Nägu Juuksed Keha ja toitumine Ilusoovitus
Kollektsioon Stiilivihjed Staari stiil Disain Pildigaleriid
Foorum Kosmopoliitne Fitness Suhted Sotsiaalia
Arvustused Persoon Mitmesugust Maru köögis
Kätlin Mariann Keilit

Vasekarva moemuusa

Saada sõbrale Prindi Teade toimetajale

Kelly Kipper
29.12.2010
Foto: Scanpix

Imanist, kelle nimi araabia keeles tähendab "usk", õhkub majesteetlikkust ning elegantsi. Tema nõtke keha, õrn siluett, pikk kael, veatu vasetooni nahk ning kõrged põsesarnad on komponentideks ajatu ilu loomisel. Moegeenius Yves Saint Laurent on öelnud, et Somaaliast pärit supermodell on tema unelmate naine.

Kindlasti ei ole moekeiser ainus, kelle hinge graatsilise välimuse ja jõulise karakteriga Iman on sügava jälje jätnud. Õnneks ei pea antud väitele tõestust kaugelt otsima - lõppeval aastal pärjati Iman CFDA ehk Ameerika Moedisainerite Nõukogu prestiižse moeikooni auhinnaga, mis antakse inimesele, kelle stiil on sügavalt mõjutanud moemaailma. Auhinda vastu võttes tänas endine supermodell oma vanemaid heade geenide ja pika kaela eest, mis on läbi aja olnud üheks Imani põhitunnuseks ja imetlusobjektiks.  
Loe ka "Ameerikas jagati moeauhindu".

Iman CFDA galal

Moslemiusuline Iman Mohamed Abdulmajid sündis 1955. aastal Somaalias. Tema isa oli diplomaat ning Somaalia suursaadik Saudi Araabias. Poliitikapisik pärandus edasi ka noorele viit keelt kõnelevale (araabia, somaali, itaalia, prantsuse, inglise) Imanile, kes asus pärast keskkooli Nairobi Ülikooli politoloogiat tudeerima. Viidates oma noorusele ja kooliajale, on Iman Suurbritannia Vogue'ile antud intervjuus öelnud, et tema koolis käis 4000-5000 õpilast, kellest vaid 50 olid tüdrukud, kuid ikkagi ei õnnestunud tal leida balliks kaaslast - niisiis maksis tulevase moesensatsiooni isa tüdruku nõbule, et viimane ta peole viiks. Saatuse iroonia! 

Ülikooliõpingute ajal tegi tulevase supermodelli ja ettevõtja elu aga kannapöörde, kui legendaarne ameerika fotograaf Peter Beard avastas noore naise modellitalendi. Peteri ja Imani kohtumine leidis aset liiklusummikus, kui fotograaf käekõrval ratast lükkavat neiut eemalt märkas ning tema erilisest ilust otsekohe võlutud oli. Imaniga jutule saades soovitas Peter neiul koheselt sõita New Yorki, kuna tundis, et teda ootab ees suur tulevik modellimaailmas. Esialgu skeptiline Iman uuris Peteri tausta ning pakkumist lähemalt ja pärast väikest mõtlemisaega otsustaski võtta ette lennu üle Atlandi ja kolida USAsse, et alustada oma tähelendu moeilmas.

|
Teade toimetajale
Vestle foorumis
Populaarseimad vestlusteemad


Uudishimulik
Femme uudiskiri

Kas oled unistanud deodorandist, mis poleks pealekandmisel külm ja märg, vaid siidiselt pehme ning kiirelt imenduv?
Cherry.ee - magusad pakkumised
Suhtun kiirmoe kettidesse:
Positiivselt, sest saab soodsa hinnaga moodsaid riideid
Negatiivselt, sest nende kvaliteet jätab soovida
Neutraalselt ja ostan, kui leian sobiva toote
Mis see kiirmood on
femme.ee kasutajatingimused registreeru kasutajaks uudiskiri reklaam koostööpartnerid kasutusõigus
© femme.ee