Nägu Juuksed Keha ja toitumine Ilusoovitus
Kollektsioon Stiilivihjed Staari stiil Disain Pildigaleriid
Foorum Kosmopoliitne Fitness Suhted Sotsiaalia
Arvustused Persoon Mitmesugust Maru köögis
Kätlin Mariann Keilit

Lennukas kübarameister (1)

Saada sõbrale Prindi Teade toimetajale

Kelly Kipper
24.05.2011
Foto: Scanpix

Mõni nädal tagasi toimunud kuninglike pulmade peakangelased olid küll Kate ja William, kuid väga olulist ja silmapaistvat kõrvalosa mängis aasta pulmades ka kübarameister Philip Treacy. Kolmkümmend kuus pulmaliste peent peakatet, sealhulgas laialdast kõlapinda leidnud ja vastakaid arvamusi tekitanud printsess Beatrice'i kübar, on just Treacy looming.

Iirimaalt pärit Philip Treacy (43) on enda ümber koondanud terve armee mõjukaid naisi, kes tema käekirja ja loomingut absoluutselt jumaldavad. Austajate ringi kuuluvad nii Briti kroonitud pead kui ka Sarah Jessica Parker, Demi Moore, Lady Gaga, Grace Jones ning Serena Williams. Lisaks võimsate daamide peade kaunistamisele on Treacy disaininud kübaraid nii Harry Potteri filmidele kui ka moemajade koorekihile - Chanelile, Alexander McQueenile, Ralph Laurenile, Donna Karanile ning Valentinole. Philip on öelnud, et kübarategu võib võtta mõnest tunnist mitme nädalani. "Kübar on iluoperatsiooni kõige odavam vorm, kuna peakattel on võime visuaalselt muuta näo proportsioone. Kui kohtad kedagi, kohtad tema nägu. See on kõige olulisem kehaosa, mida ilustada," on Philip öelnud.

Briti impeeriumi kõrge auliikme tiitliga pärjatud kübarameistri karjäär sai alguse juba väga varases nooruses. Lääne-Iirimaal sündinud Philip elas koos oma vanemate, seitsme venna ja ühe õega pisikeses külas, kus nende maja asus üle tee külakirikust. Moelooja on öelnud, et armastas jälgida kirikus toimunud pulmi, sest kogu nähtud ilu ja glamuur oli tema jaoks võrdne uhkete moeetendustega.

Umbes viieselt õppis Philip koolis õmblema. "Ma mäletan, et poisid pidid tegelema puutööga, aga tüdrukud õmblemisega. Mulle tundus õmblemine palju paeluvam ning küsisingi õpetajalt, kas ma võin ka hoopiski õmmelda. Nii ma siis hakkasingi tegema kleite ja kübaraid oma õe nukkudele," on Philip meenutanud. "Mu emal oli õmblusmasin, mida mina ei tohtinud kunagi puutuda, kuid ma tegin seda ikka, kui ema läks näiteks välja loomi toitma. Mäletan, kuidas ükskord naabrid küsisid mu isalt, et kas see pole imelik, et Philip nukkudele riideid õmbleb ning mu isa vastas: "Las ta õmbleb; peaasi, et on õnnelik"."

Kaheksakümnendate keskpaigas kolis Philip Dublinisse, et õppida Dublini Kunsti- ja Disainikolledžis moodi. Õpingute ajal tegi noor moelooja hobina kübaraid, mida sobitas disainitud rõivastega. Ühel hetkel saabus aga mõistmine, et kübarad huvitavad noormeest rohkem kui riided ning nii ta otsustaski minna praktikale Londoni kübarameister Stephen Jonesi juurde. Magistriõpinguteks kolis Philip Londonisse, et jätkata kooliteed Londoni Kuninglikus Kunstikolledžis, keskendudes nüüd juba kübaratele.

Aastal 1989 otsustas noor moelooja viia oma kübarad näha ajakirja Tatler toimetusse, kus teda võttis vastu moetoimetaja Isabella Blow. Pealtnäha ei sündinud sellest vestlusest midagi, ent mõned nädalad hiljem kontakteerus Isabella Philipiga ning uuris, kas ta on nõus talle pulmadeks kübara meisterdama.

|
Teade toimetajale
Vestle foorumis
Populaarseimad vestlusteemad


Loe kommentaare (1)

Uudishimulik
Femme uudiskiri

Julge ja omanäoline käsitlus inimkonna hävinemisest on põlu alla sattunud – juba kuus riiki on filmi näitamise keelanud.
Cherry.ee - magusad pakkumised
Suhtun kiirmoe kettidesse:
Positiivselt, sest saab soodsa hinnaga moodsaid riideid
Negatiivselt, sest nende kvaliteet jätab soovida
Neutraalselt ja ostan, kui leian sobiva toote
Mis see kiirmood on
femme.ee kasutajatingimused registreeru kasutajaks uudiskiri reklaam koostööpartnerid kasutusõigus
© femme.ee