Nägu Juuksed Keha ja toitumine Ilusoovitus
Kollektsioon Stiilivihjed Staari stiil Disain Pildigaleriid
Foorum Kosmopoliitne Fitness Suhted Sotsiaalia
Arvustused Persoon Mitmesugust Maru köögis
Kätlin Mariann Keilit

Päikest täis Piret

Saada sõbrale Prindi Teade toimetajale

Kelly Kipper
13.07.2011
Foto: Marin Sild

Kohtusin moelooja Piret Puppartiga soojal ja sumedal suveõhtul ühes Tallinna kesklinna kohvikus. Kahekümne viie aastane Montoni disainer on vahetu ja otsekohene ning temast kiirgab mõnusalt paeluvat mitmekülgsust. Vestlesime sel õdusal õhtupoolikul Pireti tööst, inspiratsioonist ning äsja ilmunud etnoraamatust "Eesti rahvarõivas ja mood".

Igati eeskujuliku resümee ning laia loomingulise kaliibriga Piret jõudis moeni juba varases mürsikueas, nii umbes kolmeteist-neljateistaastaselt, kui valmis tema esimene kollektsioon. "Mulle tundub, et moe juurde jõudmine algas minu jaoks ühest moejoonisest. Tegelesin juba neljandast eluaastast joonistamise ning maalimisega ja ma arvan, et võisin olla kuskil 12, kui tegin moejoonise, kus oli kujutatud üks viiekümnendate stiilis mustas kleidis naisterahvas," meenutab moelooja. Just see joonis tõi Piretile äratundmise ja soovi siduda end moega. "Ma vaatasin seda pilti ja mõtlesin: "Oi, kui äge! Kui ilus!" Kõige esimene köitev faktor oligi emotsioon ilust," kirjeldab disainer.

Ilu loomine ja -emotsiooni edastamine lummab Piretit tänaseni ning on tema jaoks kõige olulisem detail moe juures. Oma tööst õhina ja kirega kõnelev Piret ütleb, et suurim kiitus on talle see, kui tema sulest pärit riideese paneb inimese särama: "Minu jaoks on see kõige suurem tänu, kui olen näiteks Montoni poes ja näen, kuidas keegi võtab proovimiseks minu toote ning hetk hiljem kuulen selle suunas öeldud kiidusõnu: "See teeb mind nii kauniks!" või: "Oi, kui kift värv!" Just selline tagasiside hoiab rakkes," räägib Piret.

Oma käekirja iseloomustab moelooja lihtsate ja naiselike lõigete ning esiletoodud ja isikupäraste detailidega. "Minu loomingus määravad detailid. Näiteks väikesed tikandinüansid või mingisugused voltimissüsteemid, mis annavad kangale vajaliku hingamise. Mulle tundub, et on kaht sorti moeloojaid: on need, kes fännavad lõigete rekonstrueerimist ja hästi mänglevat lähenemist, ning sellised, kellele meeldib selgele lõikele midagi peale mõelda, midagi ääretult lihtsat, mis annab esemele köitvuse," kirjeldab end teise rühma paigutav disainer.

Montonisse tööle asus moekunstnik juba mõne aasta eest ning karjäär eduka moebrändi juures sai alguse erialapraktikast. "Kui sain Montonisse praktikale, mõtlesin, et teen ennast asendamatuks," naerab Piret. Nagu aeg on näidanud, nii läkski - pool aastat pärast praktika algust kutsuti noor moelooja maineka suurfirma töökasse kollektiivi: "Mõlemad varasemad disainerid tegid sel ajal tööd pooleteise koormusega ja kes siis tahaks raskema elu peale tagasi minna? See ei oleks olnud väga otstarbekas."

Lisaks töötamisele suures moefirmas disainib moelooja kleite ka eritellimusel - tema sulest on pärit nii mõnigi elegantne ja meeldejääv vastuvõtukleit. "Teen ka stilistikaid, olen teinud sisekujundusasju ning nüüd valmis mul ka esimene raamat. Ühesõnaga: kõik mu ettevõtmised on kergelt moest lähtuvad," sõnab disainer. Piret ütleb, et armastab väljakutseid ning on avatud ka täiesti uutele ettevõtmistele. "Saan ennast proovile panna ja see mulle meeldib. Igal juhul, kui võtan midagi ette, teen seda maksimaalselt."

|
Teade toimetajale
Vestle foorumis
Populaarseimad vestlusteemad


Uudishimulik
Femme uudiskiri

Kaunite kaadrite ja võrratute näitlejatööde poolest silma paistev erootiline suurteos.
Cherry.ee - magusad pakkumised
Suhtun kiirmoe kettidesse:
Positiivselt, sest saab soodsa hinnaga moodsaid riideid
Negatiivselt, sest nende kvaliteet jätab soovida
Neutraalselt ja ostan, kui leian sobiva toote
Mis see kiirmood on
femme.ee kasutajatingimused registreeru kasutajaks uudiskiri reklaam koostööpartnerid kasutusõigus
© femme.ee