Nägu Juuksed Keha ja toitumine Ilusoovitus
Kollektsioon Stiilivihjed Staari stiil Disain Pildigaleriid
Foorum Kosmopoliitne Fitness Suhted Sotsiaalia
Arvustused Persoon Mitmesugust Maru köögis
Kätlin Mariann Keilit

Minimalismi kuninganna

Saada sõbrale Prindi Teade toimetajale

Kelly Kipper
13.12.2010
Foto: Scanpix

Kui inglise moelooja Phoebe Philo 7. detsembril Briti moeauhindade jagamisel parima disaineri tiitliga pärjati, oli selge, et minimalism on taas au sees. Just Minimalismi Kuninganna on tiitel, mis ilma igasuguse kahtluseta kuulub Prantsuse luksbrändi Céline loovjuhile.

37aastane Philo, keda peetakse üheks kõige mõjukamaks kaasaegsete valmisrõivaste disaineriks, asus Céline’i loovjuhi kohale kaks aastat tagasi ning juba selle lühikese perioodi jooksul on ta suutnud muuta Céline’i üheks maailma nõutuimaks rõivamärgiks. Moelooja selged veatud ja puhtad siluetid, naturaalsed ja loomulikud värvitoonid ning uskumatult lihtsad ja vaoshoitud lõiked loovad philoliku modernse maitsekuse, mis vastandub kõigele, mis kirev ja sätendav. See on kaasaegne minimalism, mis raputab vintage'ist hullunud moemaailma.

Tänaseks moelegendi staatuse saavutanud Phoebe sündis 1973. aastal Pariisis, kuid juba enne 2aastaseks saamist kolis tema perekond Suurbritanniasse Londoni lähistele. Pärast keskkooli lõpetamist läks noor moehuviline õppima Londoni mainekasse Central Saint Martins’i kolledžisse, kus tema eeskujudeks ning muusadeks olid 90ndate minimalismimeistrid Jil Sander ning Helmut Lang. Kuigi Philo on läbi oma karjääri teeninud minimalismijumalat, on ta öelnud, et teda tõmbab küll kõik metsik, kuid mitte siis, kui asi puudutab tema enda tööd: "Olen alati mõelnud, et kui ma ei saa seda kanda, siis mis mõte sellel riideesemel üldse on?" Aastal 1996 sai Phoebe'i koolitee läbi, kuid ta jäi Londonisse, et aidata oma semu Stella McCartneyt tema esimese kollektsiooniga. Kuigi Philo ütleb, et see aeg oli väga lõbus ja töörohke, tuli aeg-ajalt ette olukordi, mil tal ei olnud kuu lõpus isegi nii palju raha, et maksta elektrit: "Ma olin puupaljas!" Kui McCartney asus tööle Chloé moemajja, võttis ta Philo enda assistendiks.

Moelooja on öelnud, et ta õppis Stella McCartneylt disaini vallas väga palju. Kui McCartney alustas 2001. aastal oma isikliku moebrändiga, sai Philost Chloé loovjuht. Moepress on McCartney Chloé’st lahkumisest saati tundnud huvi kahe disaineri omavaheliste suhete vastu: kulissides sahistatakse, et McCartney solvus ja pettus Philos, kui viimane ei järgnenud talle, vaid otsustas jääda tööle Chloé moemajja. Kaht disainerit ühendavaks lüliks on siiski see, et kumbki neist, olles taimetoitlased, ei kasuta oma loomingus karusnahka.

|
Teade toimetajale
Vestle foorumis
Populaarseimad vestlusteemad


Uudishimulik
Femme uudiskiri

Julge ja omanäoline käsitlus inimkonna hävinemisest on põlu alla sattunud – juba kuus riiki on filmi näitamise keelanud.
Cherry.ee - magusad pakkumised
Suhtun kiirmoe kettidesse:
Positiivselt, sest saab soodsa hinnaga moodsaid riideid
Negatiivselt, sest nende kvaliteet jätab soovida
Neutraalselt ja ostan, kui leian sobiva toote
Mis see kiirmood on
femme.ee kasutajatingimused registreeru kasutajaks uudiskiri reklaam koostööpartnerid kasutusõigus
© femme.ee