Nägu Juuksed Keha ja toitumine Ilusoovitus
Kollektsioon Stiilivihjed Staari stiil Disain Pildigaleriid
Foorum Kosmopoliitne Fitness Suhted Sotsiaalia
Arvustused Persoon Mitmesugust Maru köögis
Kätlin Mariann Keilit

Kaunilt karismaatiline

Saada sõbrale Prindi Teade toimetajale

Kelly Kipper
30.11.2010
Foto: Scanpix

Aastal 2006 valmis Sofia Coppolal imeilus värvikas, kirglik ja kirev linateos "Marie Antoinette" (peaosas Kirsten Dunst). Andeka režissööri kõige uuemaks tööks on aga poolautobiograafiline 2010. aasta film "Kusagil", mida on, muuseas, võimalik vaadata ka selleaastase PÖFFi raames ning mis tõi Sofiale hiljuti Veneetsia Filmifestivali peaauhinna - Kuldlõvi.

Mis aga ühendab Sofia nelja edukat, põnevat ja erilist filmi? Nimelt on nii "Süütute enesetappude", "Tõlkes kadunud" kui ka "Marie Antoinette" ning "Kusagil" soundtrackide koostamisel olnud režissööri paremaks käeks Thomas Mars, prantsuse indie-rokki viljeleva ansambli Phoenix laulja ning Sofia elukaaslane ja kahe lapse - 4aastase Romy ning 5kuuse Cosima - isa.

Lisaks filmimaailma pärlite loomisele on Sofia teinud koostööd ka moemaailmaga. Enne, kui edukas lavastaja sidus oma elu filmiga, jõudis ta õppida California Kunstiinstituudis, töötada mitmete oma isa filmide juures kostümeerimismeeskonnas, olla praktikant Chaneli moemajas Karl Lagerfeldi valvsa silma all ning luua aastal 1994 koostöös sõbranna Stephanie Haymaniga rõivamärgi MilkFed, mida müüakse Jaapanis.

Aastal 2002 valis moelooja Marc Jacobs Sofia Coppola oma parfüümi Blush sensuaalse ning julge reklaami kangelannaks, kommenteerides oma valikut järgnevalt: "Ta on noor, armas ja ilus. Minu unistustetüdruku kehastus." 2008. aastal võttis Sofia vastu aga veelgi suurema väljakutse, kui kujundas kõrgelt hinnatud moebrändile Louis Vuitton käekottide ning kingade kollektsiooni, mille kohta ta ise on öelnud: "Ma arvan, et igal naisel on unistus disainida ideaalne kott ja king. Ma olen õnnelik, et sain selle võimaluse - teha oma fantaasia reaalsuseks."

2008. aastal toimus Sofia lavastajadebüüt telereklaami alal: ta lavastas Christian Diori parfüümi Miss Dior Chérie mängleva pastelsetes toonides ja tütarlapseliku klipi, mis filmiti Prantsusmaal ning mille peaosas on modell Maryna Linchuk. Muidugi on suurepärase stiilitunnetusega ning alati väljapeetud naisterahvas, kelle moto riietumise juures võiks olla "vähem on rohkem", figureerinud korduvalt ka Vogue'i kõige stiilsemate naiste edetabelis ning kaunistanud ühtlasi väljaande esikaant.

Sofia Coppolast kui andekast ja auhindadega pärjatud režissöörist kirjutades tuletame aga kõigile filmihuvilistele lõpetuseks meelde, et 4. detsembril jagatakse juba 23. korda välja Euroopa filmiauhinnad ning seekordse piduliku tseremoonia korraldamise au kuulub Eestile - nimelt antakse selleaastased preemiad välja Tallinnas Solarise keskuses.  

|
Teade toimetajale
Vestle foorumis
Populaarseimad vestlusteemad


Uudishimulik
Femme uudiskiri

Kaunite kaadrite ja võrratute näitlejatööde poolest silma paistev erootiline suurteos.
Cherry.ee - magusad pakkumised
Suhtun kiirmoe kettidesse:
Positiivselt, sest saab soodsa hinnaga moodsaid riideid
Negatiivselt, sest nende kvaliteet jätab soovida
Neutraalselt ja ostan, kui leian sobiva toote
Mis see kiirmood on
femme.ee kasutajatingimused registreeru kasutajaks uudiskiri reklaam koostööpartnerid kasutusõigus
© femme.ee