Nägu Juuksed Keha ja toitumine Ilusoovitus
Kollektsioon Stiilivihjed Staari stiil Disain Pildigaleriid
Foorum Kosmopoliitne Fitness Suhted Sotsiaalia
Arvustused Persoon Mitmesugust Maru köögis
Kätlin Mariann Keilit

Õhtukleitide kuningas

Saada sõbrale Prindi Teade toimetajale

Kelly Kipper
06.03.2011
Foto: Scanpix

Moelooja Elie Saab’i (46) hingematvalt kaunid õhtutualetid on säranud Hollywoodi punastel vaipadel juba aastaid. Suurema tähelepanu alla sattusid need aga aastal 2002, kui kaunis Halle Berry läks parima naisnäitleja Oscarit vastu võtma just selle andeka liibanoni disaineri loodud kleidis. Moekunstnikust sai üleöö täielik sensatsioon.

Jah, Elie Saab on õnnelik mees – teda jumaldavad nii A-kategooria staarid kui riikide esileedid ja kuningannad, kriitikud pilluvad tema suunas vaid kiidusõnu ning publiku poolt saab kunstnikule osaks tormiline aplaus ja vaimustusest ahhetavad näod. Ma ei liialda, kui ütlen, et ei leidu ühtki kõrgklassi- ja glamuuriüritust, kus Saab’i kleidid ei oleks prožektorite ja välklampide säras. Elie Saab on tõeline õhtukleitide kuningas!

Kui üheksa aastat tagasi vallutas Saab Hollywoodi, siis tegelikult algas tema tähelend juba 20 aastat varem. Nimelt 1982. aastal, vaid 18aastasena avas Elie Saab oma sünnilinnas Beirutis moeateljee, mille klientideks olid Lähis-Ida printsessid ning kõrgseltskond, kellele andekas mees disainis romantilise ja elegantse joonega peente detailidega pulma- ning õhtukleite. Näiteks Jordaania kuninganna Rania kandis oma kroonimistseremoonial just Saab’i kleiti.

Elie Saab on omamoodi geenius, sest tegu on suuresti iseõppinud mehega, kunstnikuga, kes hakkas õmblema juba 9aastaselt ning seadis endale eesmärgiks kunagi tegevusega ka raha teenida. Viielapselise perekonna noorim võsuke veetis palju aega visandades ning vanematele õdedele laudlinadest ja kardinatest riideid disainides. Sõna noormehe andest ja huvist levis kiiresti ning lühikese aja möödudes oli Elie’l tekkinud oma kodukandis lojaalsete klientide ring, mis aina laienes, kuni lõpuks ületas riigipiirid.

1997. aastal tõi Saab oma loomingu esmakordselt Euroopa publiku ette, kui näitas oma rõivakollektsiooni Roomas. Saab oli ka esimene mitte-itaallasest disainer, kellest sai maineka Camera Nazionale della Moda liige. Vaid aasta hiljem võlus Elie Saab oma naiseliku ning erksa ready-to-wear kollektsiooniga Milano moenädala publikut. Kollektsioon oli metsikult edukas ning sai koheselt ülemaailmse tunnustuse osaliseks.

2002. aastal avas Saab Pariisis oma moemaja, et tema šikk looming oleks paremini kättesaadav ka kosmopoliitsetele klientidele. Järgnesid 2005. aasta Pariisi moenädal, kus publikuni jõudis Elie Saab’i valmisriiete kollektsioon, moemaja, ateljee ning pruudisalongi avamine Beirutis, butiigi avamine Londonis mainekas Harrodsi kaubamajas ning ka Dubais Dubai kaubamaja luksuskauba korrusel. 2006. aastal austas Chambre Syndicale de la Haute Couture Elie Saab’i tiitliga Membre Correspondant.

|
Teade toimetajale
Vestle foorumis
Populaarseimad vestlusteemad


Uudishimulik
Femme uudiskiri

Kas oled unistanud deodorandist, mis poleks pealekandmisel külm ja märg, vaid siidiselt pehme ning kiirelt imenduv?
Cherry.ee - magusad pakkumised
Suhtun kiirmoe kettidesse:
Positiivselt, sest saab soodsa hinnaga moodsaid riideid
Negatiivselt, sest nende kvaliteet jätab soovida
Neutraalselt ja ostan, kui leian sobiva toote
Mis see kiirmood on
femme.ee kasutajatingimused registreeru kasutajaks uudiskiri reklaam koostööpartnerid kasutusõigus
© femme.ee