Nägu Juuksed Keha ja toitumine Ilusoovitus
Kollektsioon Stiilivihjed Staari stiil Disain Pildigaleriid
Foorum Kosmopoliitne Fitness Suhted Sotsiaalia
Arvustused Persoon Mitmesugust Maru köögis
Kätlin Mariann Keilit

Klatši kroonimata kuningas

Saada sõbrale Prindi Teade toimetajale

Kelly Kipper
06.07.2011
Foto: Scanpix

Kas teate, kes on Mario Armando Lavandeira Jr? Ei tea? Aga Perez Hilton? Kõlab juba tuttavamalt? Kuuba päritolu Mario alias Perez on interneti kurikuulsaim kõmublogija. Tema 2004. aastal ilmavalgust näinud blogi PerezHilton.com (algselt PageSixSixSix.com) on maailma üks loetumaid kõlakate ja kõmu-uudiste lehekülgi.

Aprillis 2009 hinnati PerezHilton.com maailma kõige külastatavamate internetilehekülgede edetabelis 491. kohale. Blogi külastajatest üle 60% moodustasid noored Ameerika naised vanuses 18-24 eluaastat. Isegi mainekas USA ajakiri Forbes Magazine nimetas terava keele ja meelega Perezi aastatel 2007-2009 veebikuulsuseks number 1.

Kolmekümne kolme aastase Perez Hilton blogi on koduks kõige kõmulisematele uudistele ja tõepõhjata kõlakatele, mille kangelasteks on näitlejad, lauljad ning kõiksugu teised prominentsed kujud. Perezi blogi on nii kollane kui üldse võimalik, tekitades kuulsustes reeglina pahameelt ja isegi viha. Muide, juba aastal 2005 õnnistas USA teleprogramm "The Insider" Perezi blogi tiitliga "Hollywoodi kõige vihatum veebilehekülg". Kui üritada leida Hiltoni blogile eestimaist vastet, on ehk kõige lähedasem paar aastat tagasi laineid löönud Inno ja Irja blogi, kuhu sattumine polnud samuti just puhas rõõm ja kompliment, vaid pigem ikka peavalu.

Väike Perez - või tol ajal ikkagi Mario - kolis juba väga noorelt oma vanematega Kuubalt Miamisse, kus lõpetas 1996. aastal Miami jesuiitide kooli. Ta jätkas oma õpinguid New Yorgi ülikoolis, erialaks draamaõpingud. Pärast kooli lõpetamist pühkis mees jalgadelt idaranniku tolmu ning kolis Los Angelesse. Enne blogimist üritas Mario läbi lüüa näitlejana ning töötas vabakutselise ajakirjanikuna erinevate gei-väljaannete juures. Blogima hakkas mees, kuna see "tundus lihtne."

Alustades oma ajaveebiga, võttis Mario kasutusele nime Perez Hilton, mille inspiratsiooniallikaks on muidugi Paris Hilton, kellest Perez oma blogis sageli ka kirjutab, kuid väga harva negatiivses võtmes. Tema ajaveebist kiirgab tulist tahet olla ise üks punase vaiba tähtedest. VIPide seltskonda ihaleva kirjutamisstiiliga Perez postitab oma blogisse ka pilte endast ja kuulsustest. Samuti õhutab mees oma ajaveebis astuma vastu diskrimineerivale käitumisele ning kritiseerib staare, kes on väljendanud poliitilist ebakorrektsust näiteks geide ja mustanahaliste suhtes.

Erilist poolehoidu ja positiivset tähelepanu pakub kõmublogija eelpool nimetatud Paris Hiltonile ning näiteks Lady Gagale. Perezi koduleheküljel on ka eraldi veerg tõusvatele muusikatähtedele, kuhu blogiautor postitab oma uute lemmikartistide lugude linke. Üks selliseid tõusvaid staare oli mõne aasta eest ka laulja Mika, kellele Perez avaldas interneti vahendusel suurt poolehoidu ning seega oli osaliselt ka "süüdi" Mika edus Ameerika mandril. Lemmikstaaride kõrval on kõmublogijal loomulikult ka neid, keda mees silmaotsaski ei salli - näiteks "Gossip Girli" täht Taylor Momsen.

Kuna Perez Hilton ise on üks päris vihatud tegelane, on ka temast endast kirjutatud väga negatiivses võtmes, seda nii mitmes ajaveebis kui artiklis ning tema isik on leidnud tee isegi lauludesse. Nii kritiseerib Fergie lugu "Pedestal" interneti teel negatiivseid kommentaare pilduvaid inimesi, kelle seas peab lauljanna eeskätt silmas just staarblogijat.

|
Teade toimetajale
Vestle foorumis
Populaarseimad vestlusteemad


Uudishimulik
Femme uudiskiri

Kaunite kaadrite ja võrratute näitlejatööde poolest silma paistev erootiline suurteos.
Cherry.ee - magusad pakkumised
Suhtun kiirmoe kettidesse:
Positiivselt, sest saab soodsa hinnaga moodsaid riideid
Negatiivselt, sest nende kvaliteet jätab soovida
Neutraalselt ja ostan, kui leian sobiva toote
Mis see kiirmood on
femme.ee kasutajatingimused registreeru kasutajaks uudiskiri reklaam koostööpartnerid kasutusõigus
© femme.ee