Nägu Juuksed Keha ja toitumine Ilusoovitus
Kollektsioon Stiilivihjed Staari stiil Disain Pildigaleriid
Foorum Kosmopoliitne Fitness Suhted Sotsiaalia
Arvustused Persoon Mitmesugust Maru köögis
Kätlin Mariann Keilit

Lennukas kübarameister (1)

Saada sõbrale Prindi Teade toimetajale

Kelly Kipper
24.05.2011
Foto: Scanpix

Aasta hiljem lõpetas Philip kooli ja seadis oma töökoja sisse Isabella ning tema abikaasa keldris. 1991. aastal kohtus noor meister Pariisis Chaneli peadisaineri Karl Lagerfeldiga, kes võttis moelooja kohe enda palgale. Philip töötas Chanelis kokku üle kümne aasta ja juba tema esimene kübar, mille ta moemajas kujundas, jõudis supermodell Linda Evangelista peas Briti Vogue'i kaanele. Natukese aja möödudes võitis Philip Treacy ka oma esimese Briti aasta aksessuaaridisaineri auhinna, millega teda on hiljem veel neljal korral pärjatud.

1993. aastal toimus Londoni moenädala raames disaineri esimene moeshow, mis koosnes üleni mustadest kübaratest. Supermodellid Naomi Campbell, Kate Moss, Christy Turlington ja Yasmin Le Bon astusid kõik üles Treacy show catwalkil ning soovisid töö eest palgaks andeka disaineri kübarat. Showd saatis edu ja peagi avati Philip Treacy näitused peentes ja mainekates Londoni galeriides, teiste hulgas Victoria ja Alberti muuseumis.

1999. aastal meisterdas Treacy kübaraid Alexander McQueeni kollektsioonile, mis nägi ilmavalgust Givenchy moemaja sildi all. Nagu ikka, oli moeetendus menukas ning sellele järgnes kübarate kõrgmoodi näitav moeshow Pariisis, mis oli midagi täiesti uut ja erakordset: etenduse keskmes polnud mitte rõivad, vaid kübarad.

Philip Treacy loomingule hakkasid aina enam tähelepanu pöörama erinevad kunstigaleriid ja muuseumid üle ilma. 2004. aastal anti moeloojale üle Hiina moeauhindade jagamisel aasta rahvusvahelise disaineri preemia. "Mul on au saada sellise tunnustuse osaliseks riigis, kus on väga rikkalik peakatete kultuur. Glamuur tõesti on üleilmne valuuta," ütles Philip auhinda vastu võttes.

Aastal 2005 lõi Philip käed Monogrami hotelligrupiga, asudes luksusliku viietärnihotelli The G disainijuhi kohale: "Ma olen perfektsionist ja tahan luua asju, mida inimestele meeldib kanda. Sama lugu on The G-ga - ma tahan luua koha, kus inimestel meeldib olla." Siiski jäi Philipil uue väljakutse kõrvalt aega ka kübarateks ning valmiski elegantne peakate Camilla Parker Bowles'ile  tema kuninglikuks pulmaks.

2007. aasta oli moeloojale täis nii rõõmu kui kurbust. See oli aasta, mil suri tema hea sõber ja n-ö haldjast ristiema Isabella Blow, kes märkas juba väga ammu kübarameistri annet ning aitas tal seda ka maailmale näidata. Samal aastal omistati disainerile Briti impeeriumi auliikme tiitel ning aasta lõpus avas kübarameister oma esimese soolonäituse Iirimaal oma sünnimaakonnas Galways.

Philip Treacy karjääri on mahtunud veel palju imelisi hetki ning grandioosseid ettevõtmisi. Tänavu kütsid kirgi tema teosed kuninglikus pulmas. Muuseas: see palju poleemikat tekitanud beež printsess Beatrice'i kübar müüdi hiljuti maha eBay oksjonil 81 100 naela ja 1 penni eest. Müügist saadud tohutu summa on Beatrice lubanud annetada ÜRO lasteorganisatsioonile UNICEF ning Briti abiorganisatsioonile Children in Crisis.

Oma peadpööritavat edu ja muinasjutulist karjääri on Philip Treacy ise kommenteerinud kaunilt ja sügavamõtteliselt: "Ma usun ilusse ja elegantsi. Ma usun mõtete ja unistuste väljendamisse läbi visuaalsuse. Ma alustasin kübaratega juba päris ammu. See oli aeg, kui kübaraid kandsid vaid teatud eas daamid ning kübaraga käis kaasas vanamoodsuse hõng. Mulle tundus see täiesti jabur ja ma mõtlesin, et meil kõigil on ju pea, seega peaks olema ka võimalus kanda kübarat. Mulle meeldib oma kätega tööd teha, luua mitte millestki midagi, muutes kahedimensioonilise materjali millekski kolmedimensiooniliseks. Ma usun kübaratesse, mis panevad südame kiiremini põksuma."

|
Teade toimetajale
Vestle foorumis
Populaarseimad vestlusteemad


Loe kommentaare (1)

Uudishimulik
Femme uudiskiri

Julge ja omanäoline käsitlus inimkonna hävinemisest on põlu alla sattunud – juba kuus riiki on filmi näitamise keelanud.
Cherry.ee - magusad pakkumised
Suhtun kiirmoe kettidesse:
Positiivselt, sest saab soodsa hinnaga moodsaid riideid
Negatiivselt, sest nende kvaliteet jätab soovida
Neutraalselt ja ostan, kui leian sobiva toote
Mis see kiirmood on
femme.ee kasutajatingimused registreeru kasutajaks uudiskiri reklaam koostööpartnerid kasutusõigus
© femme.ee