Nägu Juuksed Keha ja toitumine Ilusoovitus
Kollektsioon Stiilivihjed Staari stiil Disain Pildigaleriid
Foorum Kosmopoliitne Fitness Suhted Sotsiaalia
Arvustused Persoon Mitmesugust Maru köögis
Kätlin Mariann Keilit

Harvardi must luik (1)

Saada sõbrale Prindi Teade toimetajale

Kelly Kipper
25.01.2011
Foto: Scanpix

Üheksakümnendate lõpuaastail valiti Portman täitma Padmé Amidala rolli "Tähesõdade" eelloo triloogias. Olgu lisatud, et näitlejanna jättis esimese episoodi esilinastusele minemata, kuna pidi õppima keskkooli lõpueksamiteks.

Edasi tuli peaosa filmis "Where the Heart is", kus Portman mängis teismelise ema rolli. See oli ka viimaseks filmiks, milles Natalie osales, enne kui alustas kooliteed Harvardis - seoses õpingutega jättis naine näitlemise neljaks aastaks. Mitmed Natalie uurimistööd, mis ta kirjutas nii keskkoolis kui ülikooliõpingute käigus, on avaldatud professionaalsetes teadusajakirjades ning saanud akadeemilise tunnustuse osaliseks.

2004. aastal naasis Natalie filmindusse ning tegi kaasa indie-filmides "Garden State" ja "Closer", mille eest pälvis parima kõrvalosatäitja Kuldgloobuse. Sama rolliga esitati ta ka Oscarile. Järgnesid "Free Zone" ja "Goya's Ghosts".

2006. aastal ajas Natalie maha oma juuksed ning õppis kõnelema inglise aktsendiga, kuna ees ootas film "V for Vendetta", mis hiljem tõi näitlejatarile mitu auhinda. "V for Vendetta" oli ka Natalie üheks loenguteemaks, kui ta väisas külalislektorina Columbia Ülikooli, et käsitleda terrorismi ning terrorismivastast võitlust: "Olles pärit Iisraelist, on terrorism ning vägivald olnud minu lapsepõlves igapäevasteks jututeemadeks. See oli ka üks põhjuseid, miks tahtsin selles filmis osaleda. "V for Vendetta" ei ütle, mis on õige ja mis vale, vaid peab vaatajat piisavalt intelligentseks, et lasta tal ise otsustada."

Aasta 2006 tõi Portmanile veel osalemise road-movies "My Blueberry Nights" ning samal aastal andis ta ka hääle Bart Simpsoni tüdruksõbrale Darcyle kultusmultikas "Simpsonid". Järgneval aastal lõi Natalie kaasa aga Paul McCartney kirevas ja muinasjutulises lauluvideos "Dance Tonight".

2008. aastani teati Natalie Portmani kui suurepärast näitlejatari, kuid kolm aastat tagasi tegi ta Veneetsia Filmifestivalil oma lavastajadebüüdi lühifilmiga "Eve". Samal aastal osales näitlejatar ka Cannes'i Filmifestivali žüriis, olles selle noorim liige.

2009. aasta tõi Nataliele filmi "Brothers", millele järgnes tema viimane sensatsioon "Must luik". Umbes-täpselt aasta pärast on oodata ka Natalie järgmist filmi "No Strings Attached".

Rääkides Natalie kui punase vaiba sagedase külalise stiilist ja rõivavalikutest, on maalähedase näitlejanna vaba aja kindlateks lemmikuteks teksad ning Converse’i ketsid. Punasel vaibal võib Natalied sageli näha tagasihoidliku krunniga, kandmas klassikalise siluetiga õhtutualette. Siiski ei saa öelda, et näitlejanna värve kardaks – kindlasti mitte, kuid sellele vaatamata on tema stiil alati mõõdukas: kui on värvid ja mustrid, on ehted tagasihoidlikud või puuduvad üldsegi. Näitlejatari lemmikute disainerite ning rõivamärkide hulka kuuluvad näiteks Chloe, Isaac Mizrahi, Marc Jacobs ning Zac Posen, kes viitab ühtlasi Natalie Portmanile kui oma muusale.
Tutvu ka seekordse Kuldgloobuse gala kleidimoega.


Natalie Miss Dior Chérie reklaamikampaanias

Paistab, et Natalie on muusaks ka Christian Diorile, sest parfüümi Miss Dior Chérie uue reklaamikampaania kangelannaks on just veatute näojoontega klassikalist ilu esindav Natalie. Tim Walkeri pildistatud reklaamfotodel ja Sofia Coppola lavastatud telereklaamis kannab näitlejanna vaid lipsuga peapaela.

Lisaks aktiivselt filmimaailmas osalemisele lööb Portman hoogsalt kaasa ka ühiskondlikus elus ja sotsiaalsetes projektides. Natalie, olles veegan - ta ei tarbi loomseid produkte ega kanna (karus)nahka-sulgi -, tegi 2007. aastal koostööd kingaveebiga Té Casan, kujundades oma esimese loomasõbraliku kingakollektsiooni "100% vegan". Kõiki kingamudeleid toodeti limiteeritud koguses ning kollektsiooni tulu läks heategevusele. Samal aastal reisis keskkonnasõbralikke projekte hindav Portman Jack Hannaga Rwandasse, et filmida dokumentaali "Gorillad kaljuserval".

Lisaks keskkonnateemalistele ettevõtmistele on Portman kaasa löönud ka mitmetes vaesusega võitlemise projektides. Mõned aastad tagasi reisis ta FINCA Internationali Lootuse Saadikuna Ugandasse, Guatemalasse ning Ecuadori, eesmärgiks aidata finantseerida naistele kuuluvaid ettevõtteid arengumaades.

Portman on tegev olnud ka poliitikas - nimelt osales ta 2004. aasta presidendivalimiste ajal demokraatide kampaanias, toetades senaator John Kerryt. 2008. aasta valimistel toetas näitlejanna aga Hillary Clintonit ja osales ka Barack Obama kampaanias. Samuti on Natalie seotud Iisraeli ja Palestiina territooriumitel tegutseva kodanikuühendusega MTÜ OneVoice, mille eesmärgiks on leida kahe riigi konfliktidele lahendus rahumeelsetel meetoditel.

Natalie Portmani aktiivsus ning kirglik tegevus eesmärgiga muuta maailma paremaks ei ole jäänud tähelepanuta - aastal 2010 pälvis näitlejanna VH 1 auhinna Tee Midagi, millega austatakse head tegevaid inimesi.

Meie kinodesse jõuab verdtarretav põnevusdraama "Must luik", kus lisaks suurepärasetele näitlejatele saab nautida ka ekstravagantseid ja kütkestavaid balletikostüüme, 18. veebruaril.

|
Teade toimetajale
Vestle foorumis
Populaarseimad vestlusteemad


Loe kommentaare (1)

Uudishimulik
Femme uudiskiri

Kas oled unistanud deodorandist, mis poleks pealekandmisel külm ja märg, vaid siidiselt pehme ning kiirelt imenduv?
Cherry.ee - magusad pakkumised
Suhtun kiirmoe kettidesse:
Positiivselt, sest saab soodsa hinnaga moodsaid riideid
Negatiivselt, sest nende kvaliteet jätab soovida
Neutraalselt ja ostan, kui leian sobiva toote
Mis see kiirmood on
femme.ee kasutajatingimused registreeru kasutajaks uudiskiri reklaam koostööpartnerid kasutusõigus
© femme.ee