Nägu Juuksed Keha ja toitumine Ilusoovitus
Kollektsioon Stiilivihjed Staari stiil Disain Pildigaleriid
Foorum Kosmopoliitne Fitness Suhted Sotsiaalia
Arvustused Persoon Mitmesugust Maru köögis
Kätlin Mariann Keilit

Kirglik Kampsunimeister

Saada sõbrale Prindi Teade toimetajale

Kelly Kipper
01.05.2011
Foto: erakogu

Moekunstnik Kristel Kuslapuu (19) on nagu päikeseline kevadilm, täis soojust ja sära. Lisaks mõnusalt avatud olekule on noorel moeloojal ka imeline anne valada mugavus ja soojus stiilselt isikupärasesse ja moekasse vormi. Selline kooslus on iga põhjamaise moeguru unistus, aga disainerile raske pähkel pureda.

Kristeli disainitud villastel kampsunitel on nii karakterit kui värvi. Erinevad kudumistehnikad ja -mustrid loovad koostöös võimsate palmikute, narmaste ja huvitavate lõigetega ainulaadse ja meisterliku tulemuse. Jah, Kristel on Kampsunimeister. Suure algustähega.

Kristeli looming jõudis esimest korda suurema avalikkuse ette juba 2008. aastal, kui moelooja võitis SuperNoova moekonkursi noorema kategooria. Oma triumfi kordas ta juba aasta hiljem, noppides oma stiilsete kampsunitega taas kord konkursi noorema kategooria võidu. Muide, SuperNoovale saatsid Kristeli tööd tema sõbrad, kes uskusid oma sõbranna võitu, andesse ja isikupärasesse käekirja juba enne teda ennast: "Ma ise poleks julgenud seda teha. Kuni 9.-10. klassini ei teadnud vist keegi, et ma koon ja tegelen käsitööga. Enne SuperNoovat olin võtnud osa vaid ühest kooli moeshowst, aga see oli ka rohkem juhus - õnnelik juhus. Nimelt pidin aitama oma klassikaaslasel teha kollektsiooni, ent asi lõppes nii, et tegin ise kollektsiooni," naerab Kristel.

Kui 2008. aastal toimus Kristeli suur lavadebüüt, siis kohtumine kudumisvarrastega leidis aset juba palju varem: "Oi, ma õppisin kuduma ammu enne, kui kirjutama. Esimene asi, mille ma kudusin, oli vist päkapikumüts," ütleb Kristel. "Mu ema tegeleb samuti kudumisega ning nii kaua, kui ma mäletan, on meil kodus alati olnud väike lõngaladu."

Olles nüüdseks juba staažikas kuduja, kulub noorel meistril ühe kifti kampsuni loomiseks keskeltläbi viis päeva. See pole muidugi mingi reegel ehk keerukamateks šedöövriteks võib minna ka terve kuu. Üldlevinud arvamus, et kui ühte asja liiga kaua teha, tuleb tüdimus peale ja süveneb igatsus vahelduse järele, Kristeli puhul ei kehti: "Tahaks rohkem kududa, aga kahjuks pean ennast piirama, sest valus on. Käed on haigeks jäänud."

Inspiratsiooni ammutab moelooja eeskätt reisimisest: "Mulle meeldib väga Hispaania. Kui saaksin valida, kas minna Hispaaniasse või kuhugi, kus ma pole varem käinud, läheksin kindlasti Hispaaniasse! Seal on nii palju kirevust ja ärevust, värve! Aga ma arvan, et inspiratsiooni leiab kõikjalt: inimestest, paikadest, arhitektuurist, loodusest... Kindlasti inspireerib mind ka Eestimaa," sõnab Kristel. Eesti moekunstnikest meeldivad disainerile enim ekstravagantne Liisi Eesmaa ning romantiline Hanna Korsar. Oma loomingu austajat peab Kristel aga kellekski, kes armastab värve ega karda olla silmapaistev: "Ma arvan, et mu looming meeldib inimestele nagu ma ise. Natuke imelikele," naerab moelooja. "Minu meelest on mu kampsunid täiesti kantavad ja igapäevased, aga ikka leidub neid, kes vaatavad viltu."

|
Teade toimetajale
Vestle foorumis
Populaarseimad vestlusteemad
Helpful speedypaper.com review (0)

Uudishimulik
Femme uudiskiri

Kas oled unistanud deodorandist, mis poleks pealekandmisel külm ja märg, vaid siidiselt pehme ning kiirelt imenduv?
Cherry.ee - magusad pakkumised
Suhtun kiirmoe kettidesse:
Positiivselt, sest saab soodsa hinnaga moodsaid riideid
Negatiivselt, sest nende kvaliteet jätab soovida
Neutraalselt ja ostan, kui leian sobiva toote
Mis see kiirmood on
femme.ee kasutajatingimused registreeru kasutajaks uudiskiri reklaam koostööpartnerid kasutusõigus
© femme.ee