelly Kipper
26.07.2011
Foto: Scanpix

"She moves like she don't care, smooth as silk, cool as air" - just nii algab 1974. aastal loodud punk-rokk/new wave bändi Blondie üks tuntumaid hitte "Maria". Laulu esimesed read sobivad suurepäraselt ka ansambli laulja ja ühe asutajaliikme - Debbie Harry - iseloomustamiseks.

Vastupandamatu blond power-naine võitis miljoneid austajaid üle ilma oma ilu, stiili ja oskusega meisterlikult sulatada kuuekümnendate tütarlapselik popp ja new wave up-yours-suhtumine kõlavaks muusikaks. Juuli alguses kuuekümne kuue aastaseks saanud Debbie andis Blondiega äsja välja kollektiivi üheksanda albumi ning naudib bändiliikmetega tuuritamise võlusid. Ühesõnaga: Debbie on endiselt karismaatiline, täis elujõudu ja absoluutselt fantastiline!

Miljoneid plaate müünud mõnusa tämbriga Debbie Harry, oma generatsiooni üks peamisi seksisümboleid ja stiiliikoone, näeb hoolimata kõrgest east vapustav välja. Hiljutises intervjuus The Telegraphile ütles lauljanna, et kuigi kõrvaltvaatajatele on ta endiselt ja muutumatult super, annab seitsmekümnendatele lähenemine ja kunagine sex, drugs and rock’n’roll elustiil tunda. "Vananemine on raske. Minu elus ja tegemistes on välimus tähtsal kohal. Midagi pole teha – naiste jaoks on välimus nende visiitkaart." Legendaarne punk-rokk diiva valiti kümme aastat tagasi muusikakanali VH1 poolt 100 kõige võimsama naisrokkari seas kohale number kaksteist ning paar aastat hiljem kindlustas linalakk koha kanali läbi aegade kõige seksikamate artistide nimistus. Kuidas aga peaaegu neli aastakümmet kestnud muusikaline edulugu alguse sai?

Deborah Ann Harry sündis 1945. aastal Miamis. Vanemad hülgasid tütre juba sünnitusmajas, kuid pisike beebi leidis varsti uue kodu New Jerseys kasuvanemate Catherine Harry ja Richard Smithi juures. Lauljanna otsis oma pärisema üles kaheksakümnendate lõpus, kuid naine ei soovinud tütrega suhelda. "Selleks ajaks olin juba Blondiega edu saavutanud, nii et emapoolne eemaletõukamine mind enam ei mõjutanud," on Debbie öelnud.

Lauljatari koolitee kulges New Jerseys ning pärast kolledži lõpetamist kuuekümnendate lõpus kolis ta New Yorki. Nn Big Apple’is töötas naine ettekandjana, tantsijana, sekretärina BBC raadios ning lõpuks leidis end ka Playboy-jänku kostüümist ja ametist.

Harry muusikaline karjäär sai alguse kuuekümnendate lõpuaastail, mil naine liitus folk-rokk grupiga The Wind in the Willows. Mõni aasta hiljem suundus lauljanna aga uutele jahimaadele ning hakkas esinema bändiga The Stilettos, kus sai tuttavaks Blondie tulevase kitarristi Chris Steiniga. Ei läinud kaua, kui Stein ja Harry lõid kampa Tish ja Snooky Bellomoga, moodustades muusikalise kollektiivi Angel and the Snake. Ka see grupeering ei pidanud pikalt vastu, kuid Stein ja Harry ei andnud alla. Loobumise asemel moodustas ettevõtlik duo hoopiski Blondie, mille eluiga on kordades pikem kui Harry ja Steini kõikide eelmiste bändide tegutsemisaeg kokku.

|
Teade toimetajale
Vestle foorumis
Populaarseimad vestlusteemad


Uudishimulik
Femme uudiskiri

Kaunite kaadrite ja võrratute näitlejatööde poolest silma paistev erootiline suurteos.
Cherry.ee - magusad pakkumised
Suhtun kiirmoe kettidesse:
Positiivselt, sest saab soodsa hinnaga moodsaid riideid
Negatiivselt, sest nende kvaliteet jätab soovida
Neutraalselt ja ostan, kui leian sobiva toote
Mis see kiirmood on
femme.ee kasutajatingimused registreeru kasutajaks uudiskiri reklaam koostööpartnerid kasutusõigus
© femme.ee