Nägu Juuksed Keha ja toitumine Ilusoovitus
Kollektsioon Stiilivihjed Staari stiil Disain Pildigaleriid
Foorum Kosmopoliitne Fitness Suhted Sotsiaalia
Arvustused Persoon Mitmesugust Maru köögis
Kätlin Mariann Keilit

Zac on tulevik!

Saada sõbrale Prindi Teade toimetajale

Kelly Kipper
06.06.2011
Foto: Scanpix

Põline newyorklane Zac Posen (30) on üle kümne aasta nautinud moegurmaanide ahhetavaid pilke, kõlavat aplausi ning kestvaid ovatsioone. Ka kõige karmimatelt kriitikutelt kuuleb disainer reeglina vaid kiidusõnu. Ja miks ei peakski! Zac Posenis on ühendatud neli tähtsat komponenti, mis teevad tavalisest moekunstnikust eduka moekunstniku: temas on nii andekus ja anne kui ka oskus üllatada ning pakkuda publikule mõnusaid ootusärevuse värinaid.

Viimasel ajal näeb aina enam nii Euroopa kui USA punase vaiba üritustel säramas kauneid meelelahutusmaailma tähti, kel seljas isikupärased intensiivsetes toonides Zac Poseni elegantsed tualetid. Just see on ka põhjuseks, miks Femme on selle nooruslikku naiselikkust armastava käekirjaga moekunstniku lähema vaatluse alla võtnud.

Zac Poseni huvi moe vastu sai alguse juba varajases nooruses. Noormees kasvas üles Manhattanil popis kultuuri- ja kunstilinnaosas SoHos, mis tuntud põnevate galeriide, butiikide ja linna kõige lahedamate restoranide poolest. Disaineri isa oli maalikunstnik ning ema advokaat. Viibides pidevalt loomingulises atmosfääris, on arusaadav, et ka noor Zac sai nakatatud kunstipisikuga, mis võttis täielikult võimust, kui pisike poiss hakkas varastama oma vanavanemate sünagoogist palvemütse, et neist oma õe nukkudele ballikleite meisterdada. Noor disainer, kes lisaks mütsikestele armastas nukuriideid valmistada ka näiteks vetikatest, on öelnud: "Kuigi mu vanemad olid mu tegemiste ja moehuvi suhtes igati toetavad, oli poisina siiski keeruline ja piinlik tunnistada oma kirge moe vastu."

Kooliteed alustas noor moelooja Brooklynis asuvas St. Ann’i erakoolis, kus pöörati erilist tähelepanu just laste loomingulisuse arendamisele. Teismelisena püüdis Zac koolikaaslaste pilke ekstravagantse riietumisstiiliga, mida ei saanud mitte kuidagi nimetada tavaliseks, veelgi vähem konservatiivseks. Riideid muretses poiss sageli kaltsukatest, kuid andis neile enne kandmist õmblustehnika ja loomingulisuse abil uue ilme. Näiteks vürtsitas ta kord tavalisi pükse neile sarvede õmblemisega.

Silmapaistev riietumisstiil tegi koolis Zacist nõutud moelooja, kes disainis kostüüme nii koolinäidenditeks kui oma sõpradele. Kõige paeluvam näide pärineb ajast, kui 15aastase kunstniku klassikaaslase Lola Schnabel’i 12aastane õde Stella palus omale valmistada kleidi. Neiu soovis kleiti, mis jätaks mulje, nagu tal poleks midagi seljas. Zac tuli Stella soovile vastu ja disainis talle ihukarva sametist kleidi, mis ilmselgelt tekitas palju furoori ja elevust. 

1996. aastal sai Zac ihaldatud praktikakoha New Yorgi Metropolitani muuseumis, kus tal avanes harukordne võimalus uurida lähemalt muuseumis eksponeeritavaid kuulsaid kostüüme. Järgnesid kursused Parsons’i Disainikoolis, praktika moelooja Nicole Milleri juures, assistendi töökoht moebränd Tocca tiimis ning kolimine Londonisse. Londonis asus Zac õppima Central St. Martin'si kolledžisse, kus sisseastumiseksamitel kandis noormees oma mustades lokkides raudrohututte, et vastuvõtukomisjonile paremini meelde jääda.

|
Teade toimetajale
Vestle foorumis
Populaarseimad vestlusteemad


Uudishimulik
Femme uudiskiri

Kaunite kaadrite ja võrratute näitlejatööde poolest silma paistev erootiline suurteos.
Cherry.ee - magusad pakkumised
Suhtun kiirmoe kettidesse:
Positiivselt, sest saab soodsa hinnaga moodsaid riideid
Negatiivselt, sest nende kvaliteet jätab soovida
Neutraalselt ja ostan, kui leian sobiva toote
Mis see kiirmood on
femme.ee kasutajatingimused registreeru kasutajaks uudiskiri reklaam koostööpartnerid kasutusõigus
© femme.ee