Nägu Juuksed Keha ja toitumine Ilusoovitus
Kollektsioon Stiilivihjed Staari stiil Disain Pildigaleriid
Foorum Kosmopoliitne Fitness Suhted Sotsiaalia
Arvustused Persoon Mitmesugust Maru köögis
Kätlin Mariann Keilit

Bravuurikas moediiva

Saada sõbrale Prindi Teade toimetajale

Kelly Kipper
28.06.2011
Foto: Scanpix

Nädalapäevad tagasi jõudis meediasse uudis Rootsi kiirmoeketi H&M sügisesest koostööst prestiižse Versace moemajaga. Koostööuudis tõi endaga nii elevust ja kõmu kui ka suurel hulgal fotosid H&M’ile disainitud nahkkleidis figureerivast Donatella Versacest. Juba üle kümne aasta on legendaarse Itaalia moemaja eesotsas olnud just Donatella – üks viimase kümnendi bravuurikamaid moeloojaid, kellega seonduvad võrdselt nii kõrgmood kui iluoperatsioonid.

Gianni noorema õe juhtimisel on Versace muutunud pelgalt rõivamärgist kultuslikuks elustiilimärgiks, millega seonduvad märksõnad rikkalikkus, külluslikkus ning vastakad arvamused - ehk sulle kas meeldib või ei meeldi Versace ülevoolav stiil ja looming. Itaalia moemärgi austajate ringi kuuluvad rikkad ja ilusad üle kogu maailma. Venna poolt Donatellale juhtida antud Versuse liin on aga püsinud moeilma absoluutses tipus ning lõiganud seal loorbereid juba enam kui 12 aastat. Kuigi tegemist on ambitsioonika ja aruka ärinaisega, kes vallutab ühe tipu teise järel, leiab meedia alati rohkem rõõmu tema välimuse ja iluoperatsioonide ümber spekuleerimisest kui sellest, kuidas ta kümne aastaga on suutnud luua tohutu Versace disainiimpeeriumi.

Versace asepresident ja praegune peakunstnik Donatella, kellele kuulub 20% Versace aktsiatest, sündis 1955. aastal Itaalia linnas Reggio di Calabrias. Versacede perekonna noorim võsuke asus oma vanema venna Giovanni eeskujul 1970ndate keskpaigas õppima Firenzesse, kus keskendus eelkõige kudumite disainile. Giovanni jaoks oli Donatella tema suurim kriitik ja muusa üheaegselt, kellele ta - muuseas - pühendas ka 1980ndatel turud vallutanud parfüümi "Blond". Tänu oma vennale leidis Donatella tee moetööstusesse, kus tegeles esialgu Versace aksessuaari- ja lasterõivastedisainiga. 1993. aastal andis Gianni Donatellale üle Versace brändi noortele moegurudele suunatud Versuse märgi ohjad.

1997. aastal, pärast venna mõrva, sai Donatellast Versace moemaja loominguline juht. Aasta pärast Gianni surma korraldas Donatella oma esimese kõrgmoeetenduse, mis leidis aset Pariisis udupeenes hotellis Ritz. Venna eeskujul lasi ka Donatella showks ehitada õhukesest klaasist poodiumi üle hotelli võimsa ujumisbasseini.

Tänasel päeval hoiab Donatella silma peal aastas üle kaheteistkümne kollektsiooni valmimisel. Tema käe, hoole ja juhtimise all on moebränd muutunud võimsamaks kui kunagi varem. Lisaks andekusele disainivallas on Donatellal talenti ka moemärgi avalike suhete ja maine kujundamises. Versace reklaamikampaaniad ja moeshowd olid ühed esimesed, kus astusid üles moelooja head sõbrad ehk A-kategooria filmi- ja muusikamaailmatähed. Näiteks Jennifer Lopez, Demi Moore ja Madonna. Muuseas, turundustööd teeb Donatella koos oma endise abikaasa Paul Beckiga, kellega tal on ka kaks last: poeg Daniel ja tütar Allegra ehk Versace impeeriumi pärijanna, kellele kuulub juba praegu 50% Versace aktsiatest.

2000. aastal laiendas Versace oma tavapärast ampluaad, avades Austraalias 6tärnilise Palazzo Versace nime kandva kuurorti. Hoogne ja aktiivne tegutsemine sisekujundus- ja mööblimaailmas sai avapaugu. Ei läinud kaua, kuni ka maailma kõige kõrgema hoone, Dubais asuva Burj al-Arabi ruumid said sisustatud luksusliku Versace mööbliga.

|
Teade toimetajale
Vestle foorumis
Populaarseimad vestlusteemad


Uudishimulik
Femme uudiskiri

Julge ja omanäoline käsitlus inimkonna hävinemisest on põlu alla sattunud – juba kuus riiki on filmi näitamise keelanud.
Cherry.ee - magusad pakkumised
Suhtun kiirmoe kettidesse:
Positiivselt, sest saab soodsa hinnaga moodsaid riideid
Negatiivselt, sest nende kvaliteet jätab soovida
Neutraalselt ja ostan, kui leian sobiva toote
Mis see kiirmood on
femme.ee kasutajatingimused registreeru kasutajaks uudiskiri reklaam koostööpartnerid kasutusõigus
© femme.ee