Nägu Juuksed Keha ja toitumine Ilusoovitus
Kollektsioon Stiilivihjed Staari stiil Disain Pildigaleriid
Foorum Kosmopoliitne Fitness Suhted Sotsiaalia
Arvustused Persoon Mitmesugust Maru köögis
Kätlin Mariann Keilit

Harvardi must luik (1)

Saada sõbrale Prindi Teade toimetajale

Kelly Kipper
25.01.2011
Foto: Scanpix

Iisraeli-ameerika päritolu Natalie Portman viis loetud päevade eest koju parima näitlejatari Kuldgloobuse Darren Aronofsky filmi "Must luik" eest. Kaootilise ja närvilise õhkkonnaga "Must luik" naelutab vaatajate pilgud kindlalt ekraanile - mõningates kohtades isegi nii tugevalt, et suurest pingest ja ärevusest ununeb paar korda hingata.

Natalie Portman kehastab linateoses neurootilist, täiust ihalevat ning enesehävituslike harjumustega balletiartisti, kes ühel hetkel ei tee enam vahet reaalsusel ja illusioonil. Et valmistuda nõudlikuks rolliks, osales näitlejatar kuus kuud järjest viis kuni kaheksa tundi päevas balletitreeningutel.

Portmanile ei olnud Kuldgloobus esimene võit efektse "Musta luige" eest - ka New Yorgi ning Bostoni filmikriitikute klubid on näitlejatari austanud kiituste ning parima naisnäitleja preemiatega. Muide, veel suurem võit kui ükskõik milline filmiauhind sai Nataliele osaks samuti seoses "Musta luigega": ta kohtus filmivõtetel balletitantsija Benjamin Millepiediga, kes on praeguseks tema kihlatu ning õnnelik paar ootab ka juba oma esimest ühist last.

Harvardi ülikoolist psühholoogias bakalaureusekraadi omandanud Natalie Portman (Hershlag) on öelnud, et on pigem tark ja haritud kui filmitäht. Sellest lausest võib lugeda nii mõndagi välja näitlejanna suhtumisest Hollywoodi ning oma ametikaaslastesse.

Andekas ja arukas Natalie sündis 30 aastat tagasi Jeruusalemmas. Tema suguvõsa ning taust on üsna kirju: Natalie emapoolsed vanavanemad on pärit Austriast ning Venemaalt ja isapoolsed Poolast ning Rumeeniast. On huvitav teada, et näitlejatari vanavanaema töötas II maailmasõja ajal spioonina Briti luure teenistuses.

Kui väike Natalie oli kolmene, kolis perekond USAsse. Näitlejanna, kellel on nii Iisraeli kui Ameerika kodakondsus, on öelnud, et kuigi ta tõesti armastab USAd, kuulub ta süda siiski Jeruusalemmale - just seal tunneb ta end kodus. Naine oskab kõnelda ka heebrea keelt ning oma kooliteed alustas ta ühes New Yorgi juudi algkoolis. Portman alustas neljaselt tantsutundides käimist ning veetis kõik oma suved teatrilaagris. Kui tulevane näitlejatar oli 10aastane, pakuti talle osa Revloni reklaamis, millest ta viisakalt keeldus, kuna soovis keskenduda vaid näitlemisele: "Ma olin tõsine ja ambitsioonikas laps, kes teadis, mida ta tahab ning nägi selle saamiseks ka vaeva," on Portman ise öelnud.

Oma esimese rolli tegi Natalie 1994. aastal prantsuse märulifilmis "The Professional", kehastades orbu, kes võetakse Luc Bessoni mängitud palgamõrtsuka poolt vangi. Varsti pärast osa saamist muutis Natalie oma perekonnanime Portmaniks, mis oli tema vanaema neiupõlvenimi, et kaitsta nii enda kui oma perekonna identiteeti ja privaatsust.

Üheksakümnendail osales Natalie veel mitmes kassamagnetis - näiteks filmis "Anywhere but Here", millest ta esialgu küll keeldus, kuna roll sisaldas seksistseeni. Näitlejanna muutis oma meelt, kui režissöör Wayne Wang ning näitlejanna Susan Sarandon nõudsid, et käsikiri ümber kirjutataks.

|
Teade toimetajale
Vestle foorumis
Populaarseimad vestlusteemad
Useful tips (0)

Loe kommentaare (1)

Uudishimulik
Femme uudiskiri

Julge ja omanäoline käsitlus inimkonna hävinemisest on põlu alla sattunud – juba kuus riiki on filmi näitamise keelanud.
Cherry.ee - magusad pakkumised
Suhtun kiirmoe kettidesse:
Positiivselt, sest saab soodsa hinnaga moodsaid riideid
Negatiivselt, sest nende kvaliteet jätab soovida
Neutraalselt ja ostan, kui leian sobiva toote
Mis see kiirmood on
femme.ee kasutajatingimused registreeru kasutajaks uudiskiri reklaam koostööpartnerid kasutusõigus
© femme.ee