Nägu Juuksed Keha ja toitumine Ilusoovitus
Kollektsioon Stiilivihjed Staari stiil Disain Pildigaleriid
Foorum Kosmopoliitne Fitness Suhted Sotsiaalia
Arvustused Persoon Mitmesugust Maru köögis
Kätlin Mariann Keilit

Neoonne moesensatsioon

Saada sõbrale Prindi Teade toimetajale

Kelly Kipper
07.02.2011
Foto: Scanpix

Šotimaa on meile andnud torupilli, "Bravehearti", imekauni ruudukanga ning Christopher Kane'i - andeka noore ja värviküllase uue põlvkonna moedisaineri. Teda armastavad Chloë Sevigny ning Kylie Minogue, Carine Roitfeld ja Beth Ditto. Christopher Kane on oma eredate neoonsete ja fluoriidsete toonide ning arhitektuursete lõigetega koondanud enda ümber erilisust ja elujõudu armastavad naised, keda kõiki ühendab kirg noore šotlase kireva ja detailiküllase loomingu vastu.

Christopheri talent pälvis nädalapäevad tagasi ka Briti Moenõukogu ning Vogue'i Disainerite Moefondi austuse ja 200 000 naela auhinnaraha, et arendada ja muuta kriitikute kiidetud ja moeusuliste kummardatud kaubamärki veelgi paremaks. Jah, daamid ja härrad: paar aastat tagasi moetaevas süttinud täht särab kirkamalt kui kunagi varem!

Christopher Kane sündis North Lanarkshire'is viielapselise perekonna noorima võsuna. Hariduse omandas noor moegeenius Central Saint Martins'i kunsti- ja disainikolledžis, mille lõpetas aastal 2006. Juba õpingute ajal oli näha, et Kane'i ootab ees suur tulevik: noor moedisainer tegi koostööd Russell Sage'i ning Giles Deaconiga, võitis 2005. aasta Lancôme Colour Design Award'i, viis koju Harrodsi disainiauhinna oma magistritöö kollektsiooni eest  ning võlus ära Donatella Versace, kes silmapilkselt palkas Kane'i Versace Atelier kollektsiooniga töötama.

Christopher Kane'i brändini jõudis Kane 2006. aastal koos oma õe Tammyga, kelle minevikku kuuluvad õpingud Šotimaa tekstiilikolledžis ja kes praegusel hetkel vastutab peamiselt firma juhtimise ning finantskülje eest, kuid lööb kaasa ka loomingulistes protsessides. Christopher Kane'i esimene kollektsioon jõudis rahva ette 2006. aasta septembrikuus ning koosnes neoonsetest ja superlühikestest mähitud efektiga kleitidest. Moedisainer ise on oma fluoriidi-trendi tekitava kollektsiooni kohta öelnud, et tema eesmärgiks oli olla nii ere ja värvikirev kui üldse võimalik.

2006. aasta oli Christopheri jaoks igati viljakas ja tegus, kuna lisaks eelnimetatule mahtus sinna sisse veel kollektsioon Top Shopile ning Šoti moeauhindadelt noore disaineri auhinna kojuviimine.

2007. aasta tõi kunstnikule koostöö Manolo Blahnikuga, kes disainis Kane'i veebruaris catwalkile jõudnud kollektsioonile kingad. Seekordse kollektsiooni märksõnadeks olid samet, nahk ning vabalt langevad siluetid. Ka see kollektsioon pälvis kriitikutelt vaid kiidusõnu.

Ilmselgelt ei möödunud ka 2007. aasta ilma, et Kane poleks viinud koju mõnd mainekat moepreemiat: just sel aastal pärjati noor moeguru Briti moeauhindade jagamisel uustulnuka auhinnaga.

Järgneval aastal tegi moekunstnik koostööd Lancôme’iga, eesmärgiks luua populaarsele Juicy Tube'i liinile piiratud koguses Kane'i allkirjaga huuleläikeid. Valmiski mandariinikarva huuleläige, mil nimeks poeetiline Burns Night ning mille pakendit kaunistas õrn illustratsioon salapärasest daamist.

Kui Kane'i esimese kahe kollektsiooni esitlused ning tagasiside olid justkui mannavaht ja muinasjutt, siis vahetult enne disaineri kevad-suvi 2008 showd varastati tema Londoni stuudiost arvuti ja 23 kašmiirist ning nahast rõivaeset, mis pidid vaid loetud päevade pärast lavalaudadel publikut võluma. Rööv aga Kane'i ei heidutanud ning vaid nädal hiljem näitas ta huvilistele oma uusi üllitisi, mille märksõnadeks teksa ning ussinahkne šifoon.

|
Teade toimetajale
Vestle foorumis
Populaarseimad vestlusteemad


Uudishimulik
Femme uudiskiri

Kaunite kaadrite ja võrratute näitlejatööde poolest silma paistev erootiline suurteos.
Cherry.ee - magusad pakkumised
Suhtun kiirmoe kettidesse:
Positiivselt, sest saab soodsa hinnaga moodsaid riideid
Negatiivselt, sest nende kvaliteet jätab soovida
Neutraalselt ja ostan, kui leian sobiva toote
Mis see kiirmood on
femme.ee kasutajatingimused registreeru kasutajaks uudiskiri reklaam koostööpartnerid kasutusõigus
© femme.ee