Nägu Juuksed Keha ja toitumine Ilusoovitus
Kollektsioon Stiilivihjed Staari stiil Disain Pildigaleriid
Foorum Kosmopoliitne Fitness Suhted Sotsiaalia
Arvustused Persoon Mitmesugust Maru köögis
Kätlin Mariann Keilit

Kaunilt karismaatiline

Saada sõbrale Prindi Teade toimetajale

Kelly Kipper
30.11.2010
Foto: Scanpix

Vahetult enne Euroopa filmiauhindade pidulikku tseremooniat, mis toimub juba sel laupäeval, 4. detsembril Eestis, teeme juttu tuntud ja tunnustatud filmirezisöörist Sofia Coppolast.

Klaar jume, lopsakad huuled, kavalad silmad, eebenipuukarva juuksed ning graatsiline hoiak - need on vaid mõned jooned välimuses, millega iseloomustada värvikat ja täiesti omanäolise käekirjaga USA filmirežissööri Sofia Coppolat (39), kes on oma karjääri jooksul võitnud nii Oscari kui pälvinud Veneetsia Filmifestivali kõrgeima auhinna Kuldlõvi oma filmi "Kusagil" eest.

Praegu Pariisi elu nautiv, kuid New Yorgis sündinud Sofia Carmina Coppola on pärit läbi ja lõhki filmindusperekonnast: tema isa on filmirežissöör Francis Ford Coppola, ema kunstnik ja dekoraator Eleanor Coppola, vend režissöör Roman Coppola ning nõbu näitleja Nicholas Cage. Jah, Sofia sattumist filmimaailma ei saa puhtalt juhuste arvele panna. Nii on ka naine ise öelnud: "Ma olen alati tahtnud olla loov. Minu peres on oluline olla artistlik."

Mitmes filmis näitleja rolli proovinud Sofia tegi oma lavadebüüdi imikurollis aastal 1972 oma isa kurikuulsas filmis "Ristiisa". Kaasa lõi naine ka "Ristiisa" kolmandas osas, kehastades Mary Corleone'i. Viimase rolli eest pälvis tulevane tipprežissöör aga niivõrd palju negatiivset kriitikat, sealhulgas 1990. aasta Kuldse Vaarika auhinna Halvim Uus Täht, et see jäi tema viimaseks suuremaks näitlejatööks. Ise on Sofia öelnud, et sellest pole midagi, kuna näitlemine ei ole kunagi olnud tema südamesoov ega kirg.

Sellest hoolimata - aga siiski julgele ja kaunile naisele omaselt - on Sofia Coppola osalenud mitmetes muusikavideotes, teiste hulgas Chemical Brothers'i loo "Elektrobank" omas, mille režissööriks on tema kauaaegne sõber ja hilisem abikaasa Spike Jonze.

Sofia Coppola enda lavastatud esimene suur film oli 1998. aastal linastunud "Lick the Star", millele järgnes 1999. aastal salapärane ning eriskummaline "Süütud enesetapud". Nimetatud filmi eest pälvis Sofia MTV Parima Noore Lavastaja filmiauhinna ning auhinna Young Hollywood Award, jällegi parima lavastajatöö eest.

2003. aastal kinodesse jõudnud sensatsiooniline ja tragikoomiline "Tõlkes kadunud" (peaosades Bill Murray ja Scarlett Johansson) tõi Sofia Coppolale tema esimese Oscari parima originaalstsenaariumi eest ning lisaks kolm Kuldset Gloobust, mille seas oli ka parima filmi tiitel. Muide, Sofia Coppola oli Lina Wertmülleri ja Jane Campioni kõrval kolmas naine ning esimene USA naisrežissöör filmiajaloos, kes on esitatud parima režissööri Oscarile. Senini on ta ka noorim naisrežissöör, kelle kandidatuur on üldse olnud üles seatud. Põnev tõsiasi Oscarite jagamise juures on kindlasti veel tõik, et nii Sofia isa Francis Ford Coppola kui ka vanaisa Carmine Coppola on varasemalt võitnud parima originaalstsenaariumi kuldmehikese, nii et võib öelda, et tegu on juba kolme põlvkonda läbiva traditsiooniga.

|
Teade toimetajale
Vestle foorumis
Populaarseimad vestlusteemad
Näomask kuivale nahale (0)

Uudishimulik
Femme uudiskiri

Kas oled unistanud deodorandist, mis poleks pealekandmisel külm ja märg, vaid siidiselt pehme ning kiirelt imenduv?
Cherry.ee - magusad pakkumised
Suhtun kiirmoe kettidesse:
Positiivselt, sest saab soodsa hinnaga moodsaid riideid
Negatiivselt, sest nende kvaliteet jätab soovida
Neutraalselt ja ostan, kui leian sobiva toote
Mis see kiirmood on
femme.ee kasutajatingimused registreeru kasutajaks uudiskiri reklaam koostööpartnerid kasutusõigus
© femme.ee