Nägu Juuksed Keha ja toitumine Ilusoovitus
Kollektsioon Stiilivihjed Staari stiil Disain Pildigaleriid
Foorum Kosmopoliitne Fitness Suhted Sotsiaalia
Arvustused Persoon Mitmesugust Maru köögis
Kätlin Mariann Keilit

Hiina kaunis visiitkaart

Saada sõbrale Prindi Teade toimetajale

Kelly Kipper
16.05.2011
Foto: Scanpix

Ei ole just tavapärane näha New Yorgi, Milano ja Londoni moenädala pikkadel catwalkidel kõndimas eksootilist hommikumaadest pärit sihvakat modelli. Liu Wen aga seda just on. Hiinas Yongzhou linnas kakskümmend kolm aastat tagasi sündinud kõrgete põsesarnade ja sooja naeratusega supermodell on tõusev täht moeilmas ning esimene Aasia päritolu kaunitar, kes on sõlminud reklaamlepingu New Yorgi kosmeetikafirmaga Estée Lauder.

Modellindusse jõudis Liu Wen aastal 2005, kui võttis osa võistlusest "New Silk Road World Model Contest". Konkursile minema utsitas noort neiut tema ema, kuna Hiinas tavapäratult pikk tütarlaps (praegu 179 cm), olles ka oma kooli pikim õpilane, häbenes oma pikkust ning käis, selg küürus. Ema tahtis, et laps tunneks end oma kehas hästi ja enesekindlalt ning seega soovitaski tal osa võtta modellikonkursist. Liu Wen ise pidas aga modellimaailma võludest olulisemaks võistluse peaauhinda – Lemoni arvutit, mille võitmine tegi võimalikuks maailmaga ühenduses olemise. Nii ihaldatud arvuti kui võit tuli Liu õuele ning uks modellimaailma oligi avatud. "Enne modellindusse tulemist olin ma väga igav laps: kuulasin muusikat, käisin muuseumides, õppisin, vaatasin filme ja õppisin hiina tantse ning mängisin ping-pongi. Olin laisk ega tahtnud muud teha, kui olla vanematega kodus ja lõpetada kool ära." Võidust tiivustatuna kolis neiu Pekingisse, et võtta osa erinevatest kohalikest pildistamistest ja reklaamikampaaniatest. Poodiumitel kõndimist Liu Wen alguses väga ei harrastanud, kuna kõrgetel kontsadel käimine oli tema jaoks tõeline väljakutse.

Seni vaid kohalikku kuulsust nautinud noore modelli elus toimus 180kraadine pööre, kui, poseerides Cosmopolitani kaanel Karl Lagerfeldi ja Viktor & Rolfi loomingus, äratas ta rahvusvahelise modelliäri tähelepanu. Järgnes sõit Pariisi ning leping modelliagentuuriga Marilyn. Muide, Liu oli esimene inimene oma perekonnast, kes reisis Hiina piiridest väljapoole.

Juba 2008. aastal poseeris Liu korduvalt Hiina Vogue’ile ja võttis osa Trussardi, Chaneli, Hermesi ning Gaultieri showdest ja Pariisi moenädalast. Järgnesid kampaaniad Gapile, Alexander Wangile, Converse’ile, Benettonile, DKNY’le ja Calvin Kleinile ning poseerimised Marie Claire’ile, Harper’s Bazaarile, Elle’ile ja erinevate riikide Teen Vogue’ile. Liu Wenist oli saanud Hiina kõige kirkam ja säravam moetäht. Lisaks niigi auväärsele tiitlile sai 2009. aastal Liust esimene Ida-Aasiast pärit modell, kellele antud võimalus üles astuda Victoria’s Secreti vaatemängulisel pesushowl.

Aasta hiljem kõndis Liu Wan nii Pariisi, Milano kui New Yorgi moenädala catwalkidel, kokku enam kui 70 moeshowl, mis asetas hiinlanna hooaja kõige tahetumate modellide nimekirjas auväärsele teisele kohale. Aga ega sügishooaegki halvemini läinud – kokku 49 showd, mille seas olid näiteks Rodarte’i, Derek Lami, Michael Korsi, Elie Saabi, Carolina Herrera, Alexander Wangi, Fendi, Salvatore Ferragamo ning Balenciaga moeetendused.

Liu Wen Elie Saabi moeshowl

Samal aastal allkirjastas Liu ka lepingu Estée Lauderiga kampaaniaks "Every Woman Can Be Beautiful". See oli kosmeetikahiiult ilmselgelt kaval lüke, kuna firma müüb Hiinas igal aastal üle 300 miljoni dollari eest näokreeme ja kosmeetikat, mis teeb Hiinast kõige kiiremini kasvava ning kasumlikuma välisturu.

|
Teade toimetajale
Vestle foorumis
Populaarseimad vestlusteemad


Uudishimulik
Femme uudiskiri

Julge ja omanäoline käsitlus inimkonna hävinemisest on põlu alla sattunud – juba kuus riiki on filmi näitamise keelanud.
Cherry.ee - magusad pakkumised
Suhtun kiirmoe kettidesse:
Positiivselt, sest saab soodsa hinnaga moodsaid riideid
Negatiivselt, sest nende kvaliteet jätab soovida
Neutraalselt ja ostan, kui leian sobiva toote
Mis see kiirmood on
femme.ee kasutajatingimused registreeru kasutajaks uudiskiri reklaam koostööpartnerid kasutusõigus
© femme.ee